Skocz do zawartości

Geforce GTX 580 i zacinki


Recommended Posts

Wczoraj zastąpiłem swoją starą kartę graficzną Geforce 8600GT nowiutkim GTX 580 i ku mojemu zdziwieniu CoD Black Ops przy ustawieniach mniejszych (prócz rozdzielczości) zacina, przy rozglądaniu się, a jak zacznę strzelać to w nic nie da się trafić bo gra traci i tak słabą płynność. Co może być powodem, przestarzały sprzęt?

 

Proceosor Intel Core 2 Duo E6550

2gb ram

Windows 7 32 bit

 

Wiem że procesor stary, a ramu mało, ale czekam na poprawione płyty główne pod sandy bridge bo o ile mi wiadomo nie ma jeszcze poprawionych płyt w sklepach.

Link to post
Share on other sites

po pierwsze za slaby procesro .. jeszche na dodatek nie krecony ... o ramie to nie wspomne ze z malo ja mam 4gb 1066 ddr3 w laptopie z gt130 i quadem 9000 a ty z gtx 580 na dualu i 2gb ramu mogles zalozyc temat przed kupieniem tej karty i ktos by ci doradzil co kupic .... a tak masz karte wypas a reszta to lipnie wyglada w porownaniu z karta proponuje ci zmienic procka i jeszcze ze 2gb ramu dokupic

nastepnym zaluz temat jak chcesz cos kupic to ci ktos pomoze wybrac zebys nie mial znowu jakis komedji

Link to post
Share on other sites

Ewidentnie za słaby procek, ja u siebie na i5 760 kręconym na 3,8 nie widzę spadków, ani zacinek na gtx580. Jedynie skopana optymalizacja jakiejś gry kładzie fps, a tak to jest super, w demie dragon age2 na średnich detalach i dx9 miałem nawet 220fps. W pełnej wersji mam nadzieję na pełne detale i coś koło 60fps przynajmniej, zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

ludzie ten temat już był przerabiany black ops zrobiło Tryarch i ma tak gównianą optymalizację że nie masz się co dziwić wydaję te niby pathe ale to są malutkie łatki po 8 MB sprawdź 3Dmarkiem jakimś jak chodzi sprzęt albo w innej grze

 

Sprawa 2 masz tak słabo dobra zestaw aż szkoda mi tego GTX 580 2GB to stanowczo an małooo a ten procek do takiej karty to się już nie będę wypowiadał...

 

Tryarch potrafi robić takie gry :P z CoD WaW też tak było ale tam sa dobre pathe które coś poprawiają bo mają po 300-500 MB i jest takich siedem a tu masz 5x 8 MB

Link to post
Share on other sites

nie wiem o co chodzi z patchami bo na 4 rdzeniach BO chodzi idealnie (radeon4890), nawet można sobie AAx4 włączyć i fps nie spada poniżej 60. Problemy były podobno na prockach 2 rdzeniowych.

Zgadza się Black Ops jest zle napisany kod pod 2 rdzenie i łatki nie wiele pomagają (np. przy Modern Warfare przy tym procku będzie ci gra ładnie chodziła),na 4 rdzeniach Black Ops śmiga super.Ram masz na styk do słabszych gier ale te 3-4gb by sie przydało do bardziej wymagających gier.Ogólnie potrzebujesz zmienić CPU na Quad nawet Q6600 pozwoli ci na komfortową gre po małym OC.

Link to post
Share on other sites

Cyba będę się powtarzał, ale muszę to powiedzieć: wstawienie do tego 580, to jak silnik V8 w Polonezie :P

Nie wiem co złego widzisz we wstawieniu V8 do poloneza, całkiem dobre rozwiązanie potężna moc powiązaną z klasycznym, poważnym wyglądem.

 

Co do tematu to mam też Symulator Farmy 2011 (tak, w to też grają ludzie) wcześniej gra chodziła na minimalnych ustawieniach, na medium zacinała, teraz na very high jest płynna jak kupa niemowlaka przy rozwolnieniu. A ta cudowna gra jaką jest Black Ops chodzi na takich samych ustawieniach i zero efektu.

Link to post
Share on other sites

TO JEST SZALEŃSTWO kupować gtx 580 do takiego zestawu ewidentnie procek za słaby i trzeba dokupić min 2 gb ramu wymień procesor na 4 rdzeniowy i podkręć go na maxa najlepiej do około 4ghz na twoim obecnym nawet po wysokim oc będziesz miał olbrzymie spadki fps a karta nie będzie wykorzystana nawet w 50 % dużo lepiej byś zrobił zmieniając platformę np na am3 amd phenom x4 955 do tego płyta 4gb ram i gtx 460 lub radeon 6850 nic by ci nie przycinało a ty masz super mocną kartę i bardzo słaby procesor czyli ogólnie mówiąc KISZKA

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...