Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

 

chce złożyć komputer do developmentu (zabawy): java, IDE, docker, virtualbox'y.

 

Sporadycznie również gry, tutaj myślę o GTX 1070 ?

 

Tutaj pytanie czy lepiej iść w:

- Ryzen'a (większa ilość wątków) np. x1700 lub x1800

- i7 (większe taktowanie, teoretyczna większa wydajność) np. 6700k, 7700k

 

Również proszę o polecenie zestawu, wymagania:

- 32 GB (szybkiej pamięci)

- dysk SSD nvme (posiadam Samsung 950 pro)

- dobra praca pod Linux'em, sporadycznie Win 10(pod gry pewnie)

 

Z góry, dzięki.

Link to post
Share on other sites

Jak używasz maszyn wirtualnych, szczególnie kilku na raz to Ryzen 7 jest dużo lepszym wyborem. A w nowych grach różnica w wydajności jest minimalna. Jest to też zdecydowanie bardziej przyszłościowy procesor. Przy czym poczekał bym na premierę desktopowych Coffee Lake bo pewnie będą obniżki na rynku.

Link to post
Share on other sites

Podaj pełen budżet, bez tego nic sensownego się nie poleci. A dla docker+vbox lepiej ryzen bo jednak 8/16 ma w takim momencie więcej zastosowania niż 4/8 (potwierdzone info) i z obecnymi aktualizacjami do AEGIS to można i się pobawić w pci-e passthrough ale byś potrzebował dodatkowe gpu do tego no i fedore (póki co najlepiej się sprawuje do tego zastosowania, choć mam stare informacje).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podaj pełen budżet, bez tego nic sensownego się nie poleci. A dla docker+vbox lepiej ryzen bo jednak 8/16 ma w takim momencie więcej zastosowania niż 4/8 (potwierdzone info) i z obecnymi aktualizacjami do AEGIS to można i się pobawić w pci-e passthrough ale byś potrzebował dodatkowe gpu do tego no i fedore (póki co najlepiej się sprawuje do tego zastosowania, choć mam stare informacje).

 

Ciężko określić budżet.

Pewnie będzie to co najmniej 5-6k.

Chociaż zestaw minimum co trzeba, bez cd-rom, dysku HDD i SSD, systemu, ...

 

Mniej więcej procesory i grafike podałem, chyba, że są inne propozycje, zbliżone budżetowo.

Podaj pełen budżet, bez tego nic sensownego się nie poleci. A dla docker+vbox lepiej ryzen bo jednak 8/16 ma w takim momencie więcej zastosowania niż 4/8 (potwierdzone info) i z obecnymi aktualizacjami do AEGIS to można i się pobawić w pci-e passthrough ale byś potrzebował dodatkowe gpu do tego no i fedore (póki co najlepiej się sprawuje do tego zastosowania, choć mam stare informacje).

A o co chodzi z 'pci-e passthrough'?

Czy wtedy potrzebne są 2 karty np. 1070?

Czy na jakiejs zasadzie to działa?

Link to post
Share on other sites

Ogólnie przydzielasz konkretne urządzenia do Qemu/Kvm i mając dwie grafiki np. integra+dedyk (w wypaku ryzena dwa osobne dedyki) i kiedy odpalasz vmke to ma ona dostęp bezpośredni do urządzeń, przez co nie trzeba robić dual-boot bo wszystko masz już w lunixie (straty wydajności to jakoś do 5%).

A co do zestawu to przykładowo Ryzen 7 1700MSI B350 mate32GB 3000 Corsair VenganceRM 550wAquarius X70 ~3750pln 
no i reszta to zależnie od gustu, możesz woleć coś mniejszego etc. to wtedy już się zmniejsza obudowa, można dać lepsze chłodzenie etc. 

 

// Brak argumentacji

Edytowane przez 3ndurek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie przydzielasz konkretne urządzenia do Qemu/Kvm i mając dwie grafiki np. integra+dedyk (w wypaku ryzena dwa osobne dedyki) i kiedy odpalasz vmke to ma ona dostęp bezpośredni do urządzeń, przez co nie trzeba robić dual-boot bo wszystko masz już w lunixie (straty wydajności to jakoś do 5%).

A co do zestawu to przykładowo Ryzen 7 1700MSI B350 mate32GB 3000 Corsair VenganceRM 550wAquarius X70 ~3750pln 

no i reszta to zależnie od gustu, możesz woleć coś mniejszego etc. to wtedy już się zmniejsza obudowa, można dać lepsze chłodzenie etc. 

 

Dzięki wielkie za propozycje.

 

Odnonie tego zestawu pytanie do płyty głównej, rozumie, że jest wystarczająca do moich potrzeb, czyli dysk NVME, jedna lub dwie karty np.1070 ?

 

Jeśli chodzi o procesor, czy ten bez 'x'a można podkręcać, czy lepiej dołożyć ok.90zł do 1700x?

 

 

Ostatnie pytanie :)

Jeśli chodzi o linuxa to dobrze ogarnia karty grafiki? Bo tutaj zawsze miałem doświadczenie z procesor ze zintegrowaną grafiką.

Link to post
Share on other sites

M.2 Nvme obsługuje, tylko nie wiem jak z 950 (brak na liście kompatybilności) ale skoro nawet mac z 2009 to obsługuje. Co do kart graficznych to spokojnie ruszą, tylko pamiętaj że druga będzie ograniczonej wydajności (tak samo u intela jest). Ogólnie można podkręcić, ale możesz kupić wersję X, tylko wtedy jeszcze dodatkowe chłodzenie trza będzie dokupić np. Fortis 3. Linux ogarnia grafiki za pierwszym uruchomieniem (choć zależnie od distro) u mnie debian/ubuntu/centOS ogarniają hd5850/280x/950 za pierwszym razem, ale dla wydajności 3D będzie potrzebny sterownik dodatkowy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...