Skocz do zawartości

Recommended Posts

Beyerdynamic DT990 Edition zastanawiam się jaką wersję tych słuchawek kupić 600,250 czy 32 Ohm i ewentualnie jaki wzmacniacz do nich .W tej chwili posiadam wzmacniacz Fiio E10k i tu pasowały by słuchawki 32 Ohm.Czy warto brać słuchawki 600 ,250 Ohm i kupić porządny do nich wzmacniacz czy nie będzie takiej dużej różnicy i skoro posiadam Fiio E10 k kupić słuchawki 32 Ohm i pozostać przy tym?A może warto rozważyć inny model słuchawek ?

 

Link to post
Share on other sites

DT990 Edition lubią się z wzmacniaczem lampowym. Sam miałem DT990 Edition 600Ohm i w połączeniu z AIM SC808 było co najmniej słabo. Te słuchawki grają tak cukierkowo, że dla mnie bez lampy, która to ogarnie nie ma sensu ich brać. I nie mówię tu o wynalazkach typu Aune T1, którym do lampy sporo brakuje ;)

Link to post
Share on other sites

To prawda nastawiajac się na dt 990 trzeba się liczyć z kupnem konkretnej lampy lub konkretnego wzmaka. Ale lampa będzie tu odpowiedniejsza. Dobry wzmak wydabędzie z nich naprawdę świetny dół. Tylko trzeba się liczyć z wydatkiem przekraczającym co najmniej dwa razy wartość słuchawek

Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak najlepsze słuchawki do 1200 do tej kwoty można wygrzebać naprawdę fajne słuchawki hi 400

Hd600 650 ath x70r i jeszcze sporo innych. Polecam wybrać się na jakiś meeting albo odwiedzić parę sklepów i posłuchać jak najwięcej modeli się da nawet tańszych i droższych wyrobisz sobie szersze i przede wszystkim własne zdanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I bądź tu mądry naczytałem się że to jedne z najlepszych słuchawek jakie można kupić do 1200 zł a wychodzi na to że jednak nie .W takim razie jakie słuchawki będą odpowiednie do rocka i metalu w tym przedziale cenowym?

A wzmacniacz tak drogi nie wchodzi w grę .

 

Ja kupiłem DT990 Edition 600Ohm po tym, jak jeden z bardziej cenionych użytkowników forum mp3store nadał im tytuł jednych z najlepszych dynamików w ogóle. Nawet nie wiesz, jak bardzo się na nich zawiodłem w połączeniu z AIMem ;) Sprzedałem je po tygodniu.

 

Jeżeli bazujesz na pojedynczej opinii to jest spora szansa, że się zawiedziesz.

Link to post
Share on other sites

A nawet jak bazujesz na opinii wielu użytkowników też się możesz zawieść bo akurat tobie taka charakterystyka dźwięku nie przypasuje. Wszyscy w kółko się ostatnio ślinią nad Somic V2 a jak tydzień temu kupiłem bliźniacze Status Audio OB-1 to odesłałem je po 3 dniach bo w życiu nie miałem równie irytująco niewygodnych słuchawek pomimo tego że miały naprawdę dobrej jakości pady welurowe (na poziomie Beyerdynamic) - nie dość że cisną tak że aż głowa zaczyna boleć to na dodatek ciężkie jakby je robili ze stali czołgowej.

Link to post
Share on other sites

To może inaczej jakie modele słuchawek mam brać pod uwagę to poszukam po sklepach i przetestuje .W tej chwili mam ISK HD 9999 i wzmacniacz Fiio E10 k i powiem że miło mnie już nawet ten zestaw zaskoczył, ale wiem że jeszcze dużo tracę dla tego mam zamiar kupić coś co w pełni mnie zadowoli .

Link to post
Share on other sites

No i tak to wygląda. Ja nie mam żadnych problemów, które wymienił kombajn :D

Być może Somici V2 są jednak robione z nieco innych materiałów bo te francowate Status Audio próbowałem rozginać ale pałąk wracał do pierwotnego docisku. W recenzjach przewijało się że materiałowe pady są takiej sobie jakości i dość twarde a te w OB1 były mięciutkie welurowe na poziomie srebrnych welurów Beyerdynamic i w komplecie nie było skórkowych. Jakby kogoś to interesowało to na Amazonie w Niemczech dostałem je za 43 euro czyli ~170zł. Poza tym za długo siedziałem na starszych Sennheiserach i takiego łupania basem jak w OB1 już nie potrzebuje.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

@kombajn, weź pod uwagę, że SOMiC miał wcześniej model MH463, który był poprzednikiem V2 i miał inne bebechy i nieco inne wykonanie. Ja MH463 nie wspominam tak dobrze, jak V2, miałem obydwie pary w tym samym czasie.

Link to post
Share on other sites

To może inaczej jakie modele słuchawek mam brać pod uwagę to poszukam po sklepach i przetestuje .W tej chwili mam ISK HD 9999 i wzmacniacz Fiio E10 k i powiem że miło mnie już nawet ten zestaw zaskoczył, ale wiem że jeszcze dużo tracę dla tego mam zamiar kupić coś co w pełni mnie zadowoli .

 

skąd jesteś? Jak masz niedaleko do wawy do są tu zloty i można osłuchać wiele fajnych sprzętów to byś mniej więcej wiedział czego chcesz. 

 

Ja dt990 mam i bardzo lubię. (250ohm)

Co do aune t1 to się nie zgodzę, że nie dają rady bo dają radę, ale prawdą jest, że do prawdziwej lampy im daleko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale OB1 mają specyfikacje jak w V2 a nie jak w starszych MH463

 

Tak, mają 42mm przetworniki.

 

W pamięci utkwiła mi recenzja MH463, które Zeos opisał jako MH463/Status OB-1, ale to nie są te same słuchawki. Jednak pamięć jest zawodna i pomyliły mi się modele, bo OB-1 to rzeczywiście powinny być odpowiedniki V2 ;)

Link to post
Share on other sites

Niby jak tańsze? Espresivo kosztuje 1599zł a DarkVoice 279 euro=~1193zł

Tańszy to jest Little Dot MK2 za 160 euro=~684zł

https://www.amazon.de/Little-MKII-Kopfhörerverstärker-Verstärker-Pre-Amp/dp/B014K9D1VQ/

 

ale szybciej chyba trafisz używkę esspresivo a te chodzą po 800 zł (te starsze), chyba że kupujesz od Janusza to wtedy ci "łaskę" zrobi jak na 1000 zejdzie :P

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie, w praktyce moja lampa nie wytrzymała roku, a to nie byle jaka, a najdroższa, legendarna Gold Lion od Genalexa.
 
Co do DT990 to się na nie też skusiłem po wysokiej recenzjach. Rzeczywistość jednak pokazała, że nie były za bardzo przyjemne w odbiorze, chociaż możliwości miały na prawdę spore biorąc pod uwagę ich cenę to jednak wolałem muzyki słuchać na słuchawkach o klasę gorszych, bo były o wiele bardziej przyjemniejsze w odbiorze. Chociaż grało się w nich bardzo dobrze ze względu na bardzo dużą scenę i przeszywającą, kłującą wręcz górę gdzie kroki słyszałem bardzo wyraźnie.
 
Podsumowując - jedne z lepszych słuchawek do gier, ale do słuchania muzyki bym ich nie polecił..... no chyba, że masz 60 lat i problemy ze słuchem to jak najbardziej będziesz z nich zadowolony.
 
Polecam za to zainteresować się DT880 - bardzo dobre słuchawki posiadające ciepły, uspokajający, delikatny dźwięk ze świetną sceną muzyczną :)

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...