Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy - corel, photoshop, granie - do 5000 zł za budę


Recommended Posts

Cześć, dawno nie przeglądałem forum i tematu zestawów, a kolega poprosił o polecenie czegoś na tą chwilę. Prosiłbym o wskazówki.

 

  • Zastosowanie komputera :

Chodzi mu o samo pudełko, dla żony, która amatorsko zajmuje się programami typu: adobe creative suite/cloud - illustrator, indesign, photoshop, dreamweaver, a dla niego, żeby pograć w nowe tytuły w FHD na w miarę wysokich ustawieniach.

  • Maksymalna kwota :

Budżet to 5000 zł.

  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :

Teraz.

  • Których części potrzebuję :

Sama buda.

  • Czy będę podkręcać sprzęt? :

Raczej nie, ale chłodzenie niereferencyjne by się pewnie przydało.

  • Rozdzielczość mojego monitora i model :

Full HD Asusa. Nic specjalnego.

  • Specjalne wymagania :

Koledze zależy też na dobrej gwarancji, więc zaczął oglądać jakieś modele desktopów Della do zastosowań graficznych, co mu raczej odradzałem, ale jak możecie napisać coś więcej, to mógłbym mu przedstawić argumenty.

Nie wydaje mi się również, żeby do programów typu: adobe creative suite/cloud - illustrator, indesign, photoshop, dreamweaver potrzebna była karta Quadro, a jeżeli chodzi o gwarancję, która odpowiadałaby door-to-door Della, to tutaj rzeczywiście składaki ze sklepów online są nieco mniej korzystne. Nie mniej jednak chętnie zasięgnę opinii. 

  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :

Brak.

  • Własna propozycja zestawu :

To nie moja propozycja, tylko coś, co on sobie wyszukał. Nie widzę tego, ale poproszę o opinię vis a vis zastosowanie sprzętu.

http://allegro.pl/dell-precision-3620-e3-1270v5-16gb-nvs510-w8p-nbd-i6690257829.html 

  • Inne :

 

Link to post
Share on other sites

Ten Dell to i tak outlet.

Dwa, brak SSD, dedykowane GPU nadające się co najwyżej do wyświetlania ekranu, o grach na tym możesz pomarzyć.

 

W tej cenie masz zestaw z i7 7700 - mocniejszy CPU z wyższym taktowaniem, szybki SSD 256GB na NVMe, 1TB HDD na magazyn, 16GB na początek, GTX 1060 6GB, wszystko w wyciszonej obudowie, z dobrym elektrycznie zasilaczem z 5 letnią gwarancją oraz cichym coolerem na CPU z 140mm wentylatorem.

 

1 x Intel Core i7-7700 /3.6GHz, 8MB, LGA1151, BOX/1 x MSI B250 PC Mate /intel B250, LGA1151/1 x Crucial 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008)1 x Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink1 x SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)1 x Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

5009zł
 
O ile ma to być konfig bardziej w stronę gier, żeby wrzucić tu jeszcze wydajniejsze GPU można iść w Ryzen 1600X, do tego schodzisz z SSD na Iridium Pro 240GB, HDD wywalasz i masz tu GTX 1070.
 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tym momencie 1070 nie jest zbyt opłacalna. Za 200zł więcej można mieć 1080. Jeżeli kolega może dopłacić warto się nad tym zastanowić.

 

W tej chwili jest jakaś 1080 za 2100 ale nie wiem jak z kulturą pracy https://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-gtx1080-gaming-oc-8gb-gddr5x-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-n1080-1sdn-p6dnx-1051928/  Jeszcze rano były 3 inne modele, znane i polecane za 2200, ale widzę że już zniknęły. 

Edytowane przez barpiw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...