Skocz do zawartości

Zmiana platformy do około 2000zł


Recommended Posts

Siemanko, rozmyślam nad zaktualizowaniem mojego sprzętu.
 

  • Zastosowanie komputera : gry, praca
  • Maksymalna kwota : 1800? może 2000 ale to tak fest maksymalna
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : przełom lipca/sierpnia 
  • Których części potrzebuję : procesor, płyta główna, ram, zasilacz
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : kto wie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : jakiś biedny samsung 1080p, możecie coś polecić ciekawego (ale 60hz, bo potem sie nie da wrócić, wole żyć w ignorancji :D)
  • Specjalne wymagania : chyybanie
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : GTX960, obudowa ATX, dyski
  • Własna propozycja zestawu : szczerze to już sie na tym nie znam

Generalnie to myślałem o jakimś i5 7xxx, być może też z K, ale cena procesora i płyty głównej bardzo by skoczyła. 

Chociaż generalnie to jacyś specjaliści mogliby powiedzieć czy jest w ogóle jakikolwiek sens zmiany całej platformy, aktualnie posiadam i5 3350p i 8gb ddr3, powoli brakuje mi nerwów z tym komputerem, niby wszystko chodzi szybko, ale potrafi sie przywiesić, chciałbym to wyeliminować.

No i nie ukrywam zależy mi na komfortowym graniu w ciężko zmodowanego skyrima.

Pozdrawiam i czekam na pomoc :D

 

Link to post
Share on other sites

Co to konkretnie za praca, z jakiego softu tam korzystasz ?

 

Tutaj taki 6600K po OC da CI większego kopa w Skyrim niż wymiana tej i5 na i7 w chwili obecnej. Patrząc na nopłacalność lepiej wyjdzie CI zmiana na i7 3770. Jaką masz płytę ?

 

Co to konkretnie za obudowa ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przez pracę miałem na myśli rzeczy inne niż internet i gry czyli chociażby jakiś photoshop, zwykły word i bardzo rzadko jakiś solidworks (który w tym co robie działa dobrze nawet na moim aktualnym sprzęcie)

Płyta to naprawdę szmelc, Gigabyte B75M-D2V, nawet jeśli wymieniłbym procesor na kompatybilny to i tak wolałbym ją zmienić :D

Nie wiem czy do końca zrozumiałem przedostatnie zdanie... Uważasz, że lepiej zmienić mój aktualny procesor na i7 3770(k)? Nie ukrywam, że preferowałbym zrobić ten "skok" na Skylake/Kaby Lake, chyba, że rzeczywiście uważasz, że jest to totalnie nieopłacalne, wtedy troche bym zaoszczędził.

Obudowa to Lancool K58 (kupiona zresztą od forumowicza), posiadam komplet wentylatorów AAB i Noctua (których nie używam przez brak slotów w płycie głównej) 


Dodam jeszcze, że chciałem pobawić się w OC chociaż dla tych kilku fpsów w nowej zeldzie :D

Link to post
Share on other sites

Upgrade CPU na i7 to taka luźna propozycja.

 

Jeśli koniecznie chcesz się pobawić w OC to zmiana platformy i tyle

 

1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v21 x Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX1 x Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/1 x XFX Core TS 550W 120mm Bronze

 
I5 z odblokowanym mnożnikiem, wydajny cooler z 140mm wentylatorem, szybki RAM w Dualu, zasilacz z zapasem mocy i 5 letnią gwarancją.
Z czasem wymieniasz obecną 960 na GTX 1060/1070, oczywiśćie uwzględniając kaskę ze sprzedaży obecnego konfigu.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki, secik naprawdę mi się podoba, aczkolwiek mam takie jedno małe pytanko... Czy wg ciebie warto? Nie znalazłem benchmarków porównujących ivy bridge ze skylake, mogę spodziewać się dużego skoku wydajności? Głównie w grach oraz przy tym przysłowiowym chromie. Jeśli gra jest warta świeczki to wiem co kupuje :D

Ach, no i jeśli chodzi o OC... "Koniecznie" się bawić to nie chce, bo jeśli mam dołożyć nawet te 400-500 zł dla 2-3 fps w kilku grach to nie wiem czy mi się to opłaca (no chyba, że coś pomijam wtedy proszę o korekcje)

Edytowane przez Keifanel
Link to post
Share on other sites

Tu masz test względem wykręconego 2500K, który jak wiadomo już jest i tak mocniejszy niż Twój obecny 3350P https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i56600k_skylake_mocne_cztery_rdzenie?page=0,33

 

 

 

jeśli mam dołożyć nawet te 400-500 zł dla 2-3 fps w kilku grach to nie wiem czy mi się to opłaca (no chyba, że coś pomijam wtedy proszę o korekcje)

Kwestia gry, czasem to może być i 10-12fps w zależności od GPU jakim dysponujemy.

 

Inną opcją jest zakup używanego i7 6700/7700, cenowo wyjdzie to mniej więcej tyle co nowy 6600K, jednak tutaj wystarczy płyta na B250 za 300zł, kilka dyszek tańszy RAM, czy też boxowe chłodzenie na start.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...