Skocz do zawartości

Zestaw za ok 2500 PLN z potencjałem na rozwój


Recommended Posts

Witam,

Muszę się w końcu zebrać do wymiany sprzętu (no dobra, nie tyle muszę, co chcę).

Sprawa wygląda następująco: Dwa lata temu kupiłem laptopa (ASUS R556L z i5 i 8gb RAM) i nie jestem do końca zadowolony. Śmiga wystarczająco dobrze, ale przez dwa lata wstał z biurka może z 10 razy. Między innymi z tego powodu chce się przesiąść na stację (A laptopa dać ojcu, bo na rynku wtórnym chyba ciężko byłoby się go pozbyć... no chyba, że się mylę to proszę o naprostowanie :P).

 

Dopuszczam dwie możliwości: Kupno komputera za jednym strzałem, lub kupno lepszej podstawy i rozbudowa. Prosiłbym was o przynajmniej dwie propozycje (mile widziane więcej):

1. Kupno kompletnego zestawu (bez monitora, mam LG22M45, więc na razie starczy) za 2500 PLN

2. Kupno zestawu do rozbudowy, czyli sam dysk SSD, bez grafiki (przebolałbym chyba zintegrowaną przez te kilka miesięcy), 8gb RAM w jednej kości, za ok. 2000-2200 PLN.

 

Tutaj nasuwa mi się pytanie: Czy to co piszę ma sens? Czy nie warto odkładać kupna grafiki na później (jeżeli nie warto to dlaczego). Na pewno będę chciał trochę sobie pograć, ale na początek będzie to głównie NBA 2K18, później może jakiś assassin's creed... Zintegrowana karta pociągnie NBA??

 

  • Zastosowanie komputera : Oglądanie filmów, gry.
  • Maksymalna kwota : 2500 PLN (lub ok 2000-2200 PLN pod rozbudowę, opis powyżej)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W ciągu 2 tygodni
  • Których części potrzebuję : Kompletna stacja (mam monitor, myszkę i klawiaturę)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : NIE
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : FHD LG 22M45
  • Specjalne wymagania : 8GB RAM w jednej kości, reszta opisana powyżej.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : Prosiłbym o dwie opcje: kompletną i pod rozbudowę

Proszę o pomoc,

Udanej niedzieli!

 

Link to post
Share on other sites

No to zdecydowanie warto. Ogólnie nie przetrzymałbyś z tym lapkiem do pojawienia się Coffee Lake w sklepach ? 

Hmm... okolice 2 miesięcy?

W zasadzie mógłbym, pytanie tylko czy podatek od nowości nie sprawi, że będę musiał znacząco podnieść budżet :P

Podbijam, może ktoś jeszcze coś zaproponuje.

Link to post
Share on other sites

Procki Intela jakoś tak nie mają narzutu od nowości.Zazwyczaj nowe generacje są w bardzo zbliżonych cenach do poprzednich. Wyjątkiem może będą tutaj bardziej modele pod OC z odblokowanym mnożnikiem. 

OC na szczęście mnie nie dotyczy. Ciekawe jeszcze jak wycenią płyty główne serii 300... No cóż, może rzeczywiście na razie się wstrzymam, żeby zobaczyć co pokaże intel.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...