Skocz do zawartości

Jaka pasta termoprzewodząca?


Recommended Posts

Jaką pastę kupić? Nie potrzebuję jej dużo. Kilka aplikacji wystarczy, bo nie robię tego bardzo często. Nie chciałbym wydać więcej niż 20 zł. Polecana MX-2 czy może jakiś Pactum PT1 czy jeszcze inne cudo? Preferuję x-kom, bo mam do odbioru zamówienie, ale morele czy coś innego też wchodzą w grę.

Link to post
Share on other sites

Używałem MX-2, GC-Extreme oraz Thermal Grizzly Kryonaut i myślę, że wybór powinien głównie zależeć od tego jakie OC będzie robione i czy w ogóle będzie robione.

 

W moim odczuciu Thermal Grizzly Kryonaut jest troszkę wydajniejszy niż GC-Extreme ale jest widocznie droższy dlatego GC-Extreme jest bardziej opłacalny pod względem cena/wydajność.

 

MX-2 to dobry wybór dla niepodkręconych procków lub kręconych ale nie wysoko, np do i5 2500k 4,5Ghz 1,240V spokojnie mi wystarczał.

 

Jeśli procek nie będzie katowany wysokim napięciem i OC, brać MX-2 i nawet nie zastanawiać się, to dobra pasta. Grizzly lub GC-Extreme wtedy, jeśli wysoko kręcimy.

Link to post
Share on other sites

Poczytaj o gelid gc-extreme

Używałem MX-2, GC-Extreme oraz Thermal Grizzly Kryonaut i myślę, że wybór powinien głównie zależeć od tego jakie OC będzie robione i czy w ogóle będzie robione.

 

W moim odczuciu Thermal Grizzly Kryonaut jest troszkę wydajniejszy niż GC-Extreme ale jest widocznie droższy dlatego GC-Extreme jest bardziej opłacalny pod względem cena/wydajność.

 

MX-2 to dobry wybór dla niepodkręconych procków lub kręconych ale nie wysoko, np do i5 2500k 4,5Ghz 1,240V spokojnie mi wystarczał.

 

Jeśli procek nie będzie katowany wysokim napięciem i OC, brać MX-2 i nawet nie zastanawiać się, to dobra pasta. Grizzly lub GC-Extreme wtedy, jeśli wysoko kręcimy.

Co mam czytać,o gelid extreme?

MX2 do nie kreconych procesorow?

 

Panowie napisałem krótko i na temat.Dobra wentylacja w budzie i dobry Cooler na cpu,nie potrzebujecie magicznej pasty.

Używam obecnie można powiedzieć g. V1 ice value 4.6 przy 1.4v 2500k max temperatury do 60 st.

Chłodzenie Noctua Nhd14 + 4 wentylatory w budzie 2 zephyre 140 + 2 noctua.

Po co przepłacać za pasty? Nawet jak masz lipę w budzie to lepsza pasta nie nadrobi różnić jak w.w

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

W takim razie wleci w najbliższym czasie Gelid GC-Extreme albo Thermal Grizzly Kryonaut. Warto dopłacić do tej drugiej? Słyszałem że mają identyczny skład.


I pytanie stare jak świat. W jaki sposób aplikować? Popularne ziarnko grochu, które nie rozprowadza idealnie? Rozsmarować, ale z pęcherzykami? X, dwie linie?

Link to post
Share on other sites

Pamiętam, że miałem kiedyś stockowy cooler do jakiegoś procesora, na którym warstwa pasty była od razu "nadrukowana" w kształcie idealnego koła. Praktycznie w każdej instrukcji do chłodzenia poleca się zrobić "kropkę" na środku. Nie wydaje mi się, żeby pokrycie całego procesora i przy okazji zaświnienie podstawki i PCB było lepszą metodą,

Link to post
Share on other sites

W takim razie wleci w najbliższym czasie Gelid GC-Extreme albo Thermal Grizzly Kryonaut. Warto dopłacić do tej drugiej? Słyszałem że mają identyczny skład.

Ja osobiście kupiłem Thermal-a i jestem bardzo zadowolony temperatury spadły i o to mi chodziło (temat), pastę nałożyłem normalnie aplikatorem na całą powierzchnię procesora, nie zauważyłem negatywnych skutków takiego nałożenia (nałożenie zajęło mi max 5 min). 

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...