Skocz do zawartości

[MULTI] Crysis - seria


Recommended Posts

Bo my mamy konwert z konsoli. Gdzie DX9 jest.

Właśnie przeszedłem singla, mieszane uczucia:p Ale ogólnie fajny.

Kurna, ten mój stary exe to był z wersji 1.0. Do singla wystarczył, do multi nie.

Zuploaduje ktoś Crysis2.exe na jakiś serwer hostingowy?

Link to post
Share on other sites

Jak komus nie przeszkadza zabkowanie to wydaje mi sie, że z tym autoexec`iem textury wygladaja lepiej:

 

http://www.forum-3dcenter.org/vbulletin ... 07&page=21

 

Post nr 412.

 

Tylko trzeba dodatkowo wylaczyc w nim jak nie jest

 

r_motionblur=0

i

r_postmsaa=0

 

ten rodzaj AA jest tandetny, wygladza ale wszystko po nim widac jak przez lekka mgle.

Link to post
Share on other sites

Być może moja wiedza jest ograniczona, ale dla mnie absurdem samym w sobie jest możliwość dodania do jakiejkolwiek gry stworzonej/działającej pod DX9 obsługi innej wersji DX. Gdyby ktoś stwierdził, że do DX7 doda DX8 to uznano by go za durnia. Jeśli wierzyć w marketingowe lub realne cechy DX10 i 11 to poza tym co nowe wersje potrafią wyświetlić, zasadniczą zmianą miło być to JAK będą to wyświetlać,tworzyć/obliczać/jakkolwiek. Stąd zapowiadany wzrost wydajności DX10 vs DX9, podczas kiedy każda gra obsługująca podobno nowe API, działa w tym trybie zdecydowanie wolniej. Jeśli engine od podstaw nie powstaje tak, żeby wykorzystywać nowe rozwiązania to jak można coś potem 'dodać' bez drastycznej ingerencji w sam silnik? Ten cały DX10/11 w obecnych czasach raczej przypomina jakąś naciąganą emulację i liczenie że CPU+GPU mają dość mocy, żeby to oszustwo 'pociągnąć'.

Link to post
Share on other sites

Mam zbieżne zdanie z pejot_(ash). Crysis 1 pokazał, że wersje dx9 i dx10 praktycznie się nie różnią. Każdy kto mocno się interesował tweakowaniem tej gry wie jakie zmienne powstawiać, że gra pod dx9 w XP wyglądała jak pod dx10 w Viscie. I już w tamtej sytuacji można było się doszukać w tym lekkiej manipulacji ze strony firm. Ponoć do trybu ultra high (ustawiane w menu, pod xp tylko high bylo dostepne) potrzeba było karty z dx10 i windowsa Visty. A tu dzielni gracze wykazali, że wcale nie i dx10 to lekka ściema. Wystarczy zmodyfikować pliki .cfg. Sprzedaż sprzętu GPU z logo DX10! szła wtedy jak świeże bułeczki ;)

 

Nie ma sensu w dorabianiu na siłe patcha z obsługą dx11 do C2. Różnica jest wtedy kiedy developer robi od początku do końca kod z myślą o wykorzystaniu potencjału najnowszego sprzętu - zwłaszcza ogromnych możliwości GPU nowych bo na tym się wszystko opiera. Nr biblioteki dx ma drugorzędne znaczenie jak pokazał właśnie Crysis 1.

 

Jeśli wyjdzie patch z dx11 do C2 to moim zdaniem przyniesie tak "oszałamiające" zmiany jak dx11 w dragon age 2. Co z tego, że ktoś tam zaimplementował obsługę tych bibliotek jak grafika wygląda jak ciosana połówką kamienia?

Link to post
Share on other sites

DirectX 10 w ogóle nie zostanie uwzględniony - zdaniem twórców jest już przestarzałe i nie warte uwagi.

To czemu zrobili grę w DX9 (nie licząc konsol).

chodzi o to ze wzgledem dx9 prawie niczym sie nie rozni, to taki dx9.1 dlatego nie zostanei uwzgledniony.

Być może moja wiedza jest ograniczona, ale dla mnie absurdem samym w sobie jest możliwość dodania do jakiejkolwiek gry stworzonej/działającej pod DX9 obsługi innej wersji DX.

w farcryu bylo to samo. po jakims czasie dodali dx9.c(shader m. 3.0 i hdr)
Link to post
Share on other sites

Witam.

Na początku grałem w crysis 2 na geforce 9600 gt na minimalnych wymaganiach. Po ok. 2h gry jak wrogowie do mnie strzelają to widzę zamiast strzałów takie niebieskie kreski. Pokazują one tor strzału i przelatują przez budynki/przedmioty. Wczoraj kupiłem kartę gtx 560 msi i dzisiaj po ok 4h grania znowu to samo. Postanowiłem obniżyć taktowanie procka ponieważ wykluczyłem ,że 2 karty graficzne tylko w tej grze się wykrzaczają. Procek (i5 760) miałem taktowany na 4.2 ghz. Temperatury dochodziły max do 70 stopni. Zmniejszyłem do 3.8 ghz i nadal to samo ;). Macie jakieś pomysły czego może być to wina ? Później postaram się dać jakieś zdjęcia ,żebyście wiedzieli jak to wygląda.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...