Skocz do zawartości

Ponowne włącznie się komputera po wyłączeniu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Threadripper,

Recommended Posts

Witam, 

Od dłuższego czasu zmagam się z następującym problemem: gdy wyłączę komputer (właściwie to raczej obojętnie w jaki sposób) ten włącza się ponownie i dopiero po ponownym wyłączeniu jest wszystko ok. Problem mam już dośc długo, ale ciężko mi dokładnie stwierdzić od kiedy. Ostatnio go zbagatelizowałem, bo gdy wyczyściłem komputer z wirusów i innych śmieci to na chwilę to ustało i uznałem, ze jest to tego wina, lecz niestety z tydzień-dwa pozniej dokuczliwy problem powrócił. 

20814954_809917535854156_934663110_n.jpgzałączam zdjęcie zasilacza. Czy jest potrzebna jego wymiana?

Proszę o pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Po oczyszczeniu systemu,wróciło do normy na jakiś czas. Może znowu coś "złapałeś" ?

sprawdziłem malwarebytes (0 wykrytych zagrożeń) oraz wyczyściłem ccleanerem, lecz wątpie, zeby to miało powiązanie z tym. 

 

W menadżerze urządzeń, we właściwościach danego podzespołu jest zakładka "zarządzanie energią"

Zaczął bym od wyłączenia w niej opcji "zezwalaj na wznawianie pracy komputera" w:

-kartach sieciowych

-myszy i klawiaturze 

zrobiłem tak jak mówiłeś i za pierwszym razem znowu ten sam problem się pojawił, ale następnego dnia komputer już się nie włączył z powrotem, więc nie wiem od czego zależy ta losowość(może w innych urządzeniach też trzeba tą opcje wyłączyć?)

Link to post
Share on other sites

sprawdziłem malwarebytes (0 wykrytych zagrożeń) oraz wyczyściłem ccleanerem, lecz wątpie, zeby to miało powiązanie z tym. 

 

zrobiłem tak jak mówiłeś i za pierwszym razem znowu ten sam problem się pojawił, ale następnego dnia komputer już się nie włączył z powrotem, więc nie wiem od czego zależy ta losowość(może w innych urządzeniach też trzeba tą opcje wyłączyć?)

Zdecydowanie im więcej urządzeń sprawdzisz tym lepiej, odepnij też wszystkie peryferia z kompa i zostaw tylko myszkę, zobacz co się będzie działo, czytałem też o sytuacji w której gościu twierdził że po kablu DVI dostawał komp napięcie od monitora i go wybudzał ponownie ale brzmi to trochę mało prawdopodobnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zdecydowanie im więcej urządzeń sprawdzisz tym lepiej, odepnij też wszystkie peryferia z kompa i zostaw tylko myszkę, zobacz co się będzie działo, czytałem też o sytuacji w której gościu twierdził że po kablu DVI dostawał komp napięcie od monitora i go wybudzał ponownie ale brzmi to trochę mało prawdopodobnie.

Po 2 tygodniach testów myślę, że mogę stwierdzić, iż problem ustał, a ten pierwszy raz nie wiem szczerze czym był spowodowany, ale od tego razu już się problem więcej nie powtórzył, także dziękuje za pomoc i myślę, ze temat można oznaczyć jakos rozwiązany. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...