Skocz do zawartości

[MULTI] Crysis - seria


Recommended Posts

No szykuje nam się  benchmark  do testowania kart na co najmniej  2 lata   na moim configu phenom x4 955 be@4320+ radeon 7870 gpu 1120 mhz pamięć 5400mhz  średni fps 42-50 oczywiście są spadki do 32 wszystko na wery high aax 16 i fxa x chyba 6  rozdzielczość  1920x1080 karta  obciążona w 99% praktycznie cały czas

Link to post
Share on other sites

Wymagania są zabójcze ;)

Wszystko na full, AAx8
 

1x HD7970 GHZ,

Frames: 2832 - Time: 180000ms - Avg: 15.733 - Min: 6 - Max: 26

 

2x HD 7970 GHZ,
Frames: 4973 - Time: 180000ms - Avg: 27.628 - Min: 10 - Max: 53

 

Wszystko na Full, AAx4, karty ustawione po 1170mhz na rdzeń

Frames: 7810 - Time: 180000ms - Avg: 43.389 - Min: 19 - Max: 62

 

Skoro dwie topowe karty graficzne mają problem z tą grą to pozostaje jeszcze 3-Way Crossfire / SLI ;)

 

Jutro sprawdzę na Gigabyte GTX 680 i 670 ale lepiej na pewno nie będzie, choć to tryb multiplayer i w single powinno być już płynniej.

Link to post
Share on other sites

oj lewy , lewy, tyle trąbiłem o tym i na forum pclab i tutaj, a ty ciągle wierzyłeś w jakiś cud :)

Z tą wiarą to tak na wyrost :) Można powiedzieć, ze wiedziałem, że tak będzie, ale dopóki nie sprawdzę na własnej skórze to pozostaje iskra nadziei :)

 

GPU tak czy inaczej na razie nie zmieniam, po przemyśleniu zostało tak postanowione :)

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Wszystko ok ale u mnie dziwnie nie stabilna, skoki FPS, mocno obciąża grafike. Pojechali po bandzie....  

u mnie podobnie, przykładowo mam 30 kls/s i na gle drop do 2 kl/s :[ Ping też wysoki :/

ściągnąłem stery 13.1 zobaczymy :D

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Tutaj widzisz różnicę

 

http://cache.gawkerassets.com/assets/images/9/2011/12/52a9f023d856c5d92d865c5f6e444358.jpg

 

http://www.xbitlabs.com/images/graphics/nvidia-geforce-gtx-680/12_tech-aa.png

 

http://www.journaldugeek.com/files/2012/03/MSAA-vs-FXAA00001-600x468.jpg

 

http://cdn4.wccftech.com/wp-content/uploads/2013/01/6.jpg

Edytowane przez vertexe
Link to post
Share on other sites

Co do samych wrażeń z gry to pyka się świetnie a typhoon ma porażającą moc. Duża radocha z każdego killa i piszę to z perspektywy totalnego nooba który w necie gra tylko w Fife i to na xboxie :). Pytanko do expertów czy na wyższym levelu można skrócić czas napinania cięciwy bo kiedy stanę w pół dystansie z cell'ami to i on mnie wyczai to zanim zdążę coś naciągnąć to już mam 300 dziur w klacie

 

PS. Wszystkie niuanse techniczne odnośnie antyaliasingu na pewno lada dzień wyjaśni digital foundry na Eurogamerze

Edytowane przez zyga101
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Bo pi********e o tym AA że rzygać się chce. Ważne żeby było JAKIEKOLWIEK włączone co by wygładzało i już jest efekt a jakie to już zależnie od preferencji i maszyny a łapę sobie daję obciąć przy ramieniu, że każdego z was by posadził na dwie godziny przy grze i na jednym włączył np fxaa a na drugim msaax8 i byście *** różnicy widzieli - taka prawda.

Link to post
Share on other sites

Chyba na to wygląa ;p   MSAA, FXAA i tyle. Dziękuję. 

Ale to jeden ciul, jednak ! Karta rozgrzała mi się  i 55fps/średnio na Very High. MSAA x2, Vsync - off, 1280x1024 rodziałka.

Edytowane przez buck1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

Panowie bo ja niezbyt kumaty w dzialaniu AA tzn ze na radkach nie da sie odpalic TXAA ? czy to tylko dla GF opcja ? sorka za glupie pytanie ale akurat w tym AA to sie gubie...

 

Sam już się pogubiłem :P Z tego co ja wiem FXAA czy TXAA są robione na potrzeby NV i tylko tam działają. Z założenia ma obciążać to mniej kartę a dawać taki sam wizualny efekt jak mocno obciążające sprzęt ich odmiany jak np MSAA.

Link to post
Share on other sites

Przy mojej maszynce daje rade z wszystkim na very high i msaa x8 w 1080p przy stałych 25-40fps. Zazwyczaj to jest 30-35 w zależności od natężenia akcji się waha. Widocznych spadków fps nie widać oprócz licznika :). Przy nagrywaniu mam tyle samo.

 

Dla wszystkich którzy widzą spadki polecam wyłączyć v-sync. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...