Skocz do zawartości

Recommended Posts

No jakiś pechowy dzień normalnie, wszystko mi się psuję :D Otóż Włączam sobie crysisa i wszystko ślicznie się tnie :) No d**a dawno w tą grę nie grałem ale jak ostatnio grałem na mniej podkręconym procu to było good a teraz wyższe takty i gorzej? Odpaliłem Orthosa, wszystko fajnie takty są ok, tempy też no ale CPU-Z pokazuje mi mnożnik x6 a powinno być x11 WTF? Eist wyłączone i C1E też :rudolph: Najlepsze jest to że jak słucham sobie muzyki,siedze w necie itp (idle) to mam pełne takty a w stresie mi spadają :/ W biosie wszystko jest ok sprawdzałem i przywróciłem z OC profile ustawienia no ale nadal to samo... Może to wina W7? ale wszystkie opcje z energooszczędnością mam wyłączone i profil "maksymalna wydajność" wie ktoś może o co chodzi? :menda:

Link to post
Share on other sites

Wyglada ze pomimo dobrego chlodzenia procek sam ogranicza mnoznik ze wzgledow bezpieczenstwa - inteel tak maja jak przesadzisz z O/C.

 

Objawy sie zgadzaja z tym co widzialem - w spoczynku wszystko w porzadku, jak wlaczysz cos powazniejszego to po niedlugim czasie procek sam sobie redukuje mnoznik.

Link to post
Share on other sites

:) Kurde ale na mnożniku x10 3,4Ghz jest ok a jak dam mnożnik x11 i też 3,4Ghz to nie jest ok więc? :/ To jest seria extreme z odblokowanym mnożnikiem i co nie mogę go zwiększać? :( A nie będę podkręcał FSB więcej z tym mobo bo nie mam regulacji PCI i jest na auto w takim razie jak daje FSB powyżej 350 to spaliło mi dysk :sciana: Dobrze że i tak chciałem zmienić bo jak by mi się teraz moja barracuda spaliła to bym się nieźle wk****ł

@edit:To mobo jest poprostu spiepszone :rudolph: Trzeba być idiotą żeby dać C1E i Eist jako jedną funkcję :menda: Asus ma fajne płyty ale to porażka przecież Eist zmiejsza mnożnik w idle a C1E napięcia jak można to połączyć?! To teraz lepiej mieć 3,6Ghz w idle a 2Ghz w stresie czy 1,8 w idle i 3,2 w stresie... Nie idzie więcej niż 3,3 z włączonym C1E a 3,3 też nie w pełni stabilne :cry: Ale i tak jest coś spiepszone bo jak mam to wyłączone to powinno być cały czas full clokes :roll: Procek sam nie zmiejsza taktów bo jak włącze C1E to działa :hahaha: help me :sciana:

@edit2:teraz to już przegięcie :hahaha: Core Temp pokazuje 4,4Ghz :hahaha: a jest 3,2 ^^ Nie wiem już o co chodzi, jak ostatnio pracowałem było ok co prawda nie było super wydajności ale było ok no ale jak to było 2ghz to super :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...