Skocz do zawartości

Jaka karte graficzną wybrać


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bartek Żak,

Recommended Posts

Witam mam komputer stacjonarny w ktorym chcialbym upgradowac moje GPU lecz nwm jaka karta bedzie dobra do mojego procka. Głównie gram w csgo wiem że tam najwazniejszy jest procesor lecz karte mam bardzo słabą i myśle że to mi bardzo pomoże bo chcialbym uzyskać ponad 150fps, poniewaz mam zamiar zakupic monitor 144hz .

Mam pytanie jaką karte graficzną wybrać do procesora i5-2320 (3,00ghz) 

osobiście myślałem nad gtx 1050ti x gaming 4gb od msi tylko nwm czy będzie ona dobrze działać z moim prockiem, jeśli ktoś ma inny pomysł na nową karte graficzną otwarty jestem na sugestie (może być ponad 1000zł). 

Mam jeszcze pytanie czy może jednak powinienem pomyśleć o wymianie cpu jeśli chcialbym osiagnac ponad 150 fps w csgo aktualnie wyciągam cały czas ponad 100 na wszystkich mapach (oprocz nuke) na duście dochodzi do 150-160 

Z góry dziękuje

 

moja aktualna karta (Geforce GT 640)

Edytowane przez _cherry
Link to post
Share on other sites

Wstawienie nawet gtx1050 mocno poprawi fps, gtx1050ti nie wiem czy nie podrożał w wyniku ostatnich zawirowań na rynku, nie jestem pewien czy nadal jest opłacalny.

 

Pytanie dość istotne: jaki masz zasilacz oraz płytę główną?

 

Jeśli chodzi o procesor, to oba gtx będą trochę przyblokowane (zwłaszcza w csgo). Polecam rozejrzeć się za używanym i5-2500K (~350zł), chłodzeniem za ~100zł i go jakoś fajnie podkręcić.

 

Tandem i5-2500k (OC) + chłodzenie + gtx1050 zmieści się w około 1000 zł, a w csgo będziesz raczej spokojnie miał +150 fps. (polecam poszukać opinii, ew. dołożyć do gtx1050ti, który jest trochę wydajniejszy).

Ogólnie mój poprzedni gtx760 jest gdzieś pomiędzy gtx1050 a gtx1050ti (same te karty są dość blisko siebie jeśli chodzi o wydajność) i na gtx760 miałem przeważnie 200-300 fps (procek i5 4690k).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

masz tam na dole wszystkie informacje

 

 

taaa. jasne. Poza tym, że nie ma zasilacza wymienionego. Z tego co w komentarzu ktoś napisał jakieś 300W. Pewnie bubel.

 

Płyta główna niestety też budżetowa - H67 to na tym raczej nie podkręcisz.

Podsumowując, grafa na pewno coś da w cs, ale wymieniłbym albo co najmniej sprawdził zasilacz.

Nie mniej żeby jakieś konkretne efekty mieć, to połowa komputera do wymiany.

Link to post
Share on other sites

.


taaa. jasne. Poza tym, że nie ma zasilacza wymienionego. Z tego co w komentarzu ktoś napisał jakieś 300W. Pewnie bubel.

 

Płyta główna niestety też budżetowa - H67 to na tym raczej nie podkręcisz.

Podsumowując, grafa na pewno coś da w cs, ale wymieniłbym albo co najmniej sprawdził zasilacz.

Nie mniej żeby jakieś konkretne efekty mieć, to połowa komputera do wymiany.

Czyli sugerujesz żeby może odrazu jakiś zestaw nowy kupić ? Bo jak dokupie tą grafe i zasilacz to efekty będa slabe 

Edytowane przez _cherry
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim nie kupuj gotowca, bo się natniesz (jak w przypadku tego, który masz).

 

Zamiast wróżyć jak to się zachowa (wymiana samej karty) albo od razu zmieniać zestaw, można kupić grafę + zasilacz i sprawdzić jak to będzie działać i czy jesteś zadowolony.

Jest spora szansa, że ta i5 którą masz + nowa grafa da sobie całkiem nieźle radę.

A jeśli to nadal nie będzie to czego oczekujesz, to wystarczy wymienić MOBO + CPU lub MOBO + CPU + RAM - zależy od budżetu i potrzeb. Przy odpowiednim cpu można liczyć na co najmniej kilkadziesiąt fps więcej (w csgo). I wcale nie trzeba tego robić od razu. Można teraz kupić CPU (i5 2500k) + chłodzenie albo MOBO z dobrym chipsetem (na chwile obecną nie jestem w stanie powiedzieć jaki to chipset) - można to zrobić osobno. Obecna płyta powinna obsłużyć 2500k, tak samo jak inna, lepsza płyta obsłuży obecny procesor. Dopiero w przypadku przejścia na nowszą generację procka będzie trzeba kupić i procka i płytę główną i być może ram.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Mam jeszcze 2 ostatnie pytania jeśli chodzi o zasilacz to ten corsair cx450 będzie ok? I bardziej opłaca się kupic gtx 1050 czy gtx1050ti i jeszcze jaki model będzie najlepszy twoim zdaniem ?

 

Jeśli o zasilacz chodzi, to tutaj nie pomogę za bardzo, ale na pierwszy rzut oka wydaje się spoko. Warto chyba jakieś top-10 czy coś takiego w internetach poczytać. Nie mniej ten ma modularne okablowanie i wystarczającą moc oraz jakiś tam certyfikat 80+. Jeśli tylko nie jest za głośny, to spoko.

 

Jeśli chodzi o gtx 1050 vs gtx1050ti to jeszcze do niedawna wydawało mi się, że gtx1050ti się bardziej opłaca. Ale teraz ten drugi chyba podrożał i już nie jestem taki pewien. Zależy gdzie będziesz kupował i po ile tam będą mieli poszczególne karty - ile będzie wynosić różnica.

Co do tego jaki model konkretnie - wszystko zależy od budżetu i czy chcesz podkręcać. Ale jakiś "standardowy" z dwoma wiatrakami powinien być wystarczający zarówno w przypadku gtx1050 oraz gtx1050ti (jeśli tylko nie zamierzasz hardkorowo podkręcać GPU).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie umiem za bardzo podkręcać GPU dlatego nie mam w planach tego robić. Będe kupować to wszystko na x-komie a budżet na karte może być nawet troche ponad 1000zł osobiście myślałem nad tym msi 1050ti ale chyba jeśli chodzi o msi to tam główną role pełni podkręcanie dlatego nie wiem..

Link to post
Share on other sites

 

 

osobiście myślałem nad tym msi 1050ti ale chyba jeśli chodzi o msi to tam główną role pełni podkręcanie dlatego nie wiem..

 

Są różne MSI, tańsze i droższe ;) O którym konkretnie myślałeś?

Poprzednia moja karta była od MSI, wersja Twin Frozr (bardziej pod oc)  i w trybie 'turbo oc' po jakimś czasie zaczęła rzucać artefaktami.

Obecnie większość nowych kart sama się podkręca w czasie grania. Np. gtx1060 którego kupiłem też jest jest MSI, tyle że bardziej "standardowy". I ze standardowych ~1500MHz sam wskakuje nawet na ~1900MHz, w zasadzie nic nie musiałem robić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Są różne MSI, tańsze i droższe ;) O którym konkretnie myślałeś?

Poprzednia moja karta była od MSI, wersja Twin Frozr (bardziej pod oc)  i w trybie 'turbo oc' po jakimś czasie zaczęła rzucać artefaktami.

Obecnie większość nowych kart sama się podkręca w czasie grania. Np. gtx1060 którego kupiłem też jest jest MSI, tyle że bardziej "standardowy". I ze standardowych ~1500MHz sam wskakuje nawet na ~1900MHz, w zasadzie nic nie musiałem robić.

http://www.komputronik.pl/product/341807/msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-x-4gb.html?fromVariant=1

o tej ;)

Edytowane przez _cherry
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jest ok.

 

Tańsza o 100 zł nie będzie dużo gorsza:

https://www.x-kom.pl/p/335408-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx-1050-ti-4gt-oc-gddr5.html

 

Wskazana przez ciebie ma lepsze chłodzenie, powinna mieć niższe temp oraz lepiej chłodzoną sekcję zasilania + pamięć. Standardowo też się nieco lepiej podkręca (teoretycznie sama). Obie powinny się "same" podkręcać w czasie grania, tylko ta droższa nieco lepiej. Także jeśli stówka nie robi Ci różnicy, to możesz brać tą lepszą ;)

 

Choć uprzedzam, że ja niewiele więcej dałem za gtx1060 (~950 zł), który jest znacznie lepszy. Szkoda tylko, że teraz te karty chodzą po 1200 zł. Nie wiem kiedy ceny zaczną spadać i do jakiego poziomu spadną. Mówię tylko, że jeszcze niedawno miałbyś za niewiele więcej pieniędzy dużo lepszą wydajność. Właśnie dlatego trochę nie widzę sensu w kupnie gtx1050ti za 900 zł. Lepiej chyba za ~600 kupić gtx 1050 ... Ciężkie czasy nastały ... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...