Skocz do zawartości

Pasywny zestaw z Ryżenem [2000]


Recommended Posts

Chcę złożyć komputer do 2000 zł, służyć będzie głównie do programowania, wirtualizacji i grania w mało wymagające gry pod wine, ważny jest fakt, że używać będę na nim Ubuntu, zależy mi na pełnym wsparciu przez pingwinka. Komputer MUSI być pasywny, zasilacz może być półpasywny, bo raczej 300W nie przekroczę. Posiadam dysk SSD.

 

Koncepcja jest taka - Ryżen 3, 8gb ram i gt 1030 do moich gier wystarczy, najwyższy priorytet ma procesor, bo lubię grywać w symulatory. Musi istnieć też jakieś kompatybilne chłodzenie pasywne do niego. :)

 

Dysk SSD to jakaś stara Toshiba oparta na MLC, szału nie robi, bo ma parę lat, ale uważam że posłuży jeszcze kilkanaście na pewno. To model prawdopodobnie z przełomu 09'-10'


ktoś? coś?

Link to post
Share on other sites

chłodzenie pasywne mówisz ? ja bym wziął mugena 5 PCGH - nie pasywny ale niesłyszalny ... a jak bardzo się uprzesz to pewnie po zdjęciu wentylatorów da jakoś rade z ryzenem 3 bo radiator spory .


półpasywny to seasonic focus plus 550w za 359zł na proline masz - mój zestaw z sygnatury nie załacza w nim wentylatora także ...

Link to post
Share on other sites

chłodzenie pasywne mówisz ? ja bym wziął mugena 5 PCGH - nie pasywny ale niesłyszalny ... a jak bardzo się uprzesz to pewnie po zdjęciu wentylatorów da jakoś rade z ryzenem 3 bo radiator spory .

półpasywny to seasonic focus plus 550w za 359zł na proline masz - mój zestaw z sygnatury nie załacza w nim wentylatora także ...

Wolałbym jednak 100% pasywne rozwiązania, jakbym znalazł w 100% pasywny zasilacz do 400 zł to bym kupił, ale większość jest dużo droższa niestety... :C Mam w domu parę pasywnych urządzeń i wiem jaka to różnica - przynajmniej dla mnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Załóżmy że bym zrezygnował z pasywności i ciut pociął koszty...

 

RAM - jak duża różnica jest pomiędzy 3000MHz, a 3200MHz? Ponoć Ryzen bardzo lubi >MHz
 
W takim razie coś takiego zlepiłem - http://www.morele.net/inventory/info/JhyVzN/
 
Jaką pastę wybrać, żeby na fabrycznym chłodzeniu podkręcić ciut CPU? :)
 
Czy taki procesor wystarczy pod GTA V? I czy 8GB RAM faktycznie starczą dla niej? Samo środowisko graficzne zużywa 150MB + ciut wine + reszta gra, teoretycznie zostaję więcej wolnego RAMu na grę niż w wingrozie, no ale nie wiem czy 8gb wystarcza pod gta 5.
 
Czy nie będzie problemu jak grę postawię na starym HDD Barracuda 7200 RPM 500GB? SWAP będzie na SSD, więc nie powinno rzeźbić bez powodu. :P
Link to post
Share on other sites

Kolejne multikonto marceli99, pytałeś mi się o to samo na FB, mówiłem tobie, że nawet nie słyszysz jak wentyle w zwykłych PSU chodzą, a półpasywka wpierdziela ci sporą część budżetu, a OC CPU nie potrzebujesz. Co do samego coolera mówiłem ci byś szukał jakiegoś dual-tower typu nh-d14 bez wentyli etc. słuchaj się a nie co rusz stwierdzasz, że wiesz lepiej. 1030 to porażka i tyle.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...