Skocz do zawartości

Jaki następca hd7850 ?


Recommended Posts

Witam!

Tak jak w temacie karta skończyła swój żywot (była już ratowana 3 razy piekarnikiem i pół roku pociągła).

Na komputerze gra 10 latek, aktualnie w nic wymagającego, ale słabszej karty nie ma sensu kupować.

Karta była w wersji 2gb.

Specyfikacja:

Phenom 955 @ 3.9

Płyta Asus 785 ( dokładne modelu nie pamiętam)

Ram 8gb

Zasilacz super flower 550W

Także nie jest to jakiś szatan do grania, ale coś tam jeszcze dycha :D

I pytanie co ciekawego kupić raczej z używek w miarę młodych, ( raczej gtx 470,6950 itp odpadaja)

Co do budżetu nie ma sensu wydawać nie wiadomo ile tylko raczej tak aby karta była mocniejsza od poprzedniczki i też żeby nie ograniczała procesora ;)

300-350 zł starczy na coś sensownego?

Z góry dziękuje za rady

 

Link to post
Share on other sites

Witam!

Tak jak w temacie karta skończyła swój żywot (była już ratowana 3 razy piekarnikiem i pół roku pociągła).

Na komputerze gra 10 latek, aktualnie w nic wymagającego, ale słabszej karty nie ma sensu kupować.

Karta była w wersji 2gb.

Specyfikacja:

Phenom 955 @ 3.9

Płyta Asus 785 ( dokładne modelu nie pamiętam)

Ram 8gb

Zasilacz super flower 550W

Także nie jest to jakiś szatan do grania, ale coś tam jeszcze dycha :D

I pytanie co ciekawego kupić raczej z używek w miarę młodych, ( raczej gtx 470,6950 itp odpadaja)

Co do budżetu nie ma sensu wydawać nie wiadomo ile tylko raczej tak aby karta była mocniejsza od poprzedniczki i też żeby nie ograniczała procesora ;)

300-350 zł starczy na coś sensownego?

Z góry dziękuje za rady

Witaj, szukaj radeon 7950/7970. W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. No chyba, że uda ci się od kogoś wyrwać rx460.

Link to post
Share on other sites

rx460 to to samo prawie co 7850 więc nie ma sensu zwłaszcza, że krzyczą za to ok 400zł, ja ze względu na procesor od AMD który najlepszy nie jest szukałbym czegoś od zielonych ze względu na mniejszy narzut sterownika np. gtx950 (chociaż za niego i tak okolice 400zł trzeba dać) ale w cenie do 350zł nie kupisz nic lepszego od 7850 ewentualnie r9 270x za ok 350zł, ale to jest wydajność 7870 + procesor od amd i może się okazać, że znacznie lepiej wyjdzie kupno gtx950

 

więc ja osobiście bym brał gtx950 kosztuje ok 400zł, ale jak poszukasz to pewnie jeszcze są modele na gw, ewentualnie gtx760, ale jest bardziej prądożerny gw już na pewno nie ma, ale widziałem ze na allegro jest nawet jedna sztuka za 350zł. 

Link to post
Share on other sites

@up 

 

masz rację, ale wtedy ograniczy go procesor więc nie wykorzysta ich potencjału. No chyba, że będzie zmieniać platformę. Ja bym się skusił na gtxa950 bo to jeszcze świeża karta i ją kręcił jeśli mu nie wystarczy mocy, ale póki co starczy aż nadto skoro jego syn nie męczy wymagających gier  :D

Link to post
Share on other sites

rx460 to to samo co podkręcony hd7850, zero wzrostu wydajności praktycznie, jedynie jakby brał wersje 4gb to sobie można 3w niektórych grach na lepszych teksturach pograć

Rx 460 ma wydajność 7870/gtx 950

 

 

 

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/geforce-gtx-460-vs-radeon-hd-7870

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

gdzie ty tam widzisz taką samą wydajność jak 7870? :D włąśnie podkręcony hd7850 ma wydajnośc nie kręconego 7870, i taką samą jak r7 370 (ta sama architektura co hd7850) a ten jest delikatnie szybszy od rx460 2gb

rx 460 2gb to szajs który max powinien 300 zł kosztować

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

gdzie ty tam widzisz taką samą wydajność jak 7870? :D włąśnie podkręcony hd7850 ma wydajnośc nie kręconego 7870, i taką samą jak r7 370 (ta sama architektura co hd7850) a ten jest delikatnie szybszy od rx460 2gb

rx 460 2gb to szajs który max powinien 300 zł kosztować

Myślałem, że mówimu o wersji 4gb ;D

 

Najlepiej zakupić gtx 1050.

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Zmienić bios to nie problem tylko ja jestem za granicą i ja tylko szukam karty bo teraz nie mam możliwości zmienić biosu :)

Czyli szukać coś z zielonych? Zastanawiam się czy nie kupić coś słabszego byle by było coś jakiegoś gtx750 albo gtx650ti boost, bo ten komputer podejrzewam że nie cały rok i poleci na śmietnik , a złoże mu coś nowego ? a gtx650ti boost idzie tanio dorwać a widzę że jest lepsza od 7850.

Link to post
Share on other sites

na to nie licz ze gtx650ti boost jest lepsza 

 

ta karta co najwyżej była porównywalna z 7850 kiedyś, teraz w nowych grach od niej mocno odbiega, jak już to gtxa750ti trochę gorszy od 7850, ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz coś na gw. (chociaż ja i tak bym szukał gtx950 ta karta jest wydajniejsza od 7850, dobrze się kręci, pobiera mało prądu, większość modeli ma gw a kosztuje w okolicach 400zł więc ok 50zł więcej niż gtx750ti) 

Link to post
Share on other sites

Zmienić bios to nie problem tylko ja jestem za granicą i ja tylko szukam karty bo teraz nie mam możliwości zmienić biosu :)

Czyli szukać coś z zielonych? Zastanawiam się czy nie kupić coś słabszego byle by było coś jakiegoś gtx750 albo gtx650ti boost, bo ten komputer podejrzewam że nie cały rok i poleci na śmietnik , a złoże mu coś nowego ? a gtx650ti boost idzie tanio dorwać a widzę że jest lepsza od 7850.

jak szukasz coś słabszego to bierz gt1030, wydajność gtx750 (bez ti) a nówkę idzie poniżej 300 zł dorwać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...