Skocz do zawartości

Czy zepsuł sie drugi PCI-E na płycie ASUS P8P67 PRO


Recommended Posts

Witam.

 

Moja płyta: ASUS P8P67 PRO

Wersja BiOSU: 701 ( płyta już miała wgrany BiOS gdy ją kupiłem )

Karta Grafiki: GTX 560Ti

 

Mam x3 PCI-E Express x16

 

na pierwszym slocie jak zainstalowałem GTX 560 to jest wszystko dobrze, ekran się uruchamia itp.

na drugim gdy włożyłem tą samą kartę to ekran się nie uruchamia tylko płyta pipczy a na płycie pod napisem VGA_LED świeci się czerwony kolor

 

W BiOSIE nie mam żadnych zakładek do aktywacji drugie PCI-E

 

Gdy wsadziłem GT 8600 jest to samo, ale wiatrak się kręci, a karta nie ma dodatkowego zasilania

 

Czy mój drugi PCI-E x16 jest uszkodzony ?

:help:

Link to post
Share on other sites

W czym problem?

560 + 460.

SLI będzie działać ograniczone do 460.

560 + PhysiX460 wolumetrycznie nie trafione.

Dlaczego łączysz dwie karty z innego przedziału... Zagadka czy nieświadomość?

16 x, 8 x... PCI-E nie spełnia różnicy przekazu.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem przedtem miałem dobrze jedna x8 GTX 560ti druga x8 GTX 460 gdy wyciągnąłem GTX 460 i potem włożyłem to ten drugi slot pci-e nie działał nawet gdy miałem dwie karty to już na GTX 560ti było x16

 

Możesz wytłumazcyć raźniej tak po ludzko

opdowiedz na to

 

czy mam uszkodzony drugi pci-e ?

Link to post
Share on other sites

Wątpię byś miał uszkodzony drugi PCI-E. Ja także mam dwa PCI-Ex16 i czasami jak włożę kartę do drugiego slotu to albo komputer nie startuje albo obraz się nie wyświetla albo sterowniki nie wyrabiają i ponownie mam jakieś 640x480...

 

Czy jak teraz uruchamiasz obie karty razem to nie działają? Może zamień je miejscami na chwilę?

Link to post
Share on other sites

Wątpię byś miał uszkodzony drugi PCI-E. Ja także mam dwa PCI-Ex16 i czasami jak włożę kartę do drugiego slotu to albo komputer nie startuje albo obraz się nie wyświetla albo sterowniki nie wyrabiają i ponownie mam jakieś 640x480...

 

Czy jak teraz uruchamiasz obie karty razem to nie działają? Może zamień je miejscami na chwilę?

 

gdy mam dwie to komp się uruchamia i w menedżer urzadzeń pisze "nieznane urzadzenie" tej drugiej karty, ale nie jestem pewny... :D Gdy mam dwie karty to i tak ta tym pierwszym nie ma x8 tylko x16

czyli to tak jakbym mial 1 karte

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...