Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Rozglądam się za niedrogą kartą dźwiękową do PC. Wymieniłem laptopa jakiś czas temu i zauważyłem że jego karta brzmi zdecydowanie lepiej niż ta w moim PC więc stwierdziłem, że trzeba coś z tym zrobić. Nie chce wydawać jakoś super dużo kasy, ale jak zaproponujecie coś tak z 50-100 zł droższego i wartego dopłaty, to rozważę opcje. Na chwilę obecną znalazłem coś takiego:

 

FiiO E10K OLYMPUS 2

SMSL M2

AUDIOTRAK PRODIGY CUBE BE

 

I teraz tak...

Kiedyś już jakiś czas temu dostałem od kolegi na jakiś czas Cube'a i nie zrobił on na mnie wtedy wrażenia. Może wtedy jeszcze nie zwracałem tak bardzo uwagi na jakość dźwięki.

Który z nich byłoby warto kupić?

 

Słuchawki które używam na chwilę obecną to:

Takstar pro80 v2

HD681 EVO

 

Muzyka:

Elektryczna, dupstep,

Rock, rap

Czyli dużo basów ;)

Edytowane przez Madzina
Link to post
Share on other sites

FiiO jest OK dopóki nie próbujesz nim napędzić wymagających słuchawek wtedy jakość dźwięku zaczyna się błyskawicznie sypać gdy to maleństwo próbuje napędzić np 600 Ohmowe słuchawki.

To jest ciekawsza opcja:

https://www.amazon.de/FX-Audio-DAC-X6-Optical-Amplifier/dp/B06XCQ8CCM/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1504860939&sr=8-4&keywords=FX-Audio

Link to post
Share on other sites

FiiO jest OK dopóki nie próbujesz nim napędzić wymagających słuchawek wtedy jakość dźwięku zaczyna się błyskawicznie sypać gdy to maleństwo próbuje napędzić np 600 Ohmowe słuchawki.

To jest ciekawsza opcja:

https://www.amazon.de/FX-Audio-DAC-X6-Optical-Amplifier/dp/B06XCQ8CCM/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1504860939&sr=8-4&keywords=FX-Audio

 

Takstar pro80 v2 czy HD681 EVO to raczej nie są 600 Ohmowe słuchawki ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że nie, ale jak już kupować to rozsądnie (szczególnie że pieniądze zbliżone) a nie żeby wymieniać za rok jak się będzie chciało bardziej wymagające słuchawki np DT990 250 Ohm. Każdy dac/amp z zasilaniem przez USB ma zbliżoną moc maksymalną. Z 5V/0,5A po USB cudów się nie wyciśnie. Ten FX-AUDIO ma zasilanie zewnętrzne 12V/1A i po prostu należy do innej kategorii wagowej że się tak wyrażę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...