Skocz do zawartości

Brak obrazu po dołożeniu karty graficznej gtx 780


Recommended Posts

Witam. Wiem że temat walkowany miliony razy ale nie wiem już co robić. Zacznę od tego że miałem parę miesięcy temu gtx 770. Karta zaczęła się sypać więc musiałem obniżyć taktowania. Wtedy było już ok. Później jak tą kartę sprzedawałem to jednemu kolesiowi karty wogole nie wykrywalo oddał mi i mi działało. Sprzedałem innemu i działa tam. Siedziałem na integrze. Teraz kupiłem gtx 780 jet stream. Po podłączeniu karty, zasilania do niej, kabla VGA z przejściówka na dvi-i brak sygnału. Czarny obraz. Karta startuje. Wiatraczki chodzą. Żadnego pipania z biosu. Normalny start kompa tylko ze brak obrazu. Wyciągnąłem baterie biosu, dalej nic. Podczas włączania PC trzymałem przycisk zasilania dalej, żeby się zresetowalo wszystko też nic. Po podpieciu pod integre obraz jest. Podpisałem do gtx'a kabel hdmi też nic. Pomóżcie błagam.

PC: i5 4570

MSI b85-g43

8gb ram hyper x 1600mhz

Zasilacz silentium PC Deus 600w

Link to post
Share on other sites

O co chodzi z tą przejściówką na DVI-I? Masz wciąż monitor analogowy? Może nowa karta po prostu nie wysyła już sygnału analogowego?

 

Nowsze karty mają tylko złącze DVI-D, więc przejściówki na VGA z nimi nie działają. Albo, jeśli masz dwa złącza DVI, tylko jedno z nich jest typu DVI-I i musisz użyć właściwego.

 

EDIT: Jeśli z kablem HDMI też nie działa, to albo karta jest walnięta albo po prostu w monitorze trzeba ręcznie wybrać źródło sygnału.

Edytowane przez ammarmar
Link to post
Share on other sites

Do czegos takiego nie wystarczy zwykła przejsciowka. Nalezy miec adapter, cos takiego 

 

https://www.morele.net/kabel-lindy-dvi-d-sub-0-15m-czarny-38189-972524/?gclid=Cj0KEQjwy4zLBRCOg6-4h6vs3cUBEiQAN-yzft3uzaoZ1vGHdTh_ZounXJHOdVEl9GMsnkZ_UwNX-4UaAj528P8HAQ&gclsrc=aw.ds

 

Mozesz równiez uzyc HDMI jesli masz takie wejscie na karcie i na monitorze, to jest najtansze i równie dobre rozwiazanie.

Link to post
Share on other sites

Mozesz równiez uzyc HDMI jesli masz takie wejscie na karcie i na monitorze, to jest najtansze i równie dobre rozwiazanie.

 

A dokładniej, to byłoby dużo lepsze rozwiązanie. Kto w dzisiejszych czasach używa monitora z analogowym złączem VGA? Straty na jakości obrazu są okropne.

Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem kiedys te adaptery sa bardzo wadliwe, szczególnie takie kosztujace kilkanascie pln. Najgorsze jest to ze i te drozsze potrafia szwankowac. 

Jak z tym HDMI, masz takie wejscie na monitorze? Bo na karcie napewno masz, sprawdz na hdmi.

Link to post
Share on other sites

No podłączyłem do telewizora z hdmi przez zwykły kabel hdmi obustronny. I nic. Czarny obraz. 0 sygnału z komputera

 

Jak masz w BIOSie ustawione aby domyślnie korzystał z grafiki zintegrowanej to nawet jak podłączysz tego gtx 780 to sygnał dalej będziesz mieć na zintegrowanej grafice i złączach DVI lub VGA znajdującym się na płycie głównej. Na złączach karty graficznej będziesz mieć no signal. 

Edytowane przez bamasera
Link to post
Share on other sites

 

 

Może nowa karta po prostu nie wysyła już sygnału analogowego?

 

Sygnału analogowego nie ma od 10 serii GTXów, we wcześniejszych jest i wystarczy zwykła przejściówka, także nie wprowadzajcie chłopaka w błąd.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wyciągnij kartę. Podłącz się pod integrę, włącz komputer, wejdź do biosu i zobacz jakie opcje masz przy wyborze grafiki. Przedmuchaj slot PCI-e, włóż kartę, dobrze dociśnij zasilanie ( aby ząbki zaskoczyły), wejdź do biosu i wybierz tą drugą opcję. 

Link to post
Share on other sites

DVI-I == cyfra + analog (można użyć przejściówki)
DVI-D == tylko cyfra (przejściówka nie zadziała)
DVI-A == tylko analog (praktycznie nieużywane złącze)
https://nvidia.zendesk.com/hc/pl/articles/201073551-Jaka-jest-różnica-między-DVI-I-a-DVI-D-
informacje o każdych z typów złącz dostępnych na karcie można znaleźć na stronie producenta karty i w instrukcji obsługi, a o samych typach złącz można poszukać informacji na wikipedii lub na stronach producentów monitorów jak np. Eizo.

Mam w opcji initiate graphic adapter 2 opcje do wyboru. IGD i PEG.

IGD == Integrated Graphics Display (karta zintegrowana)
PEG == PCI-Express Graphics Device (twój GTX 780)

 

Aby mieć obraz po podłączeniu GTX 780 musisz wybrać PEG.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...