Skocz do zawartości

Restart komputera przy Graniu i problem z OCCT


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Wnk12,

Recommended Posts

Witam. Mam pewien problem który mnie martwi. Otóż zakupiłem sprzęt

MSI Z170 Gaming M3

Intel Core i5 6600K 3,5 GHZ

Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming 8GB GDDR5 256bit

SilentiumPC Fera Pro HE1224 + Arctic F12 PWM + Enermax T.B.Silence x3

Crosair Vengeance LPX 1x 8GB DDR4 (3000 Mhz)

1TB SHDD Seagate ST1000DX001

Lepa by Enermax MX-F1 600W, LG M2252 IPS

I uruchomiłem sobie świeżutko Mafię 3 w wersji seasson Pass po długim nie graniu od momentu podstawki. I kiedy dałem "Kontynuuj Grę", grę zaczyna wczytywać i reset komputera. Dałem nowa gra i to samo, reset! Próbowałem sprawdzić komputer OCCT ale jest taki problem żę jak odpalam tą nową wersję 4.5.1 bodajże (?) i daje power suply na 20 minut to wywala na samym idle w 59 sekundzie a jak chce uruchomić wersję 3.1 to zawiesza się cały program i muszę robić restart. O co chodzi ?

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites

System (jaki) zaktualizowany ? Co na to błędy w podglądzie zdarzeń ?

 

Windows 10 Pro ale chyba nie jest zaktualizowany do końca, na pewno w tym roku jakaś aktualizacja była ale jak to nie wiem

 

Zasilacz masz bardzo słaby. Wymień dla bezpieczeństwa.

 

Też tak podejrzewałem bo jak miałem GTX 1070 normalnie komputer się zachowywał

 

A jakie temperatury masz po OC ? Czy testowałeś po kolei czy walnąłeś z miejsca 4,5ghz ? Na 100% nie jest stabilny 

 

Nie kręciłem go w ogóle. Jest 3,5 Ghz fabryczne.

 

Ogólnie OCCT odpaliłem w wersji nowszej ale dziwne, bo jak włącze ON i test rusza idzie 30 sekund po chwili czas się zatrzymuje w OCCT :D ale komputer normalnie działa i nawet mogę okno OCCT czy nawet przeglądarki zminimalizować dopiero jakoś po 4 minutach odwiesza się program i włącza się test gdzie są klatki i temperatura GPU po 40 sekundach testu GPU wyłącza się test i od razu pokazuje wyniki

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites

 

 

Też tak podejrzewałem bo jak miałem GTX 1070 normalnie komputer się zachowywał

 

Może nie do końca słaby, ale bardzo niskiej jakości.

 

Coś konkretniejszego.  

 

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-s12ii-series-s12ii-520-ss-520gb-f3-80plus-bronze-520w-p937164

 

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-g-series-g-450-ssr-450rm-f3-80plus-gold-450w-p921064

 

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-550-ssr-550fx-80plus-gold-550w-p1106862

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mhm, czegoś trochę nie rozumiem. Ten Lepa By Enermax jest dostatecznie słaby jako 600W żeby brać 450W Seasonic G Series ? Ja wiem że jakiś White Energy 700W nie jest taki odpowiedni jak te w/w :D bo to nie o to chodzi ale mi się wydaje że to będzie krok wstecz.

 

Nie no, nie w tym rzecz że szkoda mi na zasilacz ;) ale po prostu w tym miesiącu naprawdę się spłukałem

(Wnikając w szczegóły) kupiłem furę, OC+AC i już pusto na koncie :)

Link to post
Share on other sites

Do niekręconej i5 + 1080 wystarczy dobra 350. Tu nie chodzi o moc a o jakość. 

 

Poza tym ta Lepa "ma" tylko 480W. A nawet w to wątpię. Niech to świadczy o jej jakości. 

 

 

 

The LEPA MX F1 600W is an example of something that quite simply should never have been sold.

 

https://www.hardocp.com/article/2015/02/03/lepa_mx_f1_600w_power_supply_review/9

Edytowane przez MiK
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do niekręconej i5 + 1080 wystarczy dobra 350. Tu nie chodzi o moc a o jakość. 

 

Poza tym ta Lepa "ma" tylko 480W. A nawet w to wątpię. Niech to świadczy o jej jakości. 

 

 

https://www.hardocp.com/article/2015/02/03/lepa_mx_f1_600w_power_supply_review/9

 

 W porządku. Wymień jeszcze kilka w segmencie 200-350 zł i temat będzie rozwiązany ;) te 3 w/w i jeszcze jakieś ?

Link to post
Share on other sites
temat będzie rozwiązany

 

A sprawdź jeszcze na obniżonych taktowaniach grafiki te testy. Bo nie twierdzę, że to ewidentna wina zasilacza. Tylko, że pasowało by go wymienić. 

Edytowane przez MiK
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A sprawdź jeszcze na obniżonych taktowaniach grafiki te testy. Bo nie twierdzę, że to ewidentna wina zasilacza. Tylko, że pasowało by go wymienić. 

 

To MIK zrobimy inaczej. Poza OCCT znasz jeszcze jakieś programy ? do testowania sprzetu ?

Link to post
Share on other sites

Czemu cytujesz moje wcześniejsze wypowiedzi? Jestem stary, ale pamiętam jeszcze co napisałem kilka chwil temu :)

 

Obniż po prostu power target lub power limit karty w afterburner do ok 80-70% i przetestuj. 

Edytowane przez MiK
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra MiK spróbuje to jeszcze ogarnąć! Cholera, weekend, PC-ta mam świetnego a tu takie problemy :/

 

EDIT: Aha i bym zapomniał o najważniejszym Dziękuje za Pomoc wam wszystkim ;)

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Cholerka! :/ dziwna ta przypadłość. Wcześniejsze sterowniki pobrałem z NVIDIA strony. A teraz wziąłem zainstalowałem z płyty którą miałem w pudełku przy zakupie karty, oczywiście teraz jak wkładasz płytę w napęd ze sterownikami od Gigabyte to pobiera i tak ci przez menadżer który jest na CD.

Mało tego jak uruchamiam OCCT o starszej wersji zawiesza się po 30 sekundach w idle i komputer cały działa ale ten jedyny program OCCT nie mogę zamknąć przez menadzer zadań systemu. 

Ale teraz włącza się normalnie Mafia 3 i działa jak należy.

Olać ten brak działania OCCT ? czy coś jeszcze kombinować ?

 

Poniżej komunikat z OCCT najnowszej wersji

c08ea3be6445d3e1med.jpg

 

 

EDIT: Dobra MIK wygląda to tak

 

Uruchomiłem wtedy grę Mafię 3 ale Save miałem pobrany z Laptopa więc tam były ustawione Detale gry na "LOW" i dlatego gra normalnie hulała. :D ale teraz zrobiłem jak prosiłeś tylko że na maksymalnych detalach Mafia 3 i 80% Power Limit i to samo było reset po chwili wczytania zapisu. Dałem na 60% Power Limit gra włączyła się 10 sekund chodziła i reset z takim chwilowym wyłączeniem się całego komputera na 3 sekundy. Później gierke dałem na LOW detale chodziła normalnie. Więc jest to pewne że zasilacz nie jest "niskiej jakości" a wręcz Bardzo Słaby na takie podzespoły jutro udaje się do "Proliver" :D i zamawiam zasilacz

Temat do zamknięcia!


Karta powinna pobierać mniej energii. I jak będzie ok, to znaczy, że na 90% zasilacz

 


MIK. Dziś zakupiłem https://proline.pl/zasilacz-seasonic-s12ii-series-s12ii-620-ss-620gb-f3-80plus-bronze-620w-p936961

I wszystko jasne :) zasilacz był za słaby. Teraz działa wszystko i program OCCT i w 4K Mafia 3 :]

Edytowane przez Wnk12
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...