Skocz do zawartości

Zestaw 1500 PLN / 400 CHF


Recommended Posts

Poszukuję komputera do pracy, sporadycznie do gier do 1500 złotych lub 400 franków Szwajcarskich, dużych wymagań nie mam, ma być cichy i w miarę wydajny, od czasu do czasu grywam w lżejsze gierki, zależy mi bardzo na dobrym audio, myślę że wartoo 100 złotych z zestawu przeznaczyć na dobrą kartę dźwiękową, nawet i używaną. Zestaw może być używany, ja mam w głowie coś takiego:

 

AMD Phenom X4 II 955

8GB RAM

Radeon 460 lub coś w tym rodzaju, fajnie byłoby znaleźć coś pasywnego, bo dobrze ogrzewa dom. :]

 

Dysk, zasilacz już posiadam, obudowę znajdę sam. Na CPU+MOBO+GPU+RAM jest +/- 1300 PLN / 330 CHF

 

Chciałbym zrobić OC.

 

Z nowych myślałem nad Ryzen najtańszym + najtańszym B350, 8gb RAM + RX 460 ( używka ) lub 1030 ( nowa )

 

pozdrawiam


ktoś? coś?

Edytowane przez HauHau5
Link to post
Share on other sites

Podaj jakieś przykładowe tytuły.  

 

Monitor jest ? Jak jest, to jaki ?

gta 3, vice city, san andreas, rzadziej coś bardziej wymagającego od nich, większość gram na Ubuntu, bo komputera bardziej do pracy używam aniżeli gier.

 

Monitory są 3, jakieś przeciętniaki samsunga z 2014 roku, full HD, raczej większość kart ma 3 złącza.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o sprzęt używany. Co prawda na allegro ale jest. Zestawy HP z i5 2400, 4 GB DDR3 i HDD 250 są po 500 zł. Dokładasz do tego jakieś używane GPU za 300 zł typu AMD 7850 itp. Następnie dokupujesz pamięci ram i wkładasz SSD pod system i soft. 

 

Inna opcja, to np HP Z400 z 4 rdzeniowym / 8 wątkowym Xeonem. Kosz takiego zestawu to około 650 zł. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o sprzęt używany. Co prawda na allegro ale jest. Zestawy HP z i5 2400, 4 GB DDR3 i HDD 250 są po 500 zł. Dokładasz do tego jakieś używane GPU za 300 zł typu AMD 7850 itp. Następnie dokupujesz pamięci ram i wkładasz SSD pod system i soft. 

 

Inna opcja, to np HP Z400 z 4 rdzeniowym / 8 wątkowym Xeonem. Kosz takiego zestawu to około 650 zł. 

Bardziej wolałbym składaka aniżeli gotowca. :P Mimo wszystko HP to jednak gotowiec. Myślałem żeby zakupić najtańszego Ryzena, jakąś grafikę, 8GB RAM, SSD Crucial MX200 250GB i do tego jakieś dobre PSU ( nie z czarnej ) i obudowa.

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gt-1030-2gh-oc-2gb-gddr5-64-bit-dvi-d-hdmi-box-geforce-gt-1030-2gh-oc-1256985/ Taka grafika wydaję się nawet w porządku - ale czy dam radę podłączyć do niej dwa monitory na raz? Nie będzie problemu? Wydajnościowo wyrobi? Trochę głupie pytanie, ale czy grafika jest obciążona bardziej gdy musi obsługiwać dwa monitory na raz i np. na jednym gram? Samo wyłączenie monitora wystarczy czy trzeba kabelek wyjąć? Jak w/w gram raczej w mało wymagające gry, najcięższą z nich jest minecraft. :)))

Edytowane przez HauHau5
Link to post
Share on other sites

W takim razie co koledzy myślą o takim zestawie

Najtańszy Ryzen chyba 1200

GT 1030 albo RX 550, czy może coś używanego się znajdzie wydajnego?

8GB DDR4

Jakiś dobry ( nie z czarnej ) zasilacz

Płyta b350 ? da się na niej zrobić OC?

i SSD sam nie wiem jaki Crucial MX300 525GB to dobry wybór? Jest na kościach TLC, a ja bardzo "zarzynam" dyski może MX200 240gb? pół TB by się bardzo przydało, no ale wiadomo... TLC to TLC i nie jestem przekonany, mlc ponoć 10x żywotniejsze.

 

 

edit

 

I wyszło ponad budżet 700 złotych. :(

 

https://www.morele.net/inventory/info/C6puah/ + SSD 500GB z allegro, zasilacz mam w domu jakiś, więcej niż 200W pobierać to nie będzie po OC?

Edytowane przez HauHau5
Link to post
Share on other sites

Taniej złożysz to na Intelu G4600. Teraz mowa o nowych podzespołach ? 

Intel ponoć lepszy w grach, ale gorszy w codziennej pracy, a u mnie przeważa praca. Połowa nowych, połowa używanych pewnie, ale ja tylko sugeruję, bo sprzętowcem nie jestem. Póki co od siebie sugeruję cos takiego

 

nowe ryzen 1200, 8gb, mobo, obudowa

używane grafika, SSD

posiadam zasilacz markowy, ale tylko 300w na 12v.

 

i 1200 można podkręcić.

Edytowane przez HauHau5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...