Skocz do zawartości

Awaria połowy płyty głównej - ale jeszcze chodzi!


Recommended Posts

Płyta Asus P7H55-M

Geforce GTX 960

i7-870

8gb ram

Windows 10

Wzmacniacz :>

 

https://www.asus.com/pl/Motherboards/P7H55M/

Kupiona używka bo wcześniej miałem Gigabyte P55-UD3L - sfajczyła się

 

No więc ten asus ma uszkodzone (na 99%)

# Wejście Ethernet (nie widać sieciówki w menadżerze zadań, wszystko zainstalowane, drivers + chipset

# Karta dźwiękowa działa tylko przedni zielony jack o ile ustawię kartę na AC'97 - wszystkie pozostałe padaka czyli z tyłu 3x wejścia i z przodu różowy na mikrofon

(pod ten przedni mam teraz podpięte głośniki i oczywiście jak to bywa z przednim panelem - bardzo szumią)

 

I teraz tak... potrzebuje sieciówki oraz kart dźwiękowej... problem w tym, że ta płyta ma tylko po jednym wejściu z każdego rodzaju czyli 1xPCI, 2xPCIe(ale drugi jest zasłonięty kompletnie przez kartę graficzną) oraz 1x PCI Express x16? na kartę graficzną.

 

Drugi PCIe jest zbyt blisko karty graficznej, raczej tam nic nie wsadzę, chyba, że jakąś wyprofilowaną kartę muzyczną która ma tył bardzo krótki nie zasłaniający wentylatorów karty graficznej.

 

Zostaje tylko ten jeden slot PCI, mam kartę sieciową jakąś starą więc ją mogę tam wsadzić, ale pozostaje jeszcze karta dźwiękowa która czasami w kompie też się przydaje....

 

Więc do wyboru widzę takie rozwiązania:

1. sieciówka PCI + karta dźwiękowa usb (nie znam tych na usb, dobre to?)

2. karta dźwiękowa PCI + sieciówkę dokupić usb (ale już sieciówkę niby mam, dodatkowe koszta)

 

Pozostaje problem też taki, że chciałbym mieć z tyłu podpięte głośniki a z przodu mieć słuchawki z mikrofonem, miałem to do tej pory w przednim panelu, czy ten panel można odpiąć od płyty głównej i podpiąć pod kartę dźwiękową na PCI?

Jeśli tak to musiałbym rozważyć opcję nr 2, ale wtedy dochodzi pytanie czy te przejściówki ethetner > usb są dobre? nie będzie neta rozłączać?

 

Wszelkie porady mile widziane, myślałem nawet o kolejnej płycie głównej ale to pewnie wydatek z 300zł, z tymi złączami na usb pewnie zamknę się w 100zł?

Pytanie tylko czy jak tak wszystko w niej pada czy zaraz cała płyta nie padnie...

 

#pogmatwane

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...