Skocz do zawartości

144 hz a 144hz g-sync


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez q3sniper,

Recommended Posts

Jak duża jest ta różnica w cenie?O jakim monitorze mówimy,24 cale,27,WQHD a może 4K?

Ja polecam ten: https://www.ceneo.pl/49627885?se=9jCyx9WaaYnI8iu9RBJJLB7H0C1TBDZh&gclid=EAIaIQobChMIg82E3pX31QIVyJEbCh21WAeOEAAYASAAEgLqrPD_BwE
Mam go i jest w tej chwili w bardzo dobrej cenie.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się.

A mogę wiedzieć dlaczego się nie opłaca? Chciałem wiedzieć jaka jest różnica pomiędzy takimi monitorami. Czytałam na forach że bez g-sync dalej są przycięcia.

Myślałem nad 24 calowym monitorem.

 

@login1969: fajny ten monitor i widzę, że ma g-sync. Ale i tak chciałem wiedzieć jaka jest różnica pomiędzy g-sync a bez g-sync.

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

Monitory z g/free sync'iem mogą zmieniać częstotliwość odświeżania zależnie od liczby klatek renderowanych przez gpu. Efekt jest taki, że wahania fps nie zmieniają płynności obrazu, a stuttering i tearing znikają. Wymogiem jest karta graficzna pod daną technologię (zieloni/czerwoni) i liczba klatek poniżej częstotliwości odświeżania monitora(!).

 

Obecnie jest do tego bardzo fajna alternatywa. Fast sync nVidii. Działa na zasadzie potrójnego bufora i również eliminuje tearing i stuttering o ile liczba generowanych klatek jest wyższa od odświeżania monitora(!).

 

Mając monitor 144Hz bez żadnej synchronizacji tearing i stuttering będzie widoczny przy fps<Hz, a powyżej 144 klatek sam tearing chociaż mniej rzucający się w oczy, niż na panelach 60Hz.

Link to post
Share on other sites

Monitory z g/free sync'iem mogą zmieniać częstotliwość odświeżania zależnie od liczby klatek renderowanych przez gpu. Efekt jest taki, że wahania fps nie zmieniają płynności obrazu, a stuttering i tearing znikają. Wymogiem jest karta graficzna pod daną technologię (zieloni/czerwoni) i liczba klatek poniżej częstotliwości odświeżania monitora(!).

 

Obecnie jest do tego bardzo fajna alternatywa. Fast sync nVidii. Działa na zasadzie potrójnego bufora i również eliminuje tearing i stuttering o ile liczba generowanych klatek jest wyższa od odświeżania monitora(!).

 

Mając monitor 144Hz bez żadnej synchronizacji tearing i stuttering będzie widoczny przy fps<Hz, a powyżej 144 klatek sam tearing chociaż mniej rzucający się w oczy, niż na panelach 60Hz.

Dziękuję za wyjaśnienie.

Czyli g-sync usuwa stuttering i tearing pod warunkiem, że mając np. monitor 144 hz ilość klatek nie będzie przekraczała 144.

W przypadku Fast Sync jest odwrotnie.

Jeżeli dobrze rozumiem, to jeżeli mam GTX970 to g-sync wyeliminuje u mnie szarpanie podczas obracania w grach?

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

Nie wiem w co grasz na tej 970-ce,bo jeżeli w najnowsze gry to nie ma sensu kupować do niej monitora 144Hz bo nie ma szans abyś na tej karcie przekroczył 60 FPS.To jeżeli chodzi o najnowsze gry.Natomiast jeżeli jesteś fanem na przykład CS-a to jak najbardziej ta karta pociągnie grubo ponad te 144Hz i taki monitor jest wskazany do tej karty i do tej konkretnej gry.A jeżeli chodzi o G-SYNC to jest odczuwalna poprawa płynności z tą technologią przy mniejszej ilości FPS (na przykład 30,35).Gra jest wtedy bardziej płynna.Jeżeli posiadałbyś kartę która  wyciąga w grach więcej niż 60,70,nie mówiąc na przykład o ponad 100 FPS-ach, to uważam że G-SYNC jest zbędny.Ale myślę też że przy tej cenie monitora który podałem wyżej i który sam posiadam można go brać obojętnie jaką kartę się posiada.Osobiście kupowałem ten monitor w październiku 2016 r. w niemieckim Amazonie bo wtedy tam tylko był dostępny i zapłaciłem za niego 1900 zł.Także uważam że w tej cenie warto go brać.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem w co grasz na tej 970-ce,bo jeżeli w najnowsze gry to nie ma sensu kupować do niej monitora 144Hz bo nie ma szans abyś na tej karcie przekroczył 60 FPS.To jeżeli chodzi o najnowsze gry.Natomiast jeżeli jesteś fanem na przykład CS-a to jak najbardziej ta karta pociągnie grubo ponad te 144Hz i taki monitor jest wskazany do tej karty i do tej konkretnej gry.A jeżeli chodzi o G-SYNC to jest odczuwalna poprawa płynności z tą technologią przy mniejszej ilości FPS (na przykład 30,35).Gra jest wtedy bardziej płynna.Jeżeli posiadałbyś kartę która  wyciąga w grach więcej niż 60,70,nie mówiąc na przykład o ponad 100 FPS-ach, to uważam że G-SYNC jest zbędny.Ale myślę też że przy tej cenie monitora który podałem wyżej i który sam posiadam można go brać obojętnie jaką kartę się posiada.Osobiście kupowałem ten monitor w październiku 2016 r. w niemieckim Amazonie bo wtedy tam tylko był dostępny i zapłaciłem za niego 1900 zł.Także uważam że w tej cenie warto go brać.

Gram w BF1 gdzie przy ustawieniach wysokich mam ok. 100 fps. Jak pokombinuję z grafiką to będzie grubo powyżej 100 fps.

Druga gra to PUBG, gdzie na ustawieniach niskich u średnich mam ok 60 - 90 klatek tak, że spokojnie powinien się sprawdzić monitorek 144 hz ;)

Często wracam również do BF4, gdzie spokojnie uciągnę ponad 100 klatek.

Muszę jeszcze dokładnie poczytać czy rzeczywiście jest sens dokładać do g-sync.

Link to post
Share on other sites

Gram w BF1 gdzie przy ustawieniach wysokich mam ok. 100 fps. Jak pokombinuję z grafiką to będzie grubo powyżej 100 fps.

Druga gra to PUBG, gdzie na ustawieniach niskich u średnich mam ok 60 - 90 klatek tak, że spokojnie powinien się sprawdzić monitorek 144 hz ;)

Często wracam również do BF4, gdzie spokojnie uciągnę ponad 100 klatek.

Muszę jeszcze dokładnie poczytać czy rzeczywiście jest sens dokładać do g-sync.

 

Jak będziesz miał w grach mniej fps niż ustawionych Hz to g-sync Ci pomoże, a jak będziesz miał więcej fps niż ustawionych Hz to moim zdaniem nic nie zmieni i wtedy jak chcesz koniecznie synchronizację to lepiej fastsync który masz w opcjach w kartach 10xx.

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz miał w grach mniej fps niż ustawionych Hz to g-sync Ci pomoże, a jak będziesz miał więcej fps niż ustawionych Hz to moim zdaniem nic nie zmieni i wtedy jak chcesz koniecznie synchronizację to lepiej fastsync który masz w opcjach w kartach 10xx.

Jeżeli tak to działa to zawsze mogę podwyższyć detale, żeby tych 144 klatek nie przekroczyć co raczej nie będzie problemem w większości gier ;)

Czy poza monitorem poleconym przez @login1969 jeszcze jakieś monitory o podobnych parametrach z g-sync są godne polecenia? (oczywiście w podobnym budżecie).

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

Ile musisz dopłacić do G-SYNC?Jaki monitor 144Hz bez G-SYNC masz na oku?

Oglądłem Samsung`a LC24FG70FQUXEN i całkiem dobrze wyglądał. Do ACER 24" PREDATOR XB241HBMIPR jest jakieś 300 złotych dopłaty.

Tyle, że oglądałem też jakiegoś LG w Komputroniku ale teraz widzę, że ten ACER coraz bardziej mi się podoba.

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

Osobiście dopłaciłbym te 300 zł. do G-Sync.Nie opłacało się to gdy ten monitor kosztował jeszcze 1900-2000 zł.Ale teraz jest najtańszy w historii na Ceneo.Także bierz póki cena jest atrakcyjna.Dodatkowo masz bezpłatną dostawę w Media Markt.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

login1969 - a jak wygląda sprawa z podświetleniem matrycy ? Jest w miarę równomiernie podświetlona czy masz jakieś odchyłki, bo w ostatnim komentarzu (na samym dole) http://tnij.at/172449 ktoś miał z tym problemy ?

 

Przyznam się że mam dużą ochotę na ten monitor, bo chyba w tej cenie nie ma żadnej alternatywy, tylko co z tym podświetleniem matrycy ???

Edytowane przez DarkoZ
Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej pisałem,gdy ja kupowałem ten monitor,to na rynku polskim  nie był jeszcze dostępny.Kupiłem więc go w niemieckim Amazonie.Z kolei o tym sklepie słyszałem,czytałem że nie mogą pozwolić sobie na popsucie renomy jakimiś dużymi ilościami zwrotów sprzętu(nie tylko chodzi mi o monitory).Mimo to mogłem go zwrócić w ciągu 30 dni.Tak więc ja otrzymałem monitor idealny,bardzo dobrze podświetlony.Jestem pewien że Amazon inaczej podchodzi do klienta,to znaczy mają w sprzedaży sprzęt którego są pewni że nie zostanie zwrócony.Oczywiście zdarzają się zwroty ale nie w takich ilościach jak w polskich sklepach,a szczególnie jeżeli chodzi o  monitory.Trochę poczytałem na forach o tych zwrotach.Klienci po kilka razy zamawiali ten sam model monitora i ciągle zwracali(nie chodzi tutaj o ten monitor który ja mam).Nie wiem jak jest w polskich sklepach ale myślę że regułą jest zwrot w ciągu 2 tygodni i w razie czego będziesz mógł wymienić na nowy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, więc zamawiam ale w MM. Do końca miesiąca jest promocja za 1499 PLNów. Co do Amazona to ktoś ci naopowiadał bzdetów. Wożę codziennie ludzi do pracy w Amazonie (do Wrocławia) to wiem co tam się dzieje :) W innych Amazonach europejskich jest dokładnie tak samo. Po prostu trafiłeś na dobry egzemplarz i dobrze :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki, więc zamawiam ale w MM. Do końca miesiąca jest promocja za 1499 PLNów. Co do Amazona to ktoś ci naopowiadał bzdetów. Wożę codziennie ludzi do pracy w Amazonie (do Wrocławia) to wiem co tam się dzieje :) W innych Amazonach europejskich jest dokładnie tak samo. Po prostu trafiłeś na dobry egzemplarz i dobrze :)

 

dokładnie :)

 

Mam kilku znajomych, którzy dojeżdzają pod Wrocław do A. to szczęka opada jak się nasłucha tych ich opowiadań :D  Jak się ma szczęście to i się trafi dobry egzemplarz. Teraz w dobie tych monitorów gamingowych to jest niestety masakra. Najgorsze są te modele za 3,000 na IPSce. Mam 3 znajomych, którzy wymieniali asusa, aoca po 3x. Jeden wielki syf i za taką cenę. Lepiej wydać max za lcd 1,700zł (TNka) niż się pier..... z tymi IPSami za 3kafle.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Bierz i się nie oglądaj.Cena jest bardzo dobra i nie wiadomo jak długo taka będzie.Ja go mam i zero problemów.

W media brak towaru ;(

W Komputroniku jest za 100 więcej. Ale mam pytanie. Czy jeżeli okaże się, że jest z nim coś nie tak a ja będę go odbierał osobiście to czy dalej obowiązuje 14 dni na zwrot czy to dotyczy tylko wysyłki?

Jeszcze jedno. Co myślicie o tym monitorze: AOC G2460PG [1ms, 144Hz, G-Sync]

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

W media brak towaru ;(

 

Dowiadywałeś się?Na Ceneo w Media jest dostępny.Jest jeszcze sklep Redcoon.pl.Tam też jest dostępny za 1499 zł.

Brałem pod uwagę kiedyś tego AOC ale ACER wygrał u mnie bez porównania ładniejszym wyglądem,prezentacją oraz opiniami.Mimo tego że wtedy AOC kosztował 1599 zł a ACER 1900 zł.

 

AOC w testach Youtube:  https://www.youtube.com/results?search_query=AOC+G2460PG+

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Ceny 

 

Dowiadywałeś się?Na Ceneo w Media jest dostępny.Jest jeszcze sklep Redcoon.pl.Tam też jest dostępny za 1499 zł.

Brałem pod uwagę kiedyś tego AOC ale ACER wygrał u mnie bez porównania ładniejszym wyglądem,prezentacją oraz opiniami.Mimo tego że wtedy AOC kosztował 1599 zł a ACER 1900 zł.

 

AOC w testach Youtube:  https://www.youtube.com/results?search_query=AOC+G2460PG+

są teraz porównywalen ale jednak zdecyduję się na ACER`a. Jakoś mnie bardziej przekonuje poza tym znalazłem kilka plusów na jego korzyść.

Dziękuję za pomoc. Teraz zabieram się do szukania najtańszego i zamawiania ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...