Skocz do zawartości

Jaki hałas wentylatora żeby był mało,w ogóle niesłyszalny ?


Gość Dawid1221

Recommended Posts

Natężenie dźwięku wyrażone w dB jest zazwyczaj określane w odniesieniu do zera( przedział 0-24 dB).

To próg wrażliwości słuchu. (Ty usłyszysz, ja nie usłyszę).

Wentylator wytwarzając 12-18 dB będzie praktycznie niesłyszalnym. Ale trzeba mieć świadomość, że każde "powielenie" tego podnosi próg o 3 dB, co w skali logarytmicznej oznacza "odczuwalną dwu krotność hałasu".

Tłumienie matami i aranż akustyczny zapobiega narastaniu hałasu w newralgicznych pasmach akustycznych.

Polecam stronę:

http://www.intertechnik.com/Lautspreche ... 1768,en,16

http://www.be-quiet.net/be-quiet.net/in ... iteLang=pl

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pozatym producenci mierzą głośność wentylatorów w odpowiednich warunkach niczym nie przypominających zwykłego użytkowania. Nakładanie dźwięków powoduje, że KAŻDY wentylator powyżej około 1200 obrotów jest słyszalny. Pytanie tylko co dla kogo oznacza "hałas". Dla mnie UCTB12 na 800rpm jest słyszalne, a mój brat ma boxa na full od Athlona i mówi, że jest cicho. ;) Najlepsze firmy potrafią zniwelować dźwięk łożyska, ale nigdy nie wyeliminują szumu powietrza bo to jest poprostu niemożliwe.

Link to post
Share on other sites

@Wulfisko, @drachenfeles. Zgoda. Nie ma wentylatorów idealnych. Ale możemy mniemać, że takowy, bliski oczekiwaniom miałby parametry: 450-1350 obr/sec, 45-93 m3, 8-17 dB, przy założeniu rozmiaru 120-140 mm, byłoby możliwe. Jest możliwe. Clue to cena. :oops:

Link to post
Share on other sites
Gość Dawid1221

Tylko wpisz w ceneo enermax i zobacz ile taki zasilacz kosztuje :P .

Może mi ktoś podać cichy zasilacz do 60 zł .


Ten psu http://allegro.pl/fortron-fsp350-60hlc- ... 63220.html ma kontroler obrotów wentylatora który znajduje się z tyłu zasilacza ?

EDYCJA:Jak to się nazywa że zasilacz reguluje automatycznie wentyl w zależność od obciążenia zasilacza ?

Link to post
Share on other sites

przestalem ogarniac temat po ostatnim poscie. Jaki zestaw szykujesz wogole na zasilaczu do 60zl? Jaki jest sens dokupowania kontolerow jak taki PSU nie dzwignie overlockow, czy troche lepszych grafik? chyba od tego trzeba bylo zaczac, bo tytul tematu zaczyna byc bez sensu.

 

Ten zasilacz z tylu ma tylko wlacznik i gniazdo z tego co widac na zdjeciu :cry:.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...