Skocz do zawartości

F BOX


Recommended Posts

Cześć, przeglądając tematy w dziale worklog zaraziłem się trochę "chorobą" na modyfikacje/tuning swojego zestawu.

Całkiem niedawno do rąk wpadła mi obudowa Phanteks Pro M z szybą z hartowanego szkła, która stoi na biurku jakieś pół metra dalej i aż prosi się o jakiś mały tuning/modding tak więc postanowiłem zrobić coś ciekawego z całym zestawem i stworzyć projekt o nazwie F BOX.

 

mod2.png

 

Nazwa projektu: pochodzi od pseudonimu/nicku, którego używam w sieci od paru lat - Fatal1ty z racji, że był kiedyś zajęty na forum benchmark.pl musiałem zastąpić go innym :(

Całkiem możliwe, że nazwa projektu również ewoluuje wraz z postępem prac projektu ;)

 

Ogólne założenia projektu:

  • Praktycznie wszystkie podzespoły zostaną wymienione na nowe - lepszej wydajności oraz designie.
  • Bryła obudowy pozostanie w czarnej kolorystyce. Płyta na, której montuje się MOBO zostanie przemalowana na kolor imperial red / maroon. Rozważam również pomalowanie panelu na sanki (które znajduje się za front panelem) na kolor w odcieniach Charcol Grey ;)
  • Wszystkie przewody znajdą się w oplocie o kolorystyce: czarno,czerwono, szarej.
  • Napęd DVD oraz szyny, zostaną zdemontowane co umożliwi montaż większego chłodzenia.
  • Całość zostanie podświetlona ledami - aktualnie jest ciemno jak w d**** :cry:
  • Montaż chłodzenia wodnego na topie lub froncie obudowy - LC czy AIO zadecyduje o tym w późniejszej fazie projektu.
  • Dodatkowo na piwnicy planuje umieścić parę "naklejek" lub wyciętej z plexi napis z nazwą projektu.

 

Aktualne podzespoły:

CPU: Intel i5 6600

MOBO: MSI PC MATE B150

COOLER: SilentiumPC Fera 3

RAM: 8GB (2x4GB) HyperX 2133MHz

GPU: GTX 750Ti MSI TwinFrost

HDD: Seagate 1TB

SSD: Adata SU800

PSU: CoolerMaster Thunder 500W

 

 

 

20170916_143612.jpg

 

 

 

Zmiany, które planuje zrealizować do końca 2017r:

- Wymiana wszystkich podzespołów:

  • CPU: jeszcze nie wiadomo - okaże się po premierze Coffee Lake. Jeśli nowa generacja okaże się niewypałem będę celował w coś o wydajności podobnej do 7700K lub zastanowię się na przejściem na Ryzeny.
  • MOBO: zależy od wyboru CPU,
  • Cooler: be queit Dark Rock Pro 3 / lub jakiś zestaw AIO/LC,
  • RAM: Corsair / GSKILL Trident Z 16GB (2x8GB),
  • GPU: GTX 1080 MSI Gaming X - do końca września będzie już w moich rękach :D
  • HDD: Wymiana na model, który zapewni większą kulturę pracy,
  • SDD: Wymiana na model, z większą ilością pamięci,
  • PSU: Corsair RM650X - właśnie dzisiaj zawitał do moich skromnych progów.

- Wykonanie oplotu na wszystkich przewodach - zdecydowałem się na Paracord w następujących kolorach: Czarny, Imperial Red, Charcoal Grey.

 

- Likwidacja szyny oraz napędu DVD i zastąpienie go zewnętrznym napędem DVD na USB.

 

- Montaż dobrego jakościowo oświetlenia LED oraz wentylatorów oświetlonych LEDami - w miarę cichymi i wydajnymi (możliwe, że wybiorę coś od Corsair).

 

Wszelkie zmiany będę starał się sfotografować i na bieżąco aktualizować temat ^^

Z racji iż są to dopiero moje początki - wszelkie sugestie, propozycje są mile widziane :)

 

 

PS. W trakcie pisania tematu zawitał do mnie nowy zasilacz Corsair RM650X - poniżej parę fotek ;)

 

 

20170916_150058.jpg

20170916_155735.jpg

20170916_155635.jpg

Edytowane przez Mur7ik
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Cenna uwaga ;)

Gdyby zwolnić kosrarze do 800 obrotów to poziom hałasu by wynosił 18-22dB co jest porównywalnym poziomem do pure wings 2 :)

Oprócz tych wentylatorów chciałem również zamontować paski LED na czarnym backplate lub system aurora 2 także rozważę ewentualną rezygnacje z tych świecących korsarzy.

 

////////// EDIT

 

Zmiany idą zmiany :)

 

Od jakiegoś czasu poszukiwałem czegoś sensownego co oświetli moją dosyć małą budkę.

Wybór padł na gotowy system oświetlenia a dokładniej na Aurora II (RGB-302) firmy SIlentium PC.

System ten składa się z 2 pasków LED o długości 30cm każdy, 2 przedłużaczy do kabli oraz sterownika RGB z kablem zasilania sata :)

 

 

20170920_172153.jpg

 

 

 

Stwierdziłem, że nie będę tworzył autorskiego oświetlenia z powodu na to, że na rynku ciężko znaleźć sterowniki RGB z odpowiednią paletą kolorów (zimny biały) - jeśli już są to są dosyć drogie. Dodatkowo zazwyczaj sterowniki posiadają zew. zasilacz (do podpięcia poza obudową) co w moim przypadku odpada bo w nowej listwie przeciwprzepięciowej zabrakło już niestety miejsca na kolejny zasilacz od ledów :D

 

Aktualnie zestaw prezentuje się tak:

 

 

20170921_184331.jpg

 

20170921_184323.jpg

 

 

 

 

 

Poza dodaniem oświetlenia również pozbyłem się mojej karty graficznej - GTX 750Ti  :cry:

Niestety przez najbliższy tydzień będę musiał siedzieć na integrze  :/  ale myślę, że warto ponieważ już 29.09 przyjedzie do mnie długo wyczekiwana nowa karta graficzna.

 

Wbrew wcześniejszym planom będzie nie będzie to MSI Gaming X* ani Zotac Extreme* a ASUS Strix model: O8G 11GBPS*.

Powodów zmiany karty na inną jest wiele zaczynając od ładniejszego designu, który łatwiej będzie mi wkomponować w ten projekt poprzez większe możliwości OC kończąc na tym, że zawsze marzyłem o zbudowaniu jednostki opierającej się o sprzęt z edycji ROG od Asusa :)

 

*GTX 1080

Edytowane przez Mur7ik
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Mała aktualizacja :D

Ostatnio mam trochę mniej czasu ale staram się cały czas ciągnąć projekt ku lepszemu :D

Niedawno dotarło do mnie nowe GPU od Asusa.

 

 

20170930_131849.jpg

20171009_192844.jpg

 

 

 

Na dniach planuje rozebrać obudowę i brać się za większe prace (malowanie) efekty już wkrótce :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...