Skocz do zawartości

Monitor [multimedia] [praca] [800zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez krzysiekdtg,

Recommended Posts

Jako że potrzebuje nowego monitora postanowiłem się zwrócić do was z pomocą.

Mój budżet: do 800zł

 

Zastosowanie: Multimedia (filmy), praca. W gry grywał bardzo rzadko. Zatem nie jest to tak istotne.

 

Przekątna: do 24'

 

Zastanawiam się nad następującymi modelami: 

IIYAMA ProLite X2483HSU-B2: https://www.x-kom.pl/p/283141-monitor-led-24-269-iiyama-x2483hsu-czarny.html

 

Ewentualnie:

BenQ VZ2470H: https://www.x-kom.pl/p/328189-monitor-led-24-269-benq-vz2470h.html

 

ale nie podoba mi się ta nóżka, przeczuwam problemy, szczególni w połączeniu z brakiej alternatywnej instalacji (vesa).

 

I w sumie wiem, że nic nie wiem. Jakieś sugestie co wybrać?

Edytowane przez SirAnasazi
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

A o Dellu P2417H nie myślałeś? Sam mam, jest wygodny w obsłudze, elegancki i solidny. Bardzo wygodnie się przestawia pod różnymi płaszczyznami, kątami itp.

Iiyamę X2483HSU z kolei ma znajomy. Nie wygląda równie solidnie, ale kruchy na pewno nie jest. Nie ma też regulacji we wszystkich płaszczyznach co imho w pracy jest mocno przydatne (droższa wersja XB2483HSU ma). Sam to wykorzystuję, żeby wygodniej dostosować ekran do oglądania.

Oba mają możliwość montażu VESA. Dell jest IPS-em, więc ma gorszą czerń. Podany BenQ nie ma żadnego złącza typowo dla monitora (DP, DVI-D).

Edytowane przez krzysiekdtg
Link to post
Share on other sites

BL2420Z na VA ma słabe kąty i ostrość w porównaniu do mojego t24a550 (TN) ale cała resztę ma lepszą, w tym kolory bardzo naturalne. Smużenie mało zauważalne  i akceptowalne w filmach. Tylko nie wiem czemu tak pofrunął z ceną jak ja go kupowałem był za 770zł.

Matryca matowa ale trochę odbija więcej niż ta w t24a550

Dobrej jakości wykonanie podstawy i obudowy. Bardzo dobre oprogramowanie display pilot które umożliwia zarządzanie monitorem z poziomu aplikacji

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Regulacja nie jest problemem, bo o ile istnieje takowa możliwość to i tak monitor wyląduje na ramieniu, co oznacza, że regulacja i tak będzie możliwa. Na Delle raczej nie patrzyłem, ze względu na ograniczony budżet... Ale ten model się mieści w moim przedziale cenowym, zatem zdecydowanie wezmę go pod uwagę, i rozważę jego wybór. 

 

Odnośnie t24a550 to chyba nie ma go już w sprzedaży - pewnie dlatego widoczne ceny są wyższe -, a dwa, że posiada matrycę TN. A jak pisałem w gry gram rzadko, zatem preferowałbym VA / IPS.

Link to post
Share on other sites

Ok, mój błąd. Ale i tak chyba to końcówki tego monitora, zważywszy na dostępność w sklepach. I do tego jedynie w komputroniku jest w rozsądnej cenie, ale mają długi czas na realizacje, zatem ewentualne wymiany mogą być kłopotliwe lub wręcz niemożliwe. Zapewne ściągają ze sklepów, zatem kto wie czy nie dostałbym powystawowego.

 

W każdym razie skłaniałbym się bardziej w kierunku zasugerowanego wcześniej della.

 

BTW: Nie jestem pewien dlaczego polecasz tego benq, skoro tak go zjechałeś na ceneo ^_^

Edytowane przez SirAnasazi
Link to post
Share on other sites

Zjechałem go za słabą ostrość w szczególności  ale to rzecz normalne bo super  ostry obraz uzyskasz tylko na TNce, VA i IPS mają ładne kolory ale słabą ostrość. Ja osobiście celuje w TNki właśnie z tego względu ale ja jestem osobny przypadek niektórzy nie mają takich wymagań co do ostrości jak ja.

A wracając do tego benqa to kolory ma lepsze od niejednego IPS.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Ok. Może wziąłbym go pod uwagę gdyby nie kwestia dostępności, bo sam celowałem w kierunku matryc va, z naciskiem na AMVA i AMVA+ (ze względu na kąty widzenia). Ale obecnie mamy niewielki wybór monitorów z tymi matrycami, w większości to starsze modele za około 500zł. Co oczywiście nie czyni ich złymi, ale czymś trzeba się sugerować.

 

Zatem obecnie zastanawiam się pomiędzy IIYAMA ProLite X2483HSU-B2 vs Dellu P2417H. Kupować prawdopodobnie będę po długim weekendzie, we wtorek wieczorem lub środę.

Edytowane przez SirAnasazi
Link to post
Share on other sites

Słabo ta iyama wypada w porównaniu do Samsung SM2333T oczywiście ty kupujesz wersje b2 a to wersja trochę starsza b1.

Osobiście widziałem wersje b2  na wystawie koło samsungów i każdy samsung go bił obrazem nawet te najtańsze za 500zł

kolory jakoś mało soczyste i trochę za mglą.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Ciężko odnieść się do tego testu, bo to zapewne kwestia ustawień - fabryczne ustawienia zawsze są nienajlepsze. Poza tym ten test i tak nie ma tutaj zastosowania, bo B2 ma inną matrycę, w B1 była AMVA+, w B2 jest AMVA, zatem to zupełnie inny panel. Inna sprawa, że wolałbym B1 z AMVA+. 

 

Mój znajomy miał B1, i był z niego zadowolony, ale B2 to nie B1. W marketach też nikt ich kalibruje, a przynajmniej tych zwykłych marek...  Ale oczywiście może coś w tym być, ale w tym przypadku skłaniałbym się bardziej w kierunku della.


EDIT: Zamówiłem Della. Miejmy nadzieje, że obejdzie się bez problemów, i wymian :)

Edytowane przez SirAnasazi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...