Skocz do zawartości

Karta do obsługi dwóch monitorów


Recommended Posts

Cześć, siemanko.

 

Moje pomysły już się kończą, potrzebuję karty graficznej która obsłuży mi 2 monitory.

 

Moje monitory to:

Główny - DELL P2212H (zlacza DVI,VGA)

Drugi - HYUNDAI B90A (zlacza DVI,VGA)

 

Aktualnie w komputerze mam kartę Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 (128 Bit).

Ta karta nie posiada dodatkowego zasilania 6pin oraz nie działają na niej dwa monitory.

Podpinam główny monitor kablem HDMI-DVI, drugi DVI-DVI. Gdy odepnę HDMI obraz przelacza sie na drugi monitor, podepne HDMI spowrotem to obraz wraca na monitory glowny a drugi sie wylacza.

 

Brat w swoim komputerze ma karte Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4GB GDDR5 (128 Bit) która posiada dodatkowe zasilanie 6pin, gdy wsadzilem jego karte do mojego komutera (a komputery roznica sie tylko tym ze brat ma mocniejsza i5 reszta jest taka sama) efekt jest taki ze dziala tylko i wylacze glowny monitor a drugi caly czas nie dostaje sygnalu, podpiete sa: glowny monitor HDMI-DVI, a drugi DVI-DVI

 

Na starej karcie graficznej jaka byl GTX 550Ti 1GB dzialaly te dwa monitory do restartu komputera gdyz karta byla uszkodzona, dlatego postanowilem ja zmienic, lecz nie sadzilem ze beda takie problemy aby nowa karta za 800zl nie mogla poradzic sobie z obsluga dwoch monitorow.

 

W ramach testu podlaczylem mojego DELLa przez HDMI-DVI, a monitor brata (Monitor LG 24MP59G-P) DVI-DP do karty MSI, rowniez LG nie daje oznak zycia.

Link to post
Share on other sites

@tabask021 jak to mozliwe skoro ta karta ma tylko jedno wyjscie HDMI?

Przez chwile udalo mi sie na karcie MSI polaczyc obraz na 2 monitorach lecz gdy chcialem je ustawic na biurku odpialem kabel i po podpieciu juz nie ma obrazu na 2 monitorze. Nie wiem co jest grane...

 

W panelu nvidia nie widzi wgl drugiego monitora a gdy obraz byl na 2 to widzial, tak jakby karata sie zawieszala lub nie wysylala sygnalu za kazdym razem?

Dodam ze obydwie karty nowki sztuki.

Jest jakas opcja wymuszenia wyslania obrazu?
Gdy odepne glowny monitor(HDMI) i zostanie tylko drugi na DVI to bios sie wlacza na nim ale system widzi zla rozdzielczosc i jest czarny ekran, czy to ma znaczenie?

Gdy udalo mi sie na chwile podlaczyc 2 monitory rozdzielczosc byla full hd na na oby dwoch monitorach


@@ UPDATE @@

Problem chyba rozwiązany.

Główny monitor podpięty HDMI - DVI-D Single Link

Drugi monitor (kupiłem kabel) - DVI-D Dual Link - DVI-D Dual Link

 

Na razie chodzi miodzio, zostawiam info dla potomnych.

 

Wszystko oczywiście na karcie MSI.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...