Skocz do zawartości

Wymiana GPU - proszę o pomoc!


Recommended Posts

Witam.

Od kilku dni zastanawiam się nad zmiana karty graficznej w swoim skromnym blaszaku lecz nie nie mam pojęcia w jakie GPU zainwestować na dzień dzisiejszy. Zawracam się z mała prośbą do Was o pomoc przy wyborze (mile widziane szczegółowe uzasadnienie waszego wyboru). Poniżej przedstawiam Wam aktualne zestawienie mojego blaszaka:

 

Mobo - Gigabyte EP45-UD3P (ver. 1.1)

CPU - Intel Core 2 Quad Q9550 @ 2.83 GHz

GPU - XFX GF 9600 GT 512MB DDR3

Pamięć - OCZ Reaper HPC OCZ2RPR800C42G 4GB (2x2GB) 800MHz DDR2

Zasilacz - Chieftec CFT-600-14CS 600W

HDD - Samsung HD502HI 500GB 16MB SATA II

 

Podkreślam, że zależy mi głownie na zmianie GPU (Nvidia ftw) ale jeżeli macie jakieś uwagi co do aktualnego zestawienia to proszę o opinie. Mam do wydania ok 2000 zł. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Czyli mam rozumieć, że mój sprzęt nie będzie zamulał takiego GTX`a 570 a zasilacz w zupełności wystarczy pod owe GPU? Załóżmy, że decyduje się na GTX 570 lecz ofert jest sporo na rynku tych kart i tu prośba do Was o pomoc przy wyborze. Na co zwracać szczególną uwagę? która firma oferuję dobrą cenę co do jakości (chłodzenie, OC, itd) ?

Link to post
Share on other sites

A podkręcenie proca może dodatkowo wpłynąć na "wydajność" nowej grafy. Zestaw aż się prosi o to ;) Ja też jestem za GTX570 tylko markowej firmy jak EVGA, Zotac lub ASUS. A za resztę kasy fajne chłodzenie na CPU.

Link to post
Share on other sites

@up dokładnie tak:)gdybym wybierał dla siebie tylko ten model do tego agito.pl = pewny kontrahent

http://www.agito.pl/karty-graficzne/gig ... =wszystkie

nie wiem czy to jakieś głupie przeświadczenie ale od zawsze karty asusa omijam szerokim łukiem nie ufam im tylko sam nie wiem czemu nigdy nie miałem ich karty i na 100% nie będę miał;) (chyba że kiedyś, gdzieś w ciemnym lesie, podpity mikołaj zgubi worek z częściami asusa a ja go znajdę ;) )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...