Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

robiąc ostatnio porządki w piwnicy w odmętach wszelakiego syfu znalazłem swojego bardzo starego kompa, który służył mi jakieś 10 lat temu (od 4 lat leżał w piwnicy).

Ku mojemu zdziwieniu komputer jest na chodzie. Postanowiłem, że spróbuję go nieco zmodernizować i jak najmniejszym kosztem doprowadzić do maksymalnej wydajności, a następnie wywieźć do domku letniskowego, gdzie będę ogrywał stare tytuły + LoL'a i WoWa na WoTLK'u.

 

CPU

intel core 2 duo E6550 2.33 GHz + chłodzenie boxowe

 

MOBO

Gigabyte ga-p31p-ds3l

 

GPU

Nvidia GeForce 8600 GTS GV-NX86S256H

 

RAM

Kingston DDR2 KVR800D2N5k2/2g -  2x 1gb

 

Storage

Baracuda 7200 - 250 gb + WD Blue 320 gb

 

Zasilacz

MODECOM Feel-400ATX

 

Generalnie chodzi mi o wyciągnięcie maximum z tej platformy jak najniższym kosztem (obecny procesor kosztuje na allegro 9 zł, ram 20 zł itd.). Oczywiście mile widziane też propozycje zmian na nowszą platformę z tym, że w rozsądnych, a nawet śmiesznych kwotach.

 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Jak myślisz o jakimkolwiek upgradzie to zasilacz idzie na pierwszy ogień. Modecom to tykająca bomba.

 

Edit:

 

Cpu 1:

Jeżeli chcesz zostać na lga775 to wymiana procka na jakiegoś core 2 quad i dokupienie ram 2gb ram (płyta obsługuje max 4gb). Jednak 4gb możę być trochę za mało.

 

Cpu 2:

Za około 130 zł można dorwać pentium 3258 a za kolejne 130 jakieś mobo pod 1150. Będzie to o wiele lepsze i o wiele wydajniejsze rozwiązanie. Dodatkowo nie będziesz ograniczony do 4gb ram.

 

 

Co do gpu to gtx 750(ti).
 

Edytowane przez Mandalorian
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

E8400+2 kostki takie jak masz  KVR800D2N5k2/2g+Sapphire Radeon 5770 1GB+zasilacz Fortron/Chieftec 400W jaki znajdziesz i więcej bym tu nie wkładał.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...