Skocz do zawartości

serwer - wirtualizacja


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : wirtualizacja
  • Maksymalna kwota : 2000-2500 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : wszystkich
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : niepotrzebny
  • Specjalne wymagania : aby się zmieścił w mojej obudowie rack (wys 8.9 cm, szer. 48.5, głęb. 61.5), w miarę cichy
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak.
  • Własna propozycja zestawu : brak

Witajcie potrzebuję zestawu pod wirtualizację na którym będzie od 4 do 5 wirtualnych maszyn.

Chciałbym na początek mieć ok. 8-16 GB Ram, 2 x 1TB dysk.

Proszę o jakieś propozycje. Chce się zorientować czy uda mi się w tym przedziale cenowym coś złożyć.

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli do szafy to szukaj IBM x3250 m3 do 1k pln (mi się udało z i3+2gb udimm za 150 dorwać) wrzucasz za 300pln x3430+32GB RDIMM. Z tego co widzę na allegro to chyba głównie Dell R610/HP DL160 w tej cenie z 8GB+ i 4c8t+ z nówek. 

Link to post
Share on other sites

Możesz próbować, tylko będzie sporo wydatku na same części, chyba że zamiast 1366/1156 pójdziesz po starsze dual-cpu, ale to nie jest opłacalne od strony prądowej. Ten R610 wyżej jest dobrym wyborem, dorzucasz kolejne kości ram (1x8GB RDIMM 1066 to jakoś ~70pln) i masz wypas serwer wirtualizacji.

Link to post
Share on other sites

Masz rację pójdę pewnie w ten r610. Zaproponowali mi 32gb ram za 480 zł - chyba lepiej samemu dokupić ?

Jak to jest z dyskami? Czy serwer da radę z dyskami sata? Wydaję mi się, że tak ale mogę się mylić

Jeszcze interesuje mnie jak to będzie z użyciem prądu?

Dużo to wyjdzie na miesiąc? Nie chodzi mi o dokładne wyliczenia ale mniej więcej :)

Edytowane przez danson
Link to post
Share on other sites

Nie posiadam sam r610 by powiedzieć ile będzie jeść, pewnie z 150-200w średnio. Co do ramu, to zależy od prędkości którą oferują. Z dyskami raczej powinien dać radę, jeżeli ma zatoki na SAS to nie będzie problemem.

Link to post
Share on other sites

Serwerek przyszedł mam kilka pytań:

1) mam takie kości pamięci może ktoś mi pomoże uzyskać jak największą ilość pamięci bo nie mam pomysłu jak to włożyć.

Oto lista:

3 x HMT125R7TFR8C-H9T7

8 x HMT112U7BFR8C-H9

3 x KTD PE313K3/24G

 

2) brak karty idrac I chyba z tego powodu zawsze jestem zmuszony klikać F1 ponieważ mam taki komunikat.: "strike the F1 key to continue, f2 to run the system setup program. Da się jakoś to wyłączyć czy męczyć sprzedawcę o tą kartę?

 

3) czy fioletowy kolor wyświetlania zamiast czarnego to normalny kolor na tym serwerze?

 

4) pojawia mi się też komunikat "initializing remote access controller" po czym serwer od nowa startuje po jakimś czasie

 

Proszę i pomoc.

Pozdrawiam

danson

Edytowane przez danson
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...