Skocz do zawartości

Asrock h87 performance fatality i I7 4770k OC


Recommended Posts

Gdyby to było takie proste - mam Raid 0, więc reset biosu odpada :) pobawię się jeszcze z resztą ustawień napięć itp. Może da radę 4,6 Ghz zrobić ;p ale to już sztuka dla sztuki :) choć po delidzie jest bardzo fajnie -> i7 po OC ma temp mojej i5 @ 3,6Ghz :D


Jest dobrze, choć może coś jeszcze się uda wycisnąć :) 4,6 Ghz @ 1,35v i temp  po 10 minutach occt: 73/76/74/71 -> Delid zdziałał cuda ;p i teraz pytanie, czy jest to bezpieczny voltage dla Haswella? Czy bardziej się o temp obawiać? 

4,7@1,36 nie przechodzi blendera :(

Edytowane przez ramzesx
Link to post
Share on other sites

1,32v i 4,5 Ghz -> 76/80/75/72 po 100 minutach testu :)  W grach pewnie będzie temperatura w okolicy 60C, więc będzie ok. Nie no, w lepszą sztukę i7 nie mam zamiaru inwestować ;p 4/8 + 4,5 Ghz i GTX 1060 @ 2114/4500Mhz wystarczy jeszcze przez conajmniej rok czy dwa to gry w rozdzielczości 2k :)

 

200-300Mhz zapewne zbytniej różnicy w wydajności nie zrobią ;p Poza tym musiałbym robić Update BIOSU do p2.10 -> i nie wiem czy ta wersja obsługuje jeszcze OC ;p Obecnie ten procek nadal bije praktycznie wszystkie Ryzeny w grach, a mocniejszy procek i tak by był już przez kartę ograniczany :) Tak więc znowu 1,5-2 lata spokoju mam, bądź póki nie padnie mobo czy ram .. 

 

Ewentualnie może pomyślę nad zmianą Pure Rocka na coś większego, masywniejszego, z czarnym topem - może Fortis 3 ;p nie jest drogi, a powinien temperaturę jeszcze o kilka C zbić, albo przynajmniej o 100-200rpm obniżyć RPM NF-F12. 

 

Co ciekawe GPU pomimo OC, obniżenia ! RPM wentylatorów z 1500-1600 na 1280, w grach rozgrzewa się do max 68-69C. Co jak na Armor-a - który jest o 200zł tańszy od Gaming X i musi mieć słabsze chłodzenie, jest całkiem niezłym wynikiem :) 

 

Daj znać jak tam 5775c będzie się sprawował ;p Czy będzie różnica w stosunku do Haswella Refresh :) 

Link to post
Share on other sites

@pieterman09, nie wiem jakie masz temp przy Mugenie 5 ale mój Pure Rock dostał boosta, w postaci NF-F12, przez co temp spadły o dobre kilka C :) -> jak na złość mam ciepłą obudowę -> PB600 ;p

swoją droga, nadal myślę - czy Fortis 3 pozwoli mi na zejście z temp czy nie ;p a gdyby tak dało radę na niego 2x NF-F12 zamontować :D albo na pure rocka ;p nie no, bez przesady ;p 

poza tym jest świeżo po delidzie :) 

 

lepiej - moja i5 4570 @ 3,6 Ghz @ 1,060V ma tylko o 5-6C niższe temp od I7 po OC .. 

 

@PatrykT Intel sam sobie strzelił w stopę prezentując w 2015 roku Broadwella ;p Szkoda tylko że są to procki tak słabo dostępne i nie robią 4,5 Ghz ;p ale wtedy by zbyt mocno na rynku namieszali ;p 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...