Skocz do zawartości

Vista klucz produktu


Recommended Posts

Witam

 

Gdzie przechowywany jest klucz produktu (klucz licencyjny) w Windows Vista

 

Slowem wyjasnienia mam lapka z nalepka COA na ktorej jest klucz

Od normalengo urzytkowania nalepka "troche" sie starla nie mozna odczytac poprawnie klucza a na lapku mam obecnie Win7, Viste mam jedynie w postaci obrazu (jako back up)

Wiem ze mozna odczytac klucz z pod systemu, ale nie chce przewalac systemu w ta i zpowrotem tylko celem odczytania klucza

 

Chce extraktowac konkretny plik i odczytac z niego

Jakies pomysly gdzie i jaki to plik i czym to odczytac?

Link to post
Share on other sites

Dzieki program dziala - ale nie o to mi do konca chodzi, dzieki temu moge odczytac klucz z "dzialajacego" systemu

 

Ja potrzebuje odczytac z backup'u - mam na mysli, wyciagnac konkretny plik i dac go do odczytania klucza

 

W tym wypadku musial bym spedzic pol dnia na przywracaniu systemow backup W7 -> odtworzenie Visty -> odtworzenie W7

Link to post
Share on other sites

A płytkę oryginalną przy lapku miałeś? Z niej możesz ściągnąć certyfikat i po prostu przy nowej instalacji Visty zainstalować Cert i po sprawie. Akurat mam pod ręką płytkę z Vistą HP ze starego laptopa, więc konkretniej ścieżka:

SOURCES\$OEM$\$$\SYSTEM32\OEM\ tam znajduje się plik w moim wypadku SECCSD-CERT.XMR-MS

Później na czystej Viscie (odpowiadającej licencji np. HP, Pro czy Ultimate). Instalujesz go w podany sposób:

slmgr.vbs -ilc <ścieżka>oemcert.xrm-ms

 

Więcej http://www.mydigitallife.info/2007/02/26/oem-certificates-of-dell-hp-lenovo-asus-acer-and-sony-for-windows-vista-activation-crack/. Lecz w tym przypadku nie jest to crack, bo używasz swojego certyfikatu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...