Skocz do zawartości

LG G5 problem z baterią


Recommended Posts

Witam,mój problem jest następujący.
Często wyłącza mi się samoczynnie telefon nawet przy ~25-30%,jedyne co pisze to,że bateria jest rozładowana,a kiedy uruchamiam ponownie to z tych 25% robi się magicznie 3% :!:  :?:  :!:  :?:  :?:  :roll: . Próbowałem wszystkiego,nawet mam dwie baterie,na jednej i drugie to samo. Help :(  :(  :(  :(

Link to post
Share on other sites

Cieżko wskazać co to może być,

1. Ładowarka - czy jest oryginalna od tego modelu? Może jest za słaba - przez co telefon się nie ładuje (choć ikona ładowania jest),

2. Uwalona ścieżka/element na płycie telefonu (dot. sekcji zasilania) - czy któregoś razu Ci się nie przegrzał, np.: przy nawigacji i słońcu i/lub grałeś podczas ładowania telefonu?

 

Jeśli masz gwarancję - to reklamuj. Ktoś gdzieś na yutubie pisał, że reklamował telefon i za 3 razem problem został naprawiony.

Link to post
Share on other sites

Spotkałem się z podobnym problemem i winny był Android. System odczytywał X% procent podczas gdy bateria była całkowicie rozładowana.

Nie ingerowałeś w system? Spróbowałbym jeszcze aktualizacji, jeżeli nie jest uaktualniony.

 

Na odległość ciężko będzie ustalić co jest przyczyną.  Na Twoim miejscu zgłosiłbym reklamację u sprzedawcy. 

Link to post
Share on other sites

W odpowiedzi na pierwszą wypowiedź,

1 ładowarka oryginalna i kable również

2 no nie wiem I chyba wyślę na gwarancję, ale nie mam żadnego zastępczego

Grałem nie raz podczas ładowania i raczej nigdy się nie przegrzał

Odpowiadając na drugą odpowiedź

Nie ingerowałem, ale coś w tym musi być

Telefon zaktualizowany był bodajże 2/3 tygodnie temu, ale problem zaczął się w grudniu 2016

Link to post
Share on other sites

W sumie o sofcie nie pomyślałem, jeśli nie próbowałeś przywrócenia do ustawień fabrycznych - to warto spróbować. Ważne by ew sprawdzić zanim się doinstalują dodatkowe apki (o ile to jest możliwe - np.: po przywróceniu odłączyć wifi/transmiję - bo chyba apki się instalują automatycznie po podaniu konta google). Jeśli to nic nie poprawi, to reklamacja.

Link to post
Share on other sites

Sporą popularnością cieszy się Xiaomi Redmi Note 3( koniecznie z polskiej dystrybucji). Dostępny jest np. w sferisie czy morle. 

A w zbliżonym przedziale cenowym, zwróciłbym uwagę także na P9, a jeżeli postanowisz przesiąść się na coś innego to w tej cenie masz też iPhone SE i dobrze zooptymalizowanego iOSa.

Edytowane przez White_Ghost
Link to post
Share on other sites

Sporą popularnością cieszy się Xiaomi Redmi Note 3( koniecznie z polskiej dystrybucji). Dostępny jest np. w sferisie czy morle. 

A w zbliżonym przedziale cenowym, zwróciłbym uwagę także na P9, a jeżeli postanowisz przesiąść się na coś innego to w tej cenie masz też iPhone SE i dobrze zooptymalizowanego iOSa.

A co myślisz o LG V30??

Link to post
Share on other sites

Recenzja:

 

 

 

A jeśli miałbym wymieniać telefon to na jaki? Bo nie chce znowu takich problemów
 

W telefonach LG kiedyś (nie jestem pewien jak jest teraz) często padały płyty główne.

Podaj czego oczekujesz od telefonu i budżet jaki masz na niego przeznaczony, bo tak to tylko można wróżyć z fusów.

Edytowane przez krzysiekdtg
Link to post
Share on other sites

Recenzja:

 

 

 

 

W telefonach LG kiedyś (nie jestem pewien jak jest teraz) często padały płyty główne.

Podaj czego oczekujesz od telefonu i budżet jaki masz na niego przeznaczony, bo tak to tylko można wróżyć z fusów.

Budżet jest praktycznie nieograniczony bo sprzęt wezmę na raty. Oczekuję dobrej wydajności,dobrej jakości dźwięk,zdjęć itp,żeby miał 64gb+ pamięci wew. i 4 gb+ ramu

Link to post
Share on other sites

A co myślisz o LG V30??

 

Jeżeli chodzi o V30 ogromny plus to jakość wykonania i spasowanie elementów. Moim zdaniem to jeden z najładniejszych smartfonów w swojej kategorii, ale wiadomo że jest to subiektywna opinia :).  Duży plus to dobrej jakości aparat a także audio w jakie został wyposażony telefon.  Również paramatrowo wygląda bardzo dobrze: Snapdragon, i aż 4GB Ram przy czym bateria mogła bybyć trochę bardziej pojemna( 3300mah przy ekranie 6 cali).

 

Jest to stosunkowo nowy model, więc trzeba się liczyć z tym że i ceny będą trochę wyższe, szczególnie na początku.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...