Skocz do zawartości

Rozbudowa zestawu komputerowego


Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do aktualizacji mojego zestawu komputerowego. Aktualnie jest to: 


 


Płyta główna  Gigabyte GA-B75M-D3H


Procesor  Intel Celeron G550  2x2,6GHz


Pamięć RAM   GOOD RAM   DDR3   4GB   1333 MHz   10600 DIMM


Zasilacz   SILVER POWER 500W SP-SS500


Dysk twardy   WD 10EARS SATA   64MB Cache   1TB


Monitor    Samsung B2230


 


Tak - nie ma tu karty graficznej. Nie grałem w nic wymagającego więc nie była mi potrzebna, ale chciałbym ten zestaw rozbudować tak, żeby działały mi gry typu Fifa 17 (niedługo 18), GTA 5, jakiś FM, może na minimalnych Wiedźmin, aczkolwiek bez tego się obejdzie. Pytanie czy ta płyta główna może zostać czy też jest do wymiany? Jakie modyfikacje polecacie w moim sprzęcie? Mój budżet to około 2 tyś zł (jak będzie ciekawy zestaw to mogę dołożyć nieco). Myślę, że dysk twardy jest okej, zasilacz też więc już kilka set zł do przodu. Ramu napewno trzeba będzie dokupić. Czekam na propozycje.


Dodam jeszcze, że komputer przyda mi się do renderingu video.


Link to post
Share on other sites
komputer przyda mi się do renderingu video

Za 550-600zł jest i7 3770, do tego dokładasz z 8/16GB RAM DDR3.

Ten WD Green to wolny dysk i pod jako taką obróbkę się nie nadaje, jedynie w celach archiwizacji danych. Także tutaj zainwestowałbym w szybszy HDD, chociażby Toshiba P300 1TB + dysk SSD 240GB pod system i programy, Goodram Iridium Pro 240GB - 400zł.

Karta graficzna, za 620zł masz nowego GTX 1050TI z 4GB pamięci, odpalisz Fify,w GTA też sobie pograsz.

Link to post
Share on other sites

ta

 

Za 550-600zł jest i7 3770, do tego dokładasz z 8/16GB RAM DDR3.

Ten WD Green to wolny dysk i pod jako taką obróbkę się nie nadaje, jedynie w celach archiwizacji danych. Także tutaj zainwestowałbym w szybszy HDD, chociażby Toshiba P300 1TB + dysk SSD 240GB pod system i programy, Goodram Iridium Pro 240GB - 400zł.

Karta graficzna, za 620zł masz nowego GTX 1050TI z 4GB pamięci, odpalisz Fify,w GTA też sobie pograsz.

 ddr3 wymienic na 1600 czy zostac przy 1333?

pomysle o dysku twardym

z cena karty graficznej to chyba przesadziles bo nie ma takiej taniej aktualnie na rynku ;x

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...