Skocz do zawartości

Zestaw do gier - ok. 6k


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry/filmy/internet/ogólnie rozrywka
  • Maksymalna kwota : ok 6000 zł(sama jednostka w tym też ok 500 zł wliczony W10 BOX)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Obecnie ewentualnie poczekam parę dni na Vegę albo grafiki GTX czy jeszcze spadną?
  • Których części potrzebuję : cała jednostka centralna
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Telewizor 4K ale granie raczej w FHD
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : SSD 512GB Crucial
  • Własna propozycja zestawu :

Myślałem o czymś z grafiką GTX 1060/ew.1070 (np. asus strix) ale te drugie cenowo są drogie nadal i prockiem typu I7, obudowe wybrałem Fractal Design R5, RAM 16GB do tego dysk SSD 256GB (ten drugi co mam dołożę).

Komputer będzie na stałe podłączony do TV 4k jako zabawowy.

 

Jeżeli ktoś może to poradźcie cały przykładowy zestaw i konkretnie chciałbym poradzić się w poniższych kwestiach:

 

1. GTX 1060 asus strix są za ok. 1500 to już bliżej cen które były przed koparkami ale gtx 1070 są już sporo droższe - stanieją niedługo myślicie, że warto poczekać choćby do premiery VEGI?

2. Procesor - chciałem i7-7700K jednak czytałem o kaby lake, że mocno skaczą temp nagle nawet do 90-100 stopni nawet znam osobę, która ma i7 kaby lake i widziałem na własne oczy jak w idle temp skakała bez powodu z 30-40 do 60-70 i wracała w dół...

Z tego powodu myślę o gorszej wydajności tzn ryzen 7/ x  ale przynajmniej nie będzie problemów z tempami - co o tym myślicie?

3. Jakie marki zasilaczy są dobre/polecane?

Link to post
Share on other sites

 

 

1. GTX 1060 asus strix są za ok. 1500 to już bliżej cen które były przed koparkami ale gtx 1070 są już sporo droższe - stanieją niedługo myślicie, że warto poczekać choćby do premiery VEGI?

 

Obecnie jest to około 200 zł doplaty i do GTX 1060 i do GTX 1070. Dlaczego drogi i wcale nienajlepszy model StriX ?  

Na temat VEGI ciężko coś póki co powiedzieć. 

 

 

 

2. Procesor - chciałem i7-7700K jednak czytałem o kaby lake, że mocno skaczą temp nagle nawet do 90-100 stopni nawet znam osobę, która ma i7 kaby lake i widziałem na własne oczy jak w idle temp skakała bez powodu z 30-40 do 60-70 i wracała w dół... Z tego powodu myślę o gorszej wydajności tzn ryzen 7/ x  ale przynajmniej nie będzie problemów z tempami - co o tym myślicie?

 

Znasz sytuację, wiesz jak jest także wybór należy do Ciebie.

 

 

 

Jakie marki zasilaczy są dobre/polecane?

 

Corsair, Fractal, SF, XFX. Seasonic itp.  

 

1 x  Intel Core i7-7700 /3.6GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Fractal Design Define R5 (Black Pearl) 1 x  Corsair RM 550X 550W 135mm Gold modularny 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC 1 x  Palit GeForce GTX1070 JetStream 8GB DDR5 256bit (1683/8000) 1 x  Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB 1 x  SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 1 x  Crucial 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED 1 x  Asus Prime B250-PLUS /intel B250, LGA1151/

 

6098 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Przy braku OC mocne i7 razem z chłodzeniem posiadającym 120 mm wentylator. Przy małej dopłacie przejście na 140 mm w postaci SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 Bardzo udana wersja GTX od Palita w wersji JetStream. Zasilacz 10 lat gwary, dobry środek, bardzo dobra kultura pracy. Obudowa jak chciałeś, płyta w pełnym ATX, 16 GB DDR4 oraz SSD 240 GB na MLC

Link to post
Share on other sites

Ta cena co podałeś w ESC na grafę niezła w stosunku do innych... dysk też fajny/cena. Jezeli chodzi o chlodzenie to doplacilbym do 140mm.

 

Czy sytuacja z intelami (temperatury) dotyczy każdego ich procka? Tzn. zarówno I5 i I7. 

I co myślisz/myślicie o zestawie z np. Ryzen 1700x ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy sytuacja z intelami (temperatury) dotyczy każdego ich procka? Tzn. zarówno I5 i I7

 

Z chłodzeniem nie będzie problemów

 

 

 

I co myślisz/myślicie o zestawie z np. Ryzen 1700x ?

 

W zestawie do gier, przy braku chęci OC, i7 7700 jest pewniejszym i stabilniejszym wyborem.  

Link to post
Share on other sites

Ryzen z i7 za bardzo nie ma co konkurować. Jak nie kręcisz, to B350 spokojnie wystarczy. Sam zakup Ryzena 7 w zestawie do gier nie ma sensu. Jeżeli już, to Ryzen 5 1600 albo i7 7700

Ten fortis poradzi sobie z tym procem żebym nie miał 70-90 stopni jak niektórzy piszą nawet na tym forum?

 

Wziąłem Twoje sugestie i stworzyłem zestaw z lekkimi modyfikacjami co o tym myslisz?

https://www.morele.net/inventory/info/ZD4oUD/

 

Zasilacz ciut mocniejszy, płyta msi bo zapomniałem napisać , że tam dojdzie karta muzyczna pod PCI to małe złącze i w zaproponowanym ASUSIE była by bardzo blisko karty graf. , montaż bo mam za 1 zł .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...