Skocz do zawartości

Obudowa Cooler Master N300 (tuning), Zasilacz XFX Core 650W , customowy regulator obrotów wentylatorów 3pin x 6 PWM


Recommended Posts

Witam, Posiadam na sprzedaż dwa podstawowe elementy każdego zestawu komputerowego, czyli obudowę i zasilacz. Również sprzedaję unikatowy regulator obrotów wentylatorów (w drugiej części posta):

Obudowa Cooler Master N300 po tuningu
Zasilacz XFX Core TS650W (model P1-650S-NLB9)
Custom regulator wentylator PC PWM 3pin x 6 + platforma rozwojowa


Zarówno zasilacz jak i obudowa są w 100% sprawne, bez jakichkolwiek uszkodzeń. Zasilacz w idealnej kondycji technicznej i wizualnej. Obudowa również w idealnym stanie technicznym, wizualnie posada normalne ślady używania (tj. drobne rysy widoczne jedynie pod światłem - przy takich powierzchniach obudowy to normalne, że takie się pojawiają; standardowo wyjęte są dwa śledzie tam gdzie montowana jest karta graficzna; delikatne przebarwienia na górze po nalepkach "powered by Intel" etc.).
Podzespoły pochodzą z mojego osobistego komputera, którego jeszcze do niedawna aktywnie używałem (do czasu jak już sprzedałem pozostałą część zestawu tj. i5-4690k/MIS Z97 Gaming3/16GB ram/Sapphire R9 390 które działały na w/w zasilaczu i obudowie) - gdyby nie to, że niedługo potrzebuję przesiąść się na laptopa to cieszyłbym się tym zestawem komputerowym jeszcze przez długi czas. Sprzedawane podzespoły, posiadają wszystkie akcesoria, które były dołączone oryginalnie przy zakupie a obudowa została poddana lekkiemu tuningowi funkcjonalnemu i posada dodatkowe elementy (szczegóły w dalszym opisie). Sprzedawana obudowa i zasilacz posiadają dowody zakupu, które potwierdzają gwarancję sklepu/producenta (szczegóły w dalszym opisie).

Zasilacz:

XFX TS650-SEW Core 80+ bronze (model producenta P1-650S-NLB9). Jest to wysokiej jakości zasilacz o mocy 650W - znajduje się on na liście polecanych zasilaczy według Tom's Hardware - zasilacz Tier 2. Silna linia 12V o dużym amperażu - technologia single rail - zasilacz posiada dwa przewody zasilania PCIE pod SLI/CrossFire (łącznie cztery wtyczki PCI-E 6+2). Dużo zabezpieczeń prądowych/napięciowych (OCP, OPP, OVP, SCP, UVP). Zasilacz Haswell ready (zgodny ze stanami uśpienia procesora). 650W wystarczy na napędzanie kart pokroju 1080ti z bardzo podkręćanymi prockami albo SLI jakiś mniejszych kart (polecam kalkulator PSU https://outervision.com/power-supply-calculator i pamiętajmy, że większość producentów podając "suggested PSU" często uwzględnia już w nim procesor i resztę systemu).

Kupiony 27.01.2015 w morele, gwarancja producenta do 27.01.2020. W zestawie znajduje się oryginalne opakowanie i tekturowe wkładki, czarne śruby mocujące, kabel zasilania, woreczek bąbelkowy, instrukcja obsługi i gratis 15 trytek/opasek zaciskowych.

Pełna specyfikacja zasilacza: http://www.xfxforce.com/en-us/products/ts-series-bronze-full-wired/ts-series-650w-psu-80-bronze-p1-650s-nlb9Obudowa:

Stylowa obudowa Cooler Master N300 wyróżniająca się stonowanym designem i ładnym frontem pokrytym siatką. Bardzo dobra wentylacja: 2 front, 2 góra, 2 lewa strona, 1 prawa, 1 tył + filtr przeciwkurzowy na spodzie (zasilacz) i przedni mesh działa jak filtr. Obudowa posiada dużo slotów na dyski 3.5", 2 sloty 5.5" i jeden mały slot FDD (lub na panel rozszerzeń jak czytnik kart albo kontroler wentylatorów), dedykowane miejsce na dyski 2.5" oraz USB 3.0 + 2x USB 2.0 i Audio na przednim panelu.

Obudowa została przeze mnie stuningowana i wyposażona w dużo dodatkowych elementów, poniżej lista modyfikacji:
* Niebieskie podświetlenie przycisków Power/Reset zmienione na czerwone (aby podpasować pod gamingową stylistykę MSI)
* Dodane dwa wentylatory SilentumPC Mistral 120mm
* Dodano wentylator Shiru 120mm
* Dodano wentylator SilentumPC Mistral 140mm z dorobionym czerwonym podświetleniem LED (wentylator miał farbyczne otwory pod LEDy więc je dodałem i podłączyłem)
* Dodane dwa metalowe filtry przeciwkurzowe (sugerowane położenie to górne otwory wentylacyjne)
* Dodane trzy sylikonowe nakładki antydrganiowe (na tylny i przednie wentylatory)
* Dodano przedłużkę wentylatora 3-pin w czarnym oplocie

Podsumowując, aż 6 wentylatorów (fabrycznie są tylko 2), dodatkowe filtry przeciw zanieczyszczeniom, zmieniona kolorystyka i redukcja drgań wentylatorów. Dzięki powyższemu obudowa jest naprawdę dobrze wentylowana i zapewni bezproblemowe i chłodne działanie potężnych zestawów komputerowych.

Kupiona 22.10.2015 w x-kom, gwarancja producenta wygasła w 22.10.2017. W zestawie znajduje się oryginalne opakowanie i styropianowe wkładki, pełen komplet śrub/wkrętów/mocowań do złożenia komputera, instrukcja montażu, 2x wentylator 120mm + GRATISY: 3x wentylator 120mm, 1x wentylator 140mm LED czerwony, 2x metalowy filtr przeciwkurzowy/cząstkowy, 3x nakładka na wentylator antydrganiowa, 1x przedłużka do wentylatora w czarnym oplocie.

Pełna specyfikacja obudowy: http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/n300/Podsumowując:

Sprzedawane przedmioty to trzon każdego zestawu komputerowego - wydajny markowy zasilacz na solidnych podzespołach oraz przewiewna i stylowa obudowa. Myślę, że zdjęcia i specyfikacje mówią same za siebie - sprzęt jest używany ale zadbany. Używany do grania i pracy też :), wszystko w granicach rozsądku, podzespoły nigdy nie były katowane morderczą pracą (tyczy się to szczególnie zasilacza, gdzie teraz są bardzo popularne tanie zużyte sprzęty z koparek kryptowalut).

Komputer, z którego pochodzą podzespoły był osobiście przeze mnie używany i wybierając elementy kierowałem się jakością, jestem zwolennikiem dobrych sprzętów i taki sprzedaję, mi służyły one bez żadnego problemu i jestem pewien że posłużą jeszcze dłużej nowemu właścicielowi.
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, wątpliwości, śmiało pisz.

Ceny:
Zasilacz i obudowa mogą być kupione razem lub osobno. Oczywiście przy kupnie razem koszt wysyłki zostanie przeliczony na podstawie wagi. Płatność przedpłatą na konto, możliwy odbiór osobisty (po przedpłacie) w Krakowie:
+ Obudowa Cooler Master N300 po tuningu i z kompletem dodatkowych akcesoriów 140zł, koszt wysyłki kurierem 27zł
+ Zasilacz XFX Core 650W (P1-650S-NLB9) to 170zł, koszt wysyłki kurierem 21zł

Poniżej linki allegro jeżeli ktoś wymaga walidacji transakcji:
Obudowa
Zasilacz

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, wątpliwości, śmiało pisz na forumowe PW. Galeria zdjęć poniżej:
Obudowa
Zasilacz

Regulator obrotów wentylatorów

Cyfrowy regulator obrotów wentylatorów PC typu 3-pin, czerwone podświetlenie, wyświetlacz LCD, 6 kanałów po 45W każdy + unikat możliwość dalszego moddingu i customizowania - urządzenie jest jednocześnie w pełni funkcjonalną platformą rozwojową AVR C (pod koniec opisu dodatkowe zdjęcia i film z działania regulatora). Trust me! I'm an Engineer ;) Kupując wspierasz Polską myśl technologiczną!


Cyfrowy regulator obrotów wentylatorów PC typu 3-pin, czerwone podświetlenie, wyświetlacz LCD, 6 kanałów po 45W każdy + unikat możliwość dalszego moddingu i customizowania - urządzenie jest jednocześnie w pełni funkcjonalną platformą rozwojową AVR C (pod koniec opisu dodatkowe zdjęcia i film z działania regulatora). Trust me! I'm an Engineer ;) Kupując wspierasz Polską myśl technologiczną!

Regulator obrotów jest w 100% sprawny, bez jakichkolwiek uszkodzeń i w pięknym stanie wizualnym. Jest on kompletnym urządzeniem Plug'n'Play - podłączasz i używasz - do obsługi nie potrzeba żadnej specjalnej wiedzy poza umiejętnością przykręcenia śrubek mocujących i wpięcia wentylatorów do gniazd :) Regulator pochodzi z mojego osobistego komputera, którego do niedawna używałem (kilka dni temu sprzedałem większość podzespołów, na innych aukcjach została obudowa i zasilacz) - gdyby nie to, że niedługo potrzebuję przesiąść się na laptopa to cieszyłbym tym regulatorem długi czas.

Po co regulator obrotów wentylatorów? Płyty główne nie zawsze obsłużą wszystkie wentylatory a podpięcie ich do wtyków molex przez przejściówki sprawia że chodzą one na pełnych obrotach i hałasują. Regulator obrotów niweluje to, dając nam kontrolę nad wentylatorami i umożliwiając sterowanie PWM nawet zwykłym 3-pinowym wentylatorom.

Z regulatorem obrotów kupujący otrzyma instrukcję obsługi, informacje techniczne oraz schematy urządzenia - ten regulator obrotów jest wyjątkowy, ponieważ jest on oparty na mikrokontrolerze AVR a program sterujący może być ciągle rozwijany (jeżeli ktoś umie programować w C otrzyma pełen kod źródłowy i może go dowolnie modyfikować - dzisiaj jest to regulator wentylatorów ale już jutro to może być np. sterownik pełnego oświetlenia LED w komputerze a nawet w pokoju).

Regulator obrotów:

Zasilany jest standardową wtyczką molex (dostępna w każdym zasilaczu ATX). Posiada 6 kanałów sterowania wentylatorami po 45W każdy (silne tranzystory Mosfet Hexfet, nawet 4A prądu, wystarczająco do każdego wentylatora, pomp watercoolingu i innych zastosowań). Sterowanie metodą PWM - oszczędne, nie generuje ciepła i jest dokładne. Obroty wentylatorów zmienia się klasycznymi pokrętłami - intuicyjne nastawianie, nie trzeba patrzeć na wyświetlacz i szybko ręką możemy przestawić wentylatory. Wyświetlacz LED pokazuje aktualną prędkość wentylatorów w % oraz posiada menu do zmiany ustawień. Trzy przyciski umożliwiają nawigację po menu. Urządzenie posiada bezpieczniki samo resetujące się chroniące przed zwarciami i przeciążeniami. Posiada również master switch do wyłączenia urządzenia. Całość zajmuje dwa standardowe sloty 5.25" (CD/DVD) i jest kompatybilna z każdą obudową posiadające takie sloty (mocowania zgodne ze standardem EIA SFF-8551).Zaimplementowane funkcje:

* Niezależne nastawianie prędkości (w % max) dla 6 wentylatorów
* Wyświetlanie aktualnych nastawień wentylatorów
* Nastawianie minimalnej prędkości wentylatorów (każdy wentylator wymaga innego minimalnego napięcia, żeby się ruszyć z miejsca, tą funkcją możemy tak dopasować sterowanie, że wentylator ruszy od pierwszego przekręcenia pokrętła a nie jak w innych urządzeniach np. od połowy)
* Automatyczne wygaszanie LCD po określonym czasie nieaktywności (2-20s)
* Zmiana maksymalnego i minimalnego podświetlenia LCD (5 stopni jasności od 0 do 100%)
* Reset do ustawień fabrycznych
* Automatyczne zapamiętywanie ustawień nawet gdy nastąpi zanik napięcia
* Ustawienia takie jak: minimalna i maksymalna jasność LCD, czas wygaszania LCD, minimalna prędkość wentylatorów są customizowalne z poziomu menuDla zaawansowanych:

Jak już wspomniałem regulator jest oparty na mikrokontrolerze ATmega128A, pełna specyfikacja http://www.microchip.com/wwwproducts/en/ATmega128A

Cała płytka wykonana jest w konwencji devboard - każdy z pinów mikrokontrolera jest wyprowadzony na goldpiny i mogą zostać dowolnie wykorzystane i dostosowane do napisanego przez nas programu.

PCB wykonane przez profesjonalną firmę Merkar, trawione fotochemicznie, ścieżki zabezpieczone czarną soldermaską, laminat o pogrubionych ścieżkach (solidne zasilanie, ścieżki 12V są również poszerzone).

Elektronika zaprojektowana z zastosowaniem dobrych praktyk, zasilanie mikrokontrolera filtrowane, ADC również. Na pokładzie znajduje się 6 zaawansowanych tranzystorów mosfet IRLL024N (4.4A, 55V, 65mOhm Rdson przy 5V) logic level, posiadają zewnętrzne diod do obciążeń indukcyjnych. Dwie linie zasilania 12V (mosfety) oraz 5V (logika). Master switch do odcięcia zasilania oparty na Mosfecie (nie palimy styków:) Na płytce są dodatkowe wyjścia napięcia, punkty masy, przycisk reset z układem RC i zabezpieczeniem przez diodę.Podsumowanie:

Przedewszystkim kupujący otrzyma w pełni funkcjonalny regulator obrotów wentylatorów do komputera (3pin) - jest to produkt w pełni ukończony i funkcjonalny Plug'n'Play z interfejsem użytkownika i przyciskami do ustawień i instrukcją obsługi - do uruchomienia nie potrzeba żadnej specjalnej wiedzy.

Ale, dodatkowo, jeżeli ktoś czuje się na siłach i się tym interesuje, to sprzedawane urządzenie umożliwia dalsze ulepszanie programu sterującego, modyfikacje i rozwój produktu (mikrokontroler AVR, programowanie C).

Ceny:
Przy kupnie kilku przedmiotów (obudowa lub zasilacz z innego tematu) koszt wysyłki zostanie przeliczony na podstawie wagi. Płatność przedpłatą na konto, możliwy odbiór osobisty (po przedpłacie) w Krakowie:
+ Cyfrowy regulator obrotów wentylatorów PC PWM 3pin x 6 160zł, koszt wysyłki kurierem 19zł

Poniżej linki allegro jeżeli ktoś wymaga walidacji transakcji:
Regulator

Starałem się dobrze opisać przedmiot i wstawić dużo zdjęć ale z uwagi na nietypowy charakter przedmiotu zachęcam szczerze do zadawania pytań przez PW. Poniżej film z akcji i zdjęcia:

Filmik:


Galeria zdjęć:
Regulator Edytowane przez Kungfu13
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...