Skocz do zawartości

Mobo na 1155 z potencjałem OC


Recommended Posts

Tak więc moja MSI P67A-GD55 trafiła na serwis, gdzie rzekomo wykryto usterkę techniczną i anulowano gwarancję borykam się z kupnem nowej płyty głównej. Płyta ma współpracować z i5 2500K, którą płytę wybrać by najlepiej wykorzystać potencjał procesora, zależy mi także na obsłudze SLI/CF, do tego dochodzi także wybór karty graficznej ale to sprawa drugorzędna (moją GTX460 sprzedałem). Tak więc którą płytę główną wybrać na ten socket (cena max.670 zł z przesyłką), i ewentualnie jaką grafikę do niej (załóżmy przedział 1000zł).

Link to post
Share on other sites

Tak więc moja MSI P67A-GD55 trafiła na serwis, gdzie rzekomo wykryto usterkę techniczną i anulowano gwarancję borykam się z kupnem nowej płyty głównej. Płyta ma współpracować z i5 2500K, którą płytę wybrać by najlepiej wykorzystać potencjał procesora, zależy mi także na obsłudze SLI/CF, do tego dochodzi także wybór karty graficznej ale to sprawa drugorzędna (moją GTX460 sprzedałem). Tak więc którą płytę główną wybrać na ten socket (cena max.670 zł z przesyłką), i ewentualnie jaką grafikę do niej (załóżmy przedział 1000zł).

 

 

dopiero kupiłeś nowy sprzęt i już wszystko zmieniasz ? :D

Link to post
Share on other sites

@UP

 

Obecnie z zestawu posiadam proc, mobo w serwisie (powinna za niedługo przyjść z anulowaną gwarancją), bude, zasiłkę, hdd i ramy więc z tego nic nie zamierzam zmieniać, szukam tylko płyty oraz grafiki ;]

 

@Topic

 

Wiem spokojnie zaczekam na nowe płyty lecz trzeba się rozejrzeć, co wybrać.

Link to post
Share on other sites

Witam, ja tak polece z pamieci, bo pisze z tel i ciezko mi ogarnac wiecej niz jedna zakladke :( Dobry potencjal OC i mozliwosc SLI/CF napewno ma ten Asus Pro, do tego polecilbym Gigabyte GA-P67A-UD4 (kosz kolo 650 zl). OC bardzo przyzwoite, i napewno ma dwa zlacza PCI-E x16 wiec CF jest, a jak z SLI, to musial bys sprawdzic ;) Jest jeszcze za 600zl AsRock P67 Extreme4, ktory takze powinien sprostac Twoim wymaganiom. Co do grafiki, to mogles po prostu dolozyc druga, no ale skoro juz jej nie masz to celuj w Asusa Direct II 560 GTX Ti, lub jesli uda Ci sie wyrwac ponize 1k zl Gigabyte 560 GTX Ti SOC, ktory dorownuje czasami pod wzgledem wydajnosci referencyjnym 570 GTX :)

Link to post
Share on other sites

podobno Gigabyte UD ma najgorsze OC (przynajmniej wg. testów na overclock.pl)

ale bios może też trochę zmienić

 

ja polecę MSI P67-GD55 bo sam ją mam i jest w porządku

 

Asus ma nieco lepszy dźwięk na integrze

 

i nie wiem jak z SLi - czy x8/x8 czy x16/x4 ? (MSI GD55 ma na pewno x8/x8)

 

a grafikę

 

Gigabyte GTX 560ti OC 899zł

MSI GTX 560ti TwinFrozrII 899zł

Link to post
Share on other sites

No więc tak płyta przyszła po pierwszym włożeniu procka 5 piknięć biosu według ami jest to błąd proca. Cóż procek w innej płycie śmiga, więc sprawdzałem zmieniałem ramy, zaktualizowałem bios - nic. Płyta poszła na gwarancję. Sklep wykrył niby uszkodzony pin - wiadomo iż po dłuższej dyskusji wytłumaczyłem im iż śmiem twierdzić że to nie moja wina, płyta poszła do producenta, rozmawiałem z MSI-Team. Dowiedziałem się iż płyta nie zostanie przyjęta na serwis gwarancyjny z powodu usterki mechanicznej (teoretycznie spowodowanej przez użytkownika). Byłem zdziwiony ale cóż. Dziś przyszedł email od sklepu że zwrócą mi pieniądze z czego bardzo się cieszę :sciana: .

Link to post
Share on other sites

nie przesadzajmy, te "wadliwe" to wcale nie takie siedzenie na bombie

 

na spokojnie wymienisz czy to przez sklep czy przez producenta (wazne tylko zebys zarejestrowal szybko płytę)

 

wszystko jest kwestią finansów - do PC do 3000zł najlepsze są MSI P67A-GD55 i Asus P8P67 -> mają wszystko czego potrzebuje standardowy uzytkownik a i tak wielu funkcji nie wykorzysta

 

jeśli chcesz najlepsze OC ->w testach stabilne 5,1ghz -> to MSI Big Bang ale to parę stów więcej

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Co do Gigusiów, to nie jest tak źle z OC. Na nowszysch biosach spokojnie wyciaga się 5+ GHz na prockach. Ja na UD5 + 2600k spokojnie 5.15 A koledzy na innych forach na takim konfigu - 5.4-5.5 GHz - kwestia procka. Więc myśle że GIGABYTE GA-P67A-UD4 spokojnie w OC też da radę.

 

Pozdrawiam Szem

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Co do Gigusiów, to nie jest tak źle z OC. Na nowszysch biosach spokojnie wyciaga się 5+ GHz na prockach. Ja na UD5 + 2600k spokojnie 5.15 A koledzy na innych forach na takim konfigu - 5.4-5.5 GHz - kwestia procka. Więc myśle że GIGABYTE GA-P67A-UD4 spokojnie w OC też da radę.

 

Pozdrawiam Szem

 

jeez na jakim napięciu, 1.6v ? :menda:

Link to post
Share on other sites

a swoją drogą ciekawe jak to jest z tą żywotnością procesora na wyższych napięciach.

czy to zwiekszona procentowa szansa na zepsucie czy po prostu procek bedziie funkcjonował o np. 5lat krócej (zamiast 100lat to 95 :menda: )

Link to post
Share on other sites

No ja myślę żeby kręcić 4,9-5Ghz zależnie od proca i jego temperatur było by to użytkowane na co dzień. Zastanawiam się czy znów brać GD55 czy może pójść w tego ASUS'a P8P67 PRO, który lepszy? I nie wiem też jak będzie z dostępnością.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...