Skocz do zawartości

Poprawa przepływu powietrza w obudowie (Gelid Darkforce kupno wentylatorów)


Recommended Posts

Witajcie, posiadam obudowę Gelid Darkforce (https://www.quietpc.com/images/products/gel-dark-force-5-large.jpg) a w środku i5 4690K + FORTIS 2 oraz R9 290., ostatnio zepsuł mi się wentylator z tyłu i chciałbym nabyć nowy, przy okazji chciałbym trochę poprawić przepływ powietrza w obudowie.

 

Planuje zakupić wentylator na tył oraz przód (120mm) oraz rozważam wentylatory na spód i górę, jak to rozplanować i co zakupić aby przepływ powietrza był OK? 

 

Co do wentylatorów to szukam jakiegoś półśrodku rozsądku pomiędzy wydajnością a ciszą, w miarę dobrej cenie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wiatraki przód i dół niech "nadmuchują" powietrze z zewnątrz. Tył i góra powinny je wyciągać.

 

Jak dodatkowo zwiększyć przewiew to widać na zdjęciu, które wstawiłeś. Obudowa ma sporo fajnie rozmieszczonych otworów pozwalających ukryć kable zasilające. Wystarczy dobrze z nich skorzystać.

 

Co do tego jakie wiatraki kupić, to ja (trochę z przymusu) kupiłem SilentumPC 12 CM za jakies 12-14 zł i wentylator pracował cicho (warto zwrócić uwagę na to co podaje producent) - nie mogę go nie polecić. Co prawda pewnie nie jest to wentylator na lata, inne może powieją lepiej i dłużej, ale w tej cenie to dobry towar.

 

Jak będziesz montował wiatrak z przodu fajnie jeśli owieje i schłodzi dyski twarde.

Link to post
Share on other sites

Daj dwie 120-ki na front, jeden na top zaraz nad procesorem, no i wymiana na tył. Na podłodze może, ale to moze odrobinę przynieść ulgę karcie grafiki. Więcej nie warto. Ile chcesz ogółem przeznaczyć na wentylatory?

Te są bardzo fajne, w miarę tanie jak na ich wykonanie, ciche i mają niezły przepływ:https://www.morele.net/cougar-turbine-t12s-3512025-0003-742350/

Na poczatku lekko może terkotać łożysko, po pewnym czasie przestaje. Testuje od dłuższego czasu ich wersję 140mm. W cenie do 40 zł., myślę to o wersji 120 i 140, bardzo dobre wentylatory.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...