Skocz do zawartości

Internet LTE router + anetna


Recommended Posts

Witam. Mieszkam na wsi i posiadam okropne neo DSL 10/1 teoretycznie 7/0.7. Zastanawiam się nad przesiadką na LTE, obecnie podłączając telefon jako modem uzyskuję :

https://imgur.com/a/6mCMO

 

 

Z czego telefon od tak położony przy kompie, jak go położę na półce wyżej transfer w dzień sięga ponad 20Mb. Odległość od BTSa w linii prostej - kilka drzew, równina równe 2km. Według BTSearch w tym samym miejscu jest kilka nadajników. T-mobile LTE800/1600 i 2600 oraz Sferia LTE800 i aero 1600.

Jeżeli dobrze się orientuje to Tmobile jest w jakiejś kolokacji z orange bo też z ich nadajników korzysta?

Z powyższym chciałbym zapytać się jaki router + antene kupić ( w najbliższym czasie myślę wykupić LTE dla domu orange 250GB + transfer nocny ) tak by zwiększyć jeszcze transfer i stabilność. 

Link to post
Share on other sites

Tak, tego typu panel jeśli dokładnie zamontujesz nie powinien sprawiać żadnych problemów pod względem zmienności parametrów połączenia. Kabel antenowy powinien być jak najkrótszy, do 10m, optymalnie aby miał max 5m.

Router z agregacją ma szanse zapewniać większe osiągi, jednak dobór anteny do LTE-A jest kłopotliwy, vide niedawny temat http://forum.benchmark.pl/topic/250063-antena-lte-do-routera-huawei-e5186/

Osobiście na internet mobilny nie napalałbym się zbytnio bez dokładnych testów. W mojej okolicy jeszcze 2-2,5 roku temu osiągalne były wyniki w Play LTE na poziomie 40-50Mbps. Aktualnie większość speedtestów kończy się na 2-5Mbps przy tych samych warunkach terenowych jak wcześniej. W dodatku z tego co pamiętam internet działał całkiem inaczej niż sugerowały to speedtesty. Pomimo 40Mbit w teście, pliki często szły po max 600-1200KB/s.

Link to post
Share on other sites

Mam i polecałbym orange Lte u mnie na b15 + antena cybertech która działa cuda, od nadajnika ok 1,5 km bez anteny maks down do 10mb a z anteną 40-80 mb, pingi niskie w bf 1 np max do 60 ms zależy od serwera nie gubi pakietów zero lagów .Pogoda raczej nie ma wpływu na wyniki jak obciążenie sieci w danej chwili przez użytkowników

Edytowane przez Kamil444
Link to post
Share on other sites

 

 

Osobiście na internet mobilny nie napalałbym się zbytnio bez dokładnych testów. W mojej okolicy jeszcze 2-2,5 roku temu osiągalne były wyniki w Play LTE na poziomie 40-50Mbps. Aktualnie większość speedtestów kończy się na 2-5Mbps przy tych samych warunkach terenowych jak wcześniej. W dodatku z tego co pamiętam internet działał całkiem inaczej niż sugerowały to speedtesty. Pomimo 40Mbit w teście, pliki często szły po max 600-1200KB/s.

 

Świadom jestem, ale w mojej lokalizacji jakakolwiek rozbudowa może w 2030 będzie. Wszędzie teraz kładą światłowody nawet w mniejszych miastach u mnie niedaleko 9tys miasto do grudnia będą mieli światłowód, a u mnie prócz starych kabli i centrali Stinger MS+ która o chociażby vdslu może zapomnieć, to chyba jedyna alternatywa, aby mieć chociaż te 15Mb. W dodatku po kablu DSL od orange działa dużo gorzej - chodzi mi o szybkość ładowania stron ( płynność działania ) - sam nie wiem jak to nazwać. Bawiłem się dużo routerami jeden chodził lepiej drugi gorzej. Jednak pod centrale na chipie Globespan, ciężko dobrać coś dobrego - Broadcom wymięka przy tych centralach. 

Link to post
Share on other sites

Mialem ten sam problem od lat neostrada max 200kb/s rzeczywistego tramsferu czyli łącze 1mb, od roku mam LTE na ktorym mam dobry transfer i ping. Do BTS mam 5km, antena Sorensen SR-17 + Archer MR200, dlugosc kabla do routera jakies 6m. Uzyskuje na tym spokojnie realny transfer 3m/s (30mb łącze) pingi 30-70ms. Ogólnie nie narzekam, ale swiatłowody w koncu na horyzoncie :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Mialem ten sam problem od lat neostrada max 200kb/s rzeczywistego tramsferu czyli łącze 1mb, od roku mam LTE na ktorym mam dobry transfer i ping. Do BTS mam 5km, antena Sorensen SR-17 + Archer MR200, dlugosc kabla do routera jakies 6m. Uzyskuje na tym spokojnie realny transfer 3m/s (30mb łącze) pingi 30-70ms. Ogólnie nie narzekam, ale swiatłowody w koncu na horyzoncie

 

Gdyby u mnie światłowód był to bym o LTE nawet nie myślał, albo chociaż, że jest plan i za jakieś 2-3 lata będzie.. Ale niestety 0 możliwości a kisić się na 7Mb ( słabych 7Mb ), to już trochę nie ten rok. 

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie - nie chce zakładać nowego wątku. Wyszła oferta od Tmobile LTE bez limitu. Prędkości do 20Mb lub 60Mb. BTS z tego co pisałem te same co orange. Jak myślicie warto w to się bawić? Nie ma limitów danych - przynajmniej tak twierdzą konsultanci w umowie też żadnych zapisów nie ma, zasięg myślę, że byłby spoko dokupiłbym tą antenę zewnętrzną dla jego polepszenia. Testował to ktoś lub jakie macie zdanie na temat tej oferty?

Link to post
Share on other sites

B315 to awaryjny model. Ostatnio pojawił się huawei b525. Może ten model będzie lepszym wyborem? Co do oferty T-Mobile, to chyba można wziąć na miesiąc i jak się nie spodoba to zwrócić. Testy w twojej konkretnej lokalizacji to jedyna sensowna metoda wybierania internetu mobilnego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...