Skocz do zawartości

Zestaw ryzen 1600 / gtx 1060


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam chciałbym prosić o ocenę mojego zestawu komputerowego.

 

Przesiadam się z sprzedanego phenoma b50 / gtx 750.

Myslałem nad intelem, jednak nie wiem czy opłaca się czekac na nowa generacje.

Kolega złozyl mi zestaw, jednak chcialbym sie upewnic czy bedzie wszystko współgrało.

 

Mam monitor z gsync. Gram w fps, mmorpg, rpg.

 

https://www.morele.net/inventory/info/4kLRLb/

 

 

Czy zasilacz da rade? Pamięc ram dobra do zestawu, czy może lepiej wziąć 2x8? Strasznie gtx 1060 3gb odstaje od wersji 6gb? Czy w zestawie bedę posiadac wszystkie kabelki itp?

Edytowane przez TomaszProblem
Link to post
Share on other sites

Wygląda to ok ale kompletnie nie rozumiem dlaczego dajesz 16 GB DDR4 na start kosztem zejścia do GTX 1060 3GB. Daj sobie teraz 8 GB DDR4 w dwóch kościach pod dalszą rozbudowę i weź GTX 1060 6 GB

A warto poczekac na coffe lake jak mi się bardzo nie śpieszy z kupnem? Czy zamowic zestaw z ryzenem (+ zmiany o których pisałes )

Link to post
Share on other sites

Możesz tak czekać do usranej śmierci, a i tak nigdy nie będzie najlepszej generacji sprzętu bo zawsze z czasem będzie lepsza.

Wiem o tym,  jednak to bedzie zestaw zlozony na okolo 3 lata w proporcji do 3-4 tygodni nie wydaje sie długo, w szczegolnosci jesli coffe lake bedzie mial duzy % przewagi. Przez noc przespie się z tym i rano zadecyduje.

 

Dzieki !

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

A no faktycznie jest. Pytanie czy fizycznie czy tylko na stronie. Obecnie najtańsza Z370 na morele to 800 zł czyli praktycznie płyta w cenie samego CPU. Patrząc na to, i5 8400 + Z370 + GTX 1060 6GB to już 3000 zł. Jak chcesz mieć taki sprzęt, to musisz podnieść budżęt

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie, jako iz za rok bede wymienial karte graficzna postawilem tu na gtx 1060 3gb, 

https://www.x-kom.pl/p/385775-plyta-glowna-socket-1151-gigabyte-z370-hd3-pci-e-ddr4-usb-31-m2.html

 

Czy ta plyta bedzie ok ?

 

 

Edit: rowniez w styczniu postaram sie o sprzedaz tej plyty, i kupno h310

Edit 2:

i5 8400 - 830zl

toshiba p300 -190zł

xfx core pro 450w 183zl

silentium rengum rg2 pure black - 140zl

pamiec corsair ddr4 2666mhz 8gb - 350zl

zotac gtx 1060 mini 3gb -850zl

Gigabyte Z370 HD3 (PCI-E DDR4 USB 3.1/M.2

  - 600zł

 

Calkowity koszt 3200zl +/-

Edytowane przez TomaszProblem
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...