Skocz do zawartości

Modernizacja komputera - prośba o pomoc.


Recommended Posts

Witajcie,

 

Mam ogromną prośbę, chciałbym nieco zmodernizować swój komputer, zestaw ma już dwa lata, chciałbym go nieco przyśpieszyć.

 

Obecnie posiadam:

 

i5 750 2.66@4Ghz chłodzone Scythe Ninja rev. B, 2x2GB OCZ Platinium CL7 1333@1600Mhz, MSI P55 GD-65, OCZ StealthXtreme 600W, Sapphire Radeon 4890 Vapor-X 1GB, Samsung F3 500GB.

 

Chciałbym zmienić procesor na szybszy o większych możliwościach O/C, widzę, że na 1156 już raczej nic nie wskóram więc prawdopodobnie czeka mnie też zmiana płyty głównej. Grafikę póki co bym zostawił, chyba, że istnieje coś szybszego w rozsądnej cenie. Ram i dysk również chciałbym pozostawić.

 

Budżet do uzgodnienia, ale raczej nie chciałbym wydać więcej niż dwa tysiące złotych.

 

Trochę wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy, ogromna prośba do Was o pomoc.

 

Pozdrawiam,

 

West

Link to post
Share on other sites

Procesor i płytę zostaw w spokoju, Sandy Bridge nie ma aż takiej przewagi wydajnościowej aby opłacało się na niego przechodzić. Po za tym powiedz, czy twój obecny i5 do czegoś jest już za słaby? Nie. Więc po co go wymieniać.

 

Jedyne co warto było by wymienić to karta graficzna. Jeśli chcesz odczuć naprawdę duży przyrost wydajności zainwestuj w Radeona HD6870 / 6950 / Geforca 560ti

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=36532 (50% szybciej)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=36981 (60% szybciej)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=36747 (70% szybciej)

 

@juggler SSD to też dobry pomysł. :P

Link to post
Share on other sites

Igoruss ma rację - podkręconego i5 nie warto zmieniać. Z kartą graficzną też chyba nie trzeba przesadzać. Więc może dysk SSD. Znacznie przyspieszyłby włączanie komputera i zwiększyłby ogólny komfort pracy. Samsunga zostawiłbyś na "towar", a SSD byłby na sam system, więc wystarczyłby taki o pojemności 40GB, np. od Corsaira albo OCZ.

Link to post
Share on other sites

Flight Simulator X i dodatki które w nim mam ( ponad 70GB lotnisk, scenerii itp ) pożera procesor. Nie wiem również czy z dyskiem jest wszystko ok, w HD Tune odczyt na poziomie 110MB/s a z tego co widzę to ludziska mają po 200MB/s...

 

Generalnie SSD to raz, a dwa chyba jednak grafika...

Link to post
Share on other sites

Flight Simulator X i dodatki które w nim mam ( ponad 70GB lotnisk, scenerii itp ) pożera procesor. Nie wiem również czy z dyskiem jest wszystko ok, w HD Tune odczyt na poziomie 110MB/s a z tego co widzę to ludziska mają po 200MB/s...

 

Generalnie SSD to raz, a dwa chyba jednak grafika...

Grafę zostaw w spokoju. Jest bardzo wydajna i jeszcze dużo tytułów uciągnie na FULL.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...