Skocz do zawartości

upgrade komputera do grania


Recommended Posts

Cześć, przyszedł czas nieco unowocześnić mojego peceta :) Mój obecny zestaw:


procek: i7 860 chłodzenie: silentiumPC Fera 2(najprawdopodobniej)
płyta główna : asrock p55m pro

ram: Goodram 8gb(2x4) 1600MHZ cl9

grafika: MSI GTX 1050Ti
zasilacz: Crosair VS 550W
dysk: Seagate Barracuda 7200.12 500GB


Komputer używam do grania

Pierwszą rzeczą którą chce kupić jest dysk SSD 240gb GoodRam Irdium Pro sata III. Z tego co wyczytałem to moja płyta główna ma tylko sata II, czy warto kupić ten dysk przy tym mobo?


Drugą rzeczą jest sprzedaż mojego procesora i kupno nowego do 600zł, chyba że mój staruszek daje rade  :D 

Trzecim zakupem ma być monitor - 23/24cale do 500zł, czy jest coś wartego polecenia? :) 



 

Edytowane przez bunique
Link to post
Share on other sites

 

 

Pierwszą rzeczą którą chce kupić jest dysk SSD 240gb GoodRam Irdium Pro sata III. Z tego co wyczytałem to moja płyta główna ma tylko sata II, czy warto kupić ten dysk przy tym mobo?

 

http://www.tomshardware.com/reviews/sata-6gbps-performance-sata-3gbps,3110-7.html

 

 

 

Drugą rzeczą jest sprzedaż mojego procesora i kupno nowego do 600zł, chyba że mój staruszek daje rade   

 

Nic ciekawego pod te mobo nie kupisz. Tutaj trzeba myśleć o zmianie platformy na coś nowszego, choć CPU ten do 1050 Ti bardzo ładnie pasuje.

 

 

 

Trzecim zakupem ma być monitor - 23/24cale do 500zł, czy jest coś wartego polecenia?  

 

LG / AOC / Samsung na IPS / PLS.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, uznałem że nie będę zakładał nowego tematu

 

wszystko już kupiłem, działa fajnie, dziękuję za pomoc :D

Mam kod rabatowy do jednego ze sklepów i zastanawiam się nad dokupieniem ramu. Chciałem się zapytać:

czy warto rozszerzyć 8gb do 16? chodzi o to czy wykorzystam to przy grach typu cs, gta, fifa, no i w samym Windowsie. Czy warto w ogóle pakować sie w ddr3 1600

czy ewentualne ramy mają być takie same czy te same taktowanie?

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

czy mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...