Skocz do zawartości

Używany? Czy nowy? dylemat przy kupnie komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Witam,

 

Sprawa wygląda tak, idę na studia informatyczne od października, a mój obecny komputer to 7 letni blaszak. Chciałbym kupić komputer, żeby dawał rade przez studia, a w wolnych chwilach popykać w jakieś giereczki (wiedźmin, gta, cs go). Znalazłem oferte używanego komputera, jedynie martwi mnie karta graficzna bo to wersja 3gb. Zwracam się z prośbą do Was o doradzenie i za wszelkie wskazówki bardzo dziękuję :)

aukcja: https://www.olx.pl/oferta/komputer-geamingowy-amd-ryzen5-1600-nvidia-gtx-1060-16gb-ddr4-ssd-CID99-IDnWNvo.html#e7fc2188b5

 

EDIT: Aukcja już jest nieaktualna, także proszę o złożenie komputera w tej cenie.

 

  • Zastosowanie komputera : studia, gry
  • Maksymalna kwota : 4000 -+200 (sama skrzynka) monitor do 600zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : skrzynka + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : jak będzie możliwość to tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : brak, planuje 24 cale full hd
  • Specjalne wymagania : skłaniam się ku ryzen r5 1600, jak nowy to starczy mi dysk ssd 240gb
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : oferta wyżej
  • Inne : nie mam windowsa, ale podobno na studiach dostaje się za darmo
Edytowane przez szymko9881
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jaki kierunek studiów ?

 

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x XFX Core TS 550W 120mm Bronze1 x AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz, AM4, BOX/1 x AsRock AB350 Pro4 /AMD B350, DDR4, AM4/1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v21 x Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008)1 x Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX1 x SilentiumPC Aquarius X70W Pure Black (b/z)

4234zł

 

Monitor 24MP58VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI)

 

Jest Ryzen 1600, Fortis 3 pod ewentualne OC, GTX 1060 w wersji z 6GB pamięci, SSD 240GB pod system i gry. Wszystko w dość dobrze wykonanej obudowie, do tego przewiewnej, zasilacz z kompletnym okablowaniem, dużym zapasem mocy i 5 letnią gwarancją producenta.

 

Co do monitora to przejrzyj jeszcze dział z nimi związany, może coś lepszego się znajdzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...