Skocz do zawartości

Straszny tearing po wymianie karty.


Recommended Posts

Witajcie. Wymieniłem kartę na Palit GTX 1060 6GB i zacząłem mieć mega rwanie obrazu (szczególnie w przeglądarce). Niezależnie czy karta pracuje na fabrycznych taktach czy na 2100/9200 rwanie występuje. Wcześniej na r9 270x oraz gtx 970 nie miałem takiego efektu. Sterowniki przeinstalowałem od nowa i wyczyściłem śmieci po starych programem display driver uninstaller w trybie awaryjnym. Nie wiem już co z tym robić. Nie jestem do końca przekonany ale efekt ten chyba nie występuje w grach w tak dużym stopniu (normalne poziome linie jak to przy wyłączonym vsync). W przeglądarce przy przewijaniu strony dzieje się sajgon. Obraz składa się z jakby prostokątów które się przesuwają między sobą. Nie da się tak używać komputera. Będę wdzieczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Używam firefoxa. W grach efekt niby nie występuje ale mam w nich przycięcia. Jak gram w Arkham Knight widać, ze karta daje radę trzymać 60 fps ale im dłużej gram tym częściej się zacina. Do tego stopnia, ze rwie dźwięk i obraz zatrzymuje się na 1s. Ewidentnie coś z systemem i sterownikiem. Postawie jutro nową winde.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli efekt występuje również przy przewijaniu ekranu np w Wordzie to niekoniecznie może być problem programowy (sterowniki) a może być wina karty (ja tak właśnie musiałem zwrócić nowiutkiego rx 580 :(

 

@Crout: mój poprzedni wpis może i nie pomagał za bardzo ale też i nie szkodził. Od kiedy to BM wysyła warningi za sarkazm???

Link to post
Share on other sites

 

 

Od kiedy to BM wysyła warningi za sarkazm???

W luźniejszych tematach nie są nagradzane. Jako wieńczący wypowiedź smaczek, tudzież dodatek również.

Jednakże w temacie, w którym ktoś szuka pomocy, post składający się w całości z niezbyt błyskotliwego tekściku i próby wyśmiania autora nie jest z pewnością na miejscu.

 

Sytuacja byłaby z goła inna, gdybyś chociaż spróbował pomóc autorowi w swoim poście, a gdzieś niżej znalazła by się Twoja usunięta wypowiedź. Zmieniłoby to całokształt Twoich wypocin. Przeanalizuj w głowie co napisałeś, ciężko nie powiedzieć, jakoby nie zaniżało to poziomu forum. W przypadku jakiejkolwiek wątpliwości, odsyłam do regulaminu forum. Jesteś tutaj nie od wczoraj.

Link to post
Share on other sites

@Up, kajam się pokornie w świetle tak razacych dowodów, szczera chęć poprawy okazałem wpisem następnym.

 

Skoro już ciągniemy ten offtop to zapytam Cie, drogi Croucie, skoro ja dostałem ostrzeżenie za taki komentarz to chciałbym zapytać co dostał użytkownik Barpiw za swoje uwagi do mnie przeslane na privie (mógłbym prosić o jakiś komenatrz, może być już bezpośrednio żeby nie zwsmiecać wątku)

Link to post
Share on other sites

 

 

co dostał użytkownik Barpiw

Jako mod lokalny zajmuje się tylko przedzielonymi do mnie działami, nie wnikam w PW, musiałbyś spytać się kogoś wyżej. Mogę Ci tylko zdradzić, że został nagrodzony. W tym miejscu apeluję o zakończenie offtopu, gdyż to nie miejsce na takie dywagacje. Jeśli jakiekolwiek działania moderacji budzą Twoje wątpliwości, wystarczy PW do @jacekgothic.

 

Jutro dam znać.

Czekamy na rozwój wydarzeń.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mesiah1989

 

A jaki masz zegar gpu i vram wtedy ?

 

Ja wyciagnąłem gtx 1070 która poleciała na sprzedaż i na igpu mam to samo ;)

 

A wystarczyło zainstalować stery ........

Stery są zainstalowane poprawnie. W tej chwili biorę się za reinstalacje systemu. za jakieś 2-3 godz dam znać czy sprawa została rozwiązana.

Panowie format lekiem na wszystko:) Rwanie obrazu ustąpiło. Po instalacji 10 system sam wrzucił mi stery od karty w wersji 382 i jest ok. Teraz się zastanawiam czy warto ściągać i instalować najnowsze 385

Link to post
Share on other sites

Format "wyczyścił" po prostu AMD... :)

Tak myślę. Ciekaw tylko jestem czemu nie rwało obrazu na poprzedniej 970. Za to były problemy z grami (rwało animacje, spadki fps itp). Ciekawe czy to też ustąpiło.

Jak np grasz w bf1 i dasz najnowszą aktualizacje to bez nowych sterów nawet nie załaczysz gry ;)

Nie gram w tą grę. Odrabiam teraz zaległości (arkham knight, wolfenstein itp), wyjątkiem jest tekken 7. Rozumiem, że mogę sobie darować na tą chwile te 385?

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...