Skocz do zawartości

[MULTI] Crysis - seria


Recommended Posts

@radek0406

Grafika jest lepsza niż w Crysisie 2 z dx11 po modach :D Ja gram all in very high, anizo x16(maksymalne advanced graphics) bez aa ...fps dla mnie płynny , ze spadkami niekiedy do  około 25 kl/s w akcjach na wodzie :/ Powinieneś mieć podobnie :P

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Zmień Shading i Water na High ;) Dostaniesz BOOSTa... jeśli nie i chcesz się męczyć to nawet HD7850 Ci przy tym CPU nie pomoże ;)

Kto Ci powiedział , że ja się męczę ? %-) No ale dzięki za rady %-)

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

No z takimi spadkami to męczarnia jak dla mnie... a GPU tutaj nie pomoże wiele... C3 wykorzystuje wielowątkowość więc 2jaja a 4 wątki nie wiele tu dają... po za tym po zmianie Shading i Water na High powinno być znacznie lepiej :)

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Zmiana GPU da sporo, jeśli sugerowałeś się testami to zmieniaj panie i7 na FX'a %-)  henus7, serio skończ te rewelacje %-) Trochę o tym wiem i i3 HD7850 nie będzie wstanie ograniczyć na tyle by różnic nie było widać różnic między nią a HD6850 :P Procek i tak będzie leciał do wymiany

 

To ta gra wymaga w końcu 1gb vramu czy nie?

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Mam gdzieś AMD a tym bardziej SB czy IB ;) Jakbyś miał tego i3 i i5 i 6850 oraz 7850 i porobił testy wiedziałbyś o czym mowa... i nie chodzo o ograniczanie.. bo tam gdzie maksymalny FPS wzrośnie to średni będzie taki jaki był lub deczko wyższy ale minimalny FPS Panie kolego będzie o kant du*y rozbić na i3. W dodatku że obliczenia fizyczne lecą na CPU. ;) I w wielu grach w prawdzie które potrzebują rdzeni i więcej MHz to FPS poleci :)

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Mam porównanie z i7 + GTX460 w SLI , po wyłączeniu SLI wszystkie gry działają podobnie co na i3 + HD6850 .

 

Ludzie pchają HD7850 do Core2duo i mają wysoki wzrost wydajności :)


 

 

 

Mam gdzieś AMD a tym bardziej SB czy IB ;)

 

I w tym momencie wyłączam się z dyskusji z Tobą bo nie ma ona sensu. Nie mamy o czym gadać :wariat:

Pozdrawiam %-)

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

No owszem... ;) Zaraz się okaże że i3 SB jest wydajniejszy od i7 na 1366 bo tak się kończą takie dyskusje ;)  Hahaha... Core2Duo i takie karty... Teraz to przeszedłeś sam siebie... a w dodatku jak ktoś uważa że jest to wyważona jednostka PC to powodzenia :o --- Boże takie kwiatki :o Zrób test takiego C2D z 7850 a potem takiego i5 albo i7 albo obojętnie jakiego 4rdzeniowca zegar w zegar ;) Zobaczysz jaka będzie ogromna różnica. I tak samo wygląda to w przypadku i3 (2c/4t) a i5 (4c/4t) lub i7 (4c/8t).

 

AMD mnie nie interesuje... w zasadzie zaczynałem od Cyrixów, P1/P2/P3 i P4 a potem Athlon XP, gdzieś się przewinęły Durony a później Athlony64 z czego siedziałem potem na A64 X2 i PDC potem C2D, C2Q, Phenom II, znowu C2Q i teraz i7. Na Phenomach się troszkę przejechałem.. Niska wydajność pojedyńczego wątku/rdzenia dla mnie dyskwalifikuje te procki... a też nie błyszczą w wielordzeniowości jeśli chodzi o gry. FX'y ? Buldożer czy Vishera to dla mnie jedno i to samo... a poprawki kosmetyczne gdzie to Phenomy leciwe już potrafią im złoić skórę. Takie zabiegi to sobie AMD może fundować ale u fryzjera czy w SPA i próbują ludzi kupić wrzucając Gry za "Free" do GPU ;) Dla mnie CPU musi być odpowiednio dobrane do GPU aby to miało moc i zapas. Bo nie samo GPU jest ważne... a CPU<->GPU jest największą częścią platformy.

 

BTW - w dodatku nie wiem co to za głupoty prawisz z tym SLI. I dobrze że napisałeś (podobnie) - bo to robi wielką różnicę... a tak gdzie Framerate jest koło 30fps lub poniżej z racji braku fizycznych rdzeni tam na i7 jest dużo więcej i nie ma spadków. Gdzie przy i7 nie masz 4Threads tylko 8 ;) I nie uwierzę w bajki typu że w żadnej grze takiego FR nie miałeś ;)

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Ok, to Twoje zdanie :D  Fakty są takie , że w większości gier i3+ HD7850 wygeneruje lepszy FPS niż i5 + HD6850 i w tym przypadku wróżę to samo. Pożyjemy zobaczymy, proca i tak niedługo wymienimy( ale rymy hehe %-) ) .

 

A to , że ludzie pakują HD7850 do Core2duo to nie żadne bajki. Ludzie tak po prostu  robią  :P

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Nie moje zdanie... a takie są realia... a jak ktoś nie widzi różnicy i sobie bierze tak mocną kartę do C2D to naprawdę jest niepoważny, nie zna się lub kupuje w ciemno bo ktoś mu powiedział ze to będzie dobrze chodziło.

 

Generalnie tak będzie większy FPS maksymalny ale średni nie wiele się zmieni a minimalny dalej pozostanie na takim samym poziomie.

 

Rzucasz bajkami jakbyś nie wiedział o co chodzi. To tak jakby między C2D a C2Q nie było różnicy... więc analogicznie wierząc w to co Ty prawisz... lecę do sklepu po i3 bo nie będzie różnicy zestawiając go z i7 ;) Wystarczy popatrzeć na testy 2core vs 4core z różnymi GPU ;)

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

jest test na pclabie i widzę, że problemy są zarówno na GF jak i
Radeonach, a same karty prezentuja zbliżoną wydajność. Dla mnie multi
jest niegrywalne z najwyższych ustawieniach VH (nawet bez AA) Po prostu
nie wyobrażam sobie rozgrywki (zwłaszcza multi) gdy fps spada w sekunde z
60 do 35fps, a dzieje się tak stosunkowo często - wystaczy, ze kilku
graczy zakręci się koło siebie. Pozostaje czekać na optymalizacje w
wersji finalnej/sterowniki/patche.

Link to post
Share on other sites

Hmm... ustaw wszystko na High i FXAA a wyłącz Motion Blur Amount ;) I zobacz jak będzie... w ogóle jaki sprzęcior masz?

 

A na patche optymalizacyjne raczej nie ma co liczyć. Crytek zapowiadał że będzie to killer sprzętowy i tak jest... ;) Nawet widać że żeby to chodziło w miarę z MSAAx4 i FHD trzeba HD7990 albo GTX690. Przecież wiele osób poleci do sklepu po kolejne GPU do SLI/CF ;) A oni na tym przyrobią...

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

To jest Beta i jeszcze multiplayer , finalna wersja powinna działać nieco lepiej. Już po wydaniu nowych sterów karty graficzne dostały ostrego kopniaka :rotfl:

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

u mnie siedzi i5 760@ 4.2GHz i Radeon 7950@1100MHz/7000MHz, 8GB Ramu.

Pamiętam, ze w C2 sporo poprawiły framerate kolejne sterowniki aż do momentu że na VH generalnie było 60fps z okazyjnymi spadkami. Jestem "miłośnikiem" rozrywki w okolicach 60fps więc na razie dla mnie AA i ustawienia VH nie istnieją w tej grze (a raczej becie).

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie sterowników od Nvidii. Niedawno czytałem, że wypuścili nowe sterowniki, poprawiające wydajność w grze Crysis 3. Czy wersja 310.90 whql to jest właśnie ta? Chyba nie, bo nic tam nie ma o skoku wydajności w tej grze. Skąd pobrać te najnowsze?

 

EDIT: OK mam, 313.96 Beta.

 

Opłaca się je instalować jeśli nie gram w betę tej gry? Możliwe, że do czasu premiery, wydadzą już normalną wersję tych sterowników?

Edytowane przez radek0406
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...