Skocz do zawartości

Smartfon do 1,7k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez iamnotreal,

Recommended Posts

  • mój budżet: koło 1,5-1,7k, im mniej tym lepiej.
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu: najlepiej jeszcze dziś, najlepiej w sklepie stacjonarnym, bo nie mam telefonu
  • nowy czy używany: nowy (albo używka do 1,2k)
  • preferowany rozmiar wyświetlacza: -
  • preferowany system mobilny: Android, kategorycznie. Im nowszy tym lepiej (>5.0).
  • do czego będę używać urządzenia: telefon/sms, maile, internet (wifi i lte), gps.
  • najważniejsze wymagania: im większy wyświetlacz, tym lepiej (min. 5''), brak zmuł, w miarę solidne wykonanie, dobra bateria. Wali mnie w sumie jakość aparatu/kamerki, wielkość pamięci (jakieś 16GB to wszystko co potrzebuję tak na prawdę, a teraz to jest takie absolutne minimum) i bajery typu czytniki linii papilarnych. Fizyczny przycisk home na propsie, ale tego się pewnie już nie doczekam w nowych telefonach.

Dałam się namówić na OnePlus 3T przy ostatnim wybieraniu telefonu to mam. Bo wziął i zdedził. Co prawda kupowałam z europejskiej dystrybucji (przez oneplus.net), ale już przy wniosku o RMA podają, że potrwa to przynajmniej 30 dni (prawdopodobnie dwa miechy, jak mi usłużnie pan konsultant łamaną angielszczyzną powiedział), a tyle to się nie da bez normalnego telefonu wytrzymać.

 

Więc potrzebuję coś w zamian. 3T mi siadł jeżeli chodzi o wielkość, responsywność, szybkość działania, czas pracy na baterii oraz wygląd (i ogólnie byłby super gdyby się nie zepsuł). Szukam czegoś o podobnych parametrach/jakości wykonania. Wolałabym, żeby to nie był żaden chiński noname tym razem, ale wiem, że flagowca za taki hajs nie kupię, więc trudno, niech przynajmniej będzie coś, co ma lokalną dystrybucję i gwarancję sklepową w Polsce. Idealnie byłoby, jakby fon był na tyle popularny, żeby się dało go kupić w sklepie od ręki (nawet kosztem dołożenia stówki czy dwóch).

 

Wstępnie wytypowałam te dwa:

https://www.x-kom.pl/p/360008-smartfon-telefon-huawei-p10-lite-dual-sim-czarny.html

https://www.x-kom.pl/p/359504-smartfon-telefon-sony-xperia-xa1-ultra-dual-sim-lte-czarny.html

 

Ale żaden z nich nic nie urywa i chętnie przyjmę inne propozycje.

 

 

Link to post
Share on other sites

Xiaomi Mi5s plus.

Szybki, ciągłe aktualizacje, duży ekran. Brak zamuł.

Jedyna wątpliwość to gwarancja na którą zwracasz uwagę. Z drugiej strony na powrót z gwarancji Refmi Note 3 czekałem ok 2tyg (ok. 10 dni)

Edytowane przez xprzemcio
Link to post
Share on other sites

>Xiaomi Mi5s plus

 

Zastanawiałam się nad tym telefonem, bo w sumie jak decydowałam się na 3T to to była druga opcja.

 

> Honor 9

 

Wygląda spoko, ale z porównań (na przykład tu:

) wychodzi, że te dwa modele (Xiaomi vs Huawei) są dość porównywalne, i - biorąc pod uwagę podobną cenę - wolałabym większy wyświetlacz w Xiaomi. Jakieś inne różnice, na które powinnam zwrócić uwagę?
Link to post
Share on other sites

 

 

Jakieś inne różnice, na które powinnam zwrócić uwagę?
 

Przede wszystkim gwarancja. Jeśli kupisz Xiaomi w Chinach to gwarancję też tam będziesz mieć np. gearbest, aliexpress. Jeśli dobrze pamiętam to na ibuygo jest 1 rok gwarancji we Wrocławiu, ale jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dobra, poszłam do media markt, popatrzyłam sobie co mają. I kupiłam galaxy s8. Może ten przeżyje dłużej niż 5 miesięcy (miałam pierwsze galaxy s, sII i note'a 3, wszystkie w sumie były spoko).

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...