Skocz do zawartości

[MULTI] Crysis - seria


Recommended Posts

Ukonczyłem właśnie tą grę po raz kolejny .. zrobiła na mnie ogromne wrażenie, świeta oprawa graficzna, świetni bohaterowie, bardzo dobrze połączone światy dżungli i nowego yorku. Silna pozycja na grę roku :)  Polecam każdemu kto ma czas, chęci i drobne w portfelu. Najlepiej wydane 130zł w tym miesiącu. Czas na multi !! 

Link to post
Share on other sites

Teselacja w Crysisie 3 jest na roślinach, kamieniach, wodzie ! Dawałem fotki :D

 

Global Illumination też jest ... Światło generowane ze źródła światła + odbite

 

Parallax Ocllusion mapping na polski to pokazywanie wybrzuszeń za pomocą pokazania paraklaksy  tych wybrzuszeń pod innymi kątami... Stosuje się to raczej na teksturach ;)

 

Teselacja to dzielenie poligonów .

 

Displacement mapping zawiera w sobie parralax occlusion mapiing...

 

Coś jeszcze opisać? %-)

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Nie trzeba pobierać... Wklepujesz klucz i normalnie instalujesz z płyt. Odpala się instalacja przez Origina ale ładuje z płyt.

 

To niechaj ktoś mi wytłumaczy dlaczego mi wciąż się uruchamia instalator który pobiera grę ? ;)  BF 3 to samo. Klikam instalator, po czym uruchamia się pobieranie gry ;f

Link to post
Share on other sites

To niechaj ktoś mi wytłumaczy dlaczego mi wciąż się uruchamia instalator który pobiera grę ? ;)  BF 3 to samo. Klikam instalator, po czym uruchamia się pobieranie gry ;f

Nie możliwe... normalnie się instaluje z płyt tylko wygląda to jakby ściągało... "Klikam instalator" - po czym odpala się origin... wybieram wszystko i nie pisze "POBIERANIE" tylko "INSTALACJA czy INSTALOWANIE"

 

Teselacja w Crysisie 3 jest na roślinach, kamieniach, wodzie ! Dawałem fotki :D

 

Global Illumination też jest ... Światło generowane ze źródła światła + odbite

 

Parallax Ocllusion mapping na polski to pokazywanie wybrzuszeń za pomocą pokazania paraklaksy  tych wybrzuszeń pod innymi kątami... Stosuje się to raczej na teksturach ;)

 

Teselacja to dzielenie poligonów .

 

Displacement mapping zawiera w sobie parralax occlusion mapiing...

 

Coś jeszcze opisać? %-)

Szkoda że tylko w tych miejscach... bo cegiełki płaskie jak deski i wiele innych przykładów jest... Nic tylko czekać na MaldoHD do C3.

Link to post
Share on other sites

Witam, dzisiaj zainstalowałem crysisa 3 i nie jestem jakoś zaskoczony pozytywnie, grafika jest ładna nie powiem, ale wymagania sprzętowa zabijają, gra nie wykorzystuję GPU na 100%, może patche to poprawią, ale nadał najładniejszą grą dla mnie jest crysis 2 z modem MaLDoHD 4.0, może wyjdzie jakiś mod do obecnego crysisa niebawem :D

Link to post
Share on other sites

Jak masz takiego proca to się nie dziw, że nie korzysta w 100% z grafiki. Odpal sobie c3 w fullhd na very high i dopiero porównuj :)

Jakoś w crysisie 2 mam ~~99% użycia GPU( ~~50FPS) a w pozostałych grach jest podobnie, crysis 3 chodzi u mnie na "very high", oprócz wygładzania , liczba fps kręci się ok. 30-40 i w górę, ale widać, że gra wymaga patchy, jak ruszę kamerką w bok trochę to spadki są nawet do 20.

Edytowane przez plik1995
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

crysis 3 chodzi u mnie na "very high", oprócz wygładzania , liczba fps kręci się ok. 30-40 i w górę

 

Chcę wykres z frapsa w exelu na dowód, że Ty na tych samych ustawieniach masz prawie tyle fps co ludzie na dwa razy droższych kartach... Rozdziałka jeszcze pewnie 1080 ? :]

Link to post
Share on other sites

Mam, gram i też mnie nie powala graficznemie, ale wyglada super ;) wiem, że to co napisałem, trochę się wyklucza, ale generalnie dość dobrze odzwierciedla faktyczny stan rzeczy. Na pierwszy rzut oka gra powoduje odad szczęki: te widoki, gra swiateł, gesta trawa, woda tekstury ostre jak brzytwa. Normalnie nie ma sie czego przyczepić. Ale to jest złudne wrażenie. Twórcy gry poszli na sporo kompromisów. Cała otaczająca gracza flora jest dwywymiarowa i beszczelnie płaska, nawet niektóre elementy zniszczonych budynków są w 2D. Zasadniczo wszystko jest pięknie do puki przesię do przodu i morduje kolejnych przeciwników, jednak gdy przystaniemy na chwile, okazuje się, że ta piękna gra jest dość pospolita :(

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

^ Dopóki.

 

Moim zdaniem troszkę mędzisz. Nie widziałem bardziej zaawansowanej graficznie gry. Szukanie dziury w całym i dwuwymiarowych elementów czegokolwiek to dość typowe podejście ;) Ale skoro jesteś w stanie dostrzec te niedoróbki to znaczy że jest jeszcze sporo miejsca na ulepszenia grafiki w przyszłości ;)

Link to post
Share on other sites

Łe, myślałem, że jak dzisiaj wstanę, to zobaczę, jak to wymaksowany Crysis 3 płynnie chodzi na A X4 + 5870, a tu nadal nic :(

Wrzuć chłopie ten wykres, póki jeszcze mogę 7970 sprzedać za sensowną kwotę ;)

Link to post
Share on other sites

^ Dopóki.

 

Moim zdaniem troszkę mędzisz. Nie widziałem bardziej zaawansowanej graficznie gry. Szukanie dziury w całym i dwuwymiarowych elementów czegokolwiek to dość typowe podejście ;) Ale skoro jesteś w stanie dostrzec te niedoróbki to znaczy że jest jeszcze sporo miejsca na ulepszenia grafiki w przyszłości ;)

Sorry za błędy i literówki, ale pisałem tamten koment z telefonu nie zauważyłem ich :/

 

Owszem widze takie niedoróbki/kompromisy i niestety wcale nie muszę się bardzo przyglądać :( To nie jest szukanie dziury w całym tylko, spostrzegawczość :P

Link to post
Share on other sites

Jakoś w crysisie 2 mam ~~99% użycia GPU( ~~50FPS) a w pozostałych grach jest podobnie, crysis 3 chodzi u mnie na "very high", oprócz wygładzania , liczba fps kręci się ok. 30-40 i w górę, ale widać, że gra wymaga patchy, jak ruszę kamerką w bok trochę to spadki są nawet do 20.

Zawsze można biec do przodu i nie ruszać kamerą wtedy i 20 fps bedzie płynnie :)

Ale o to właśnie chodzi w grach fpp im wiecej klatek tym kamera dokładniej się porusza

i dlatego 100 zawsze będzie lepsze niż 60 nawet przy monitorze 50hz :)

Ciekawe jaki to komp musiał by być żeby myszka (kamerka) chodziła w crysis 3 jak na pulpicie??

NIE MA TAKIEGO NO MOŻE 2X 3930 + 3-4 NVIDIA TITAN.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Fani Crysisa doskonale znają pliki crysis3 cvar configurator, czyli te pozwalające na modyfikację w celu uzyskania lepszej jakości grafiki lub wydajności i wiedzą o dynamicznym falowaniu wody.

 

Studio Crytek przygotowało także coś specjalnie dla wszystkich fanów serii – konfigurator plików cvar, który umożliwi wprowadzanie zaawansowanych zmiań graficznych, znacznie wykraczających poza te standardowo dostępne w opcjach gry. Do prawidłowego działania konfigurator wymaga posiadania pakietu .NET 2.0 Framework.

 

 

download: http://www.speedyshare.com/YjBNG/C3Conf.zip

Edytowane przez jaguarpl
Link to post
Share on other sites

I to dobrze widać zresztą też tak miałem i wiem,ze nie idzie dobrze ale dla niego jest gra płynna :D

 

Tu jest mój ivanos i sobie zobacz filmik zkonwertowałem by szybciej wgrało na YT.

 

 

Nie wiem skąd u was takie problemy skoro przy tych "samych" ustawieniach przeszedłem już co najmniej połowę gry ? Może zamiast MSAA zmień sobie wygładzanie na SMAA i po sprawie.Warto by też wziąć pod uwagę fakt że podczas nagrywania czy to MSI Afterburner czy Frapsem ilość kl/s nieco spada :menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...