Skocz do zawartości

Zestaw z używanych części ok.700 zł. Zmiana platformy


Recommended Posts

Witam,

Stwierdziłem że nadszedł czas na jakieś zmiany w pc. Mój obecny zestaw jest dość przestarzały a mianowice:

AMD Athlon 64 6000+ 3,0Ghz x 2
Mob: Gigabyte GA-M52L-S3
DDR2 400 8GB 4x2024MB KINGSTON 800Mhz
Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB GDDR5/128 bit
Dysk 320GB Samsung HD322HJ
Zasilacz MC430 PPF Modecom
LCD 19" 1440x900

Ja wiem sprzęt jest bardzo stary, ale do tej pory nie było funduszy aby coś z nim zrobić. Ogólnie to w zamyśle miałem kupienie czegoś nowego bo ogólnie to chce zostawić monitor zasilacz dysk(chociaż pewnie przydałoby się jakiś mający więcej cache) i kartę graficzną. Zmienić płytę, procesor i ram, pierwszym pomysłem było kupienie budżetowego pc ok.900-1000zł Penitum G4560, asus H110M ram 2x4GB DDR2 2400Mhz. Lecz pojawiło się zapytanie a może tak używany sprzęt kupić typu intel i5 2400, no i teraz prośba o doradzenie co zrobić bo budżet zmniejszył się do ok.700zł. Potrzebuje pc żeby spokojnie zgrać w need for speeda z 2016, cod ww II (po premierze) ogólnie w zamyśle nadrobienie starszych tytułów 2014/2015/2016 rok i coś nowego aby przyjemnie chodziło. Prośba do was o doradzenie w wyborze odpowiedniego zestawu zbudowanego na używkach. 

Ps. To mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość, liczę na waszą pomoc 5!

 

//edit 

Doszedłem do wniosku że kupuje używkę ok 700 zł na rok, a powiedzmy za rok uzbieram pieniędzy i kupie coś porządnego przyszłościowego. 

Prośba przede wszystkim o nakierowanie w temacie których konkretnie modeli warto szukać w takim segmencie cenowym; procesor. Dodam że jeśli chodzi o dysk to nowy i poza budżetem. 

Edytowane przez astregord
Link to post
Share on other sites

Jeżeli myślisz o używkach to:

- Intel Pentium g3258 (dostaniesz go za 150-200zł, niedawno wylicytowałem go za 130zł, może tobie też się uda)
- do tego jakieś mobo, ja podkręcałem na gigabyte b85m d3h (płyta za około 150zł)
- i do tego ram 2x4gb ddr3, co tam sobie będziesz chciał
- do tego jakieś porządne chłodzenie do procka i robisz oc

A w przyszłości masz banalną rozbudowę, kupujesz i5 albo i7 i ewentualnie ram bo płyta ma 4 sloty.

Ja mojego g3258 podkręcałem na chłodzeniu beQuiet pure rock slim, osiągnąłem 4.1 ghz bez podnoszenia napięcia, temperatur nie pamiętam (mogę sprawdzić), ale mógłbym podbić napięcie i podkręcać dalej.

Możesz też sprzedać swojego gtx 650ti i dołożyć do gtx 750ti albo 760. 

Najlepiej poszukaj na YT testów z g3258 i gtx 750ti, dowiesz się czy zadowoli cię ta konfiguracja.

@edit:

I jeszcze jedna ważna sprawa, podaj jaki masz zasilacz.

Edytowane przez Mandalorian
Link to post
Share on other sites

Ja bym w dwa rdzenie się nie pchał. 

 

 

 

Intel Pentium g3258 (dostaniesz go za 150-200zł, niedawno wylicytowałem go za 130zł, może tobie też się uda)

 

 

Za 200 zł spokojnie idzie dorwać i5 2400. Przy obecnej cenie G4560 jest to całkiem dobry deal. Do tego jakieś mobo H61 za 130 zł i 8 GB DDR3 za 250 zł. Na całość pójdzie około 600 zł. 

 

Za te pozostałe 100 zł można pomyśleć o PSU. GPU na chwilę obecną będzie musiało zostać. Za jakiś ją sprzedaż, polatasz na iGPU. Za 650 Ti 2 GB jakieś 230 zł skasujesz na allegro. 

Link to post
Share on other sites

Czy autor zamierza ten komputer w przyszłości nadal rozbudowywać, czy wymienić na coś zupełnie innego jak zasugerował w pierwszym poście?

 

Jeżeli to drugie to czy nie byłoby łatwiej i taniej kupić coś w tym stylu?

http://allegro.pl/komputer-intel-i5-2320-gigabyte-gtx-750ti-2gb-i6933014930.html

Lub inny porównywalny?

 

Wprawdzie szału nie ma, ale sprzedając obecny PC odzyskasz część pieniędzy i na dzień dobry masz lepszą kartę, sensowny zasilacz i procesor który nie będzie tej karty dławił.

Link to post
Share on other sites

Nie pchaj się w g3258 , lepiej i5 2400 , w dziale sprzedam może jeszcze jest zestaw z płytą i 10gb ramu za 500 zł .

G3258 fajny proc ale tylko do niektórych gier , im nowsza tym z graniem jest gorzej . Niestety to tylko 2 rdzenie bez ht i mimo mocnego podkręcenia nie dogoni nawet i3 w niektórych tytułach , a nawet granie może być niemożliwe . Ja swojego kupiłem bo gram tylko w WOT . Na początku podkręciłem do 4.7 , więcej nie testowałem bo już trzeba było mocno podnosić napięcie , a i tak różnicy przy mojej karcie graficznej nie było i aktualnie zostało 4.0 . Na boxowym chłodzeniu niektórzy nawet do 4.3ghz podnoszą .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...