Skocz do zawartości

Jaka karta do takiego procesora?


Recommended Posts

Cześć. Koleżanka prosi o pomoc. Jej obecny sprzęt to: Athlon II x4 640, 6GB DDR3, GTS 450 1GB GDDR5, OCZ ZS 550W. Nie wiem jaka płyta główna. Miała pożyczonego FX 6300 do testów i działał u niej bez problemów na tej płycie. Sprawa jest następująca. Koleżanka chce wymienić w pierwszej kolejności kartę graficzną do starszych gier (Dragon age: Inkwizycja, Lords of the fallen, Battlefront ). Budżet to jakieś 250 zł. Rozdzielczość 1366x768. Chodzi bardziej o płynność, niż grę na wysokich detalach.  W tej kwocie można kupić hd7790, 7850, R7 260(X), GTX 750. Kart z serii hd5000, 6000, GTX 400, 500 i 600  nie chce. Nie wiemy w sumie co kupić. Czytaliśmy na temat narzutu sterowników AMD na słabsze procesory, ale szczerze mówiąc opinie na ten temat są mieszane. Jedne mówią że dotyczy to wszystkich Radeonów, a inne że raczej tylko tych szybszych kart (np. R9). Przez pierwszy miesiąc karta pracować będzie z tym Athlonem, a później koleżanka będzie kupować tego FX 6300 za jakieś 220 zł. Czy ten FX 6300 (a wcześniej ten Athlon) poradzi sobie z tymi Radeonami, czy raczej szukać GTX750?       

 

PS. sprzedaż obecnego sprzętu i wymiana na intela nie wchodzi w grę.

Edytowane przez Logan303
Link to post
Share on other sites

miałem swego czasu AII x4 640 (oc 3,5ghz) w połączeniu z hd7850 (później zmieniłem na PII x4 965), chodziło to bardzo przyzwoicie , tyle że w grach siedzących na cpu to procesor był wąskim gardłem, z fx 6300 będzie duuużo lepiej - ale w BF3/4 grało mi sie całkiem znośnie na takim zestawie, mimo, że czasami fps spadał nawet do 30-35 kl/s

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...