Skocz do zawartości

Komputer dla grafika 2D z monitorem - do 6500


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Honnou,

Recommended Posts

Witam,

 

kompletuje dla znajomego grafika zestaw komputerowy wraz z monitorem. Zajmuje się on obróbką plików 2D,w 90% plakatów i broszur reklamowych. Pliki nie przekraczają 5 GB. Programy z jakich głównie korzysta to Photoshop, Lightroom i Illustrator. Komputera używać będzie głównie do pracy ale nie przekreśla że kiedyś zagra w jakieś mniej wymagające gry. 

 

Procesor nie będzie podkręcany. 

 

Cena tak jak w temacie, do 6500 wraz z monitorem. Moja propozycja zestawu : 

 

https://www.morele.net/inventory/info/dQaVWb/

 

Z góry dzięki za pomoc ! 

Edytowane przez Honnou
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

kompletuje dla znajomego grafika zestaw komputerowy wraz z monitorem. Zajmuje się on obróbką plików 2D,w 90% plakatów i broszur reklamowych. Pliki nie przekraczają 5 GB. Programy z jakich głównie korzysta to Photoshop, Lightroom i Illustrator. Komputera używać będzie głównie do pracy ale nie przekreśla że kiedyś zagra w jakieś mniej wymagające gry. 

 

Procesor nie będzie podkręcany. 

 

Cena tak jak w temacie, do 6500 wraz z monitorem. Moja propozycja zestawu : 

 

https://www.morele.net/inventory/info/dQaVWb/

 

Z góry dzięki za pomoc ! 

 

Cześć,

 

Zamiast tych dysków SSD x2 275GB kup jeden, 500 GB na m.2 z obsługa NVMe x4 (ta sama cena) - np. Szajsung Evo 960 - będzie lepsza wydajność.

 

Pamięci Kingstona to żart - kup Mushkiny albo lepiej G.Skill'e - lepsza wydajność, cena ta sama.

Procek: może być, ale lepszą wydajność masz z serii 6-tej niż z 7-mej i cena niższa.

Zasilacz jakiś dziwny, lepsze są CM, OCZ (jak znajdziesz) i enermaxy - cena troszkę wyższa.

Na temat monitora się nie wypowiadam, bo jestem fanboyem Asusa i Eizo (obydwa mam).

Płyta glówna: lepiej jakiś ASUS albo MSI, ew. GB - asrock robi dobre, ale z górnej półki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chciałbym jeszcze dopytać czy rzeczywiście przy takim zakresie zastosowań w szczególności do plików niewielkich rozmiarów konieczny jest drugi dysk SSD na cache? Pliki raczej niewielkie a RAMu sporo.

 

I czy ta karta graficzna wystarczy? Jak czytałem PS tylko w niewielkiej ilości przypadków wykorzystuje GPU.

 

A i jeszcze uprzedzając pytania co do obudowy, to akurat propozycja kolegi bo takie właśnie mu się podobają :) Jeśli macie jednak propozycje czegoś równie kompaktowego to chętnie porównam! 

 

@Edit

 

Dzięki za wskazówki ! 

 

Kolega zrezygnował z zakupu systemu więc budżet się nieco powiększył. Zmieniłem monitor na 27 calowy. Dopytałem i jednak chciałby pograć na tym kompie raz na jakiś czas w mniej wymagające gry typu Fifa. Dlatego chyba chciałbym zostać przy tej 1050. 

 

 

https://www.morele.net/inventory/info/GhdNNQ/

Edytowane przez Honnou
Link to post
Share on other sites

 

 

Szajsung Evo 960 - będzie lepsza wydajność.

 

Na TLC gdzie w tej samej cenie mamy M8P czy Samsung SM961 

 

 

 

Procek: może być, ale lepszą wydajność masz z serii 6-tej niż z 7-mej i cena niższa.

 

Wydajność jest taka sama. Różnica wydajności bierze się tylko z różnic w taktowaniu, a tutaj jednak Kaby ma wyższe zegary

 

 

 

Zasilacz jakiś dziwny, lepsze są CM, OCZ (jak znajdziesz) i enermaxy - cena troszkę wyższa.

 

Panie, co Pan piszesz. OCZ ?

 

 

 

Płyta glówna: lepiej jakiś ASUS albo MSI, ew. GB - asrock robi dobre, ale z górnej półki.

 

Też żaden argument.

 

 

 

Procesor nie będzie podkręcany. 

 

Także dopłata do 7700K nie ma sensu. Zejście do 7700 albo taniej jak będzie korzystnie do i7 6700. Przy 7700, pamięci 2400 MHz, przy 6700 pamięci 2133 MHz.Przy oszczędności na CPU, dopłata do Plextor M8P 512 GB M.2 na NVME.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...