Skocz do zawartości

Nowy komp za max 3000zl z monitorem.


Recommended Posts

Witam! W najbliższym czasie planuje zakup komputera i proszę o pomoc bo sam już nie wiem co wybrać. Komputer ma mi służyć w większości do gier,filmów i internetu.

 

W wolnym czasie złożyłem coś takiego

Procek: Core 2 duo e8400 - 662zł

Płyta główna: Gigabyte GA-EP43-DS3 - 298zł

RAM: Kingston HyperX 2x2gb - 225zł

Grafika: Gigabyte gts250 512mb - 469zł

Dysk: Seagate Barracuda 7200.12 500gb - 213zł

Napęd: LG GH22NS30RB - 119zł

Obudowa: Cooler Master Elite 334 - 143zł

Zasilacz: OCZ Modxstream Pro 600W - 332zł

Monitor: Samsung 22" SM 2233SN - 590zł

Razem: 3051

 

Wiem że w tym zestawie grafika jest za słaba, ale w przyszłym roku planuje zmianę grafy na coś pokroju radeon HD4890 lub GTX285.

 

I tu pojawia się pytanie.

Czy warto kupić taki zestaw, a za rok dołożyć grafikę, czy może teraz złożyć coś z radkiem HD4870 lub GTX260 core 216?

A może sami macie jakieś lepsze propozycje?

 

Zastrzegam, że komp ma mi służyć przez 3-4 lat. Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Czy warto kupić taki zestaw, a za rok dołożyć grafikę, czy może teraz złożyć coś z radkiem HD4870 lub GTX260 core 216?

Moim zdaniem zrobiłeś bardzo dobrze. Na horyzoncie premiery nowym procesorów graficznych - GT300 i RV870. Pod koniec roku oba koncerny powinny zaprezentować swoje układy.

 

Co do zestawu to warto zainwestować w AM3, to bardziej przyszłościowa platforma niż Socket T.

 

AMD Phenom II X4 810 - 635,00 zł

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P - 494,00 zł

Gainward GeForce GTS 250 512MB - 469,00 zł

Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 2x2GB - 339,00 zł

Samsung SpinPoint F1 HD642JJ 640GB - 255,00 zł

OCZ Stealthxstream 500W - 241,00 zł

Cooler Master Elite 334 - 143,00 zł

 

Razem: 2576,00 zł

 

Ceny ze sklepu Agito.pl

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja jednak byłbym za Intelem. E8400 to doskonały wybór, a na tej płycie powinieneś go nieco wykręcić. Zasilacz może troszkę za mocny, nie jestem pewien czy są słabsze, ale jeżeli są to mógłbyś kupić 500W - też da radę, chociaż sam nie wiem :o Zgadzam się z @firespace760, gdy zieloni i czerwoni wypuszczą nowe układy, obecne stanieją i będziesz mógł kupić coś z aktualnie wyższej półki za cenę dzisiejszej średniej ;)

Pozdrawiam, Y

Link to post
Share on other sites

Czy warto kupić taki zestaw, a za rok dołożyć grafikę, czy może teraz złożyć coś z radkiem HD4870 lub GTX260 core 216?

Moim zdaniem zrobiłeś bardzo dobrze. Na horyzoncie premiery nowym procesorów graficznych - GT300 i RV870. Pod koniec roku oba koncerny powinny zaprezentować swoje układy.

 

Co do zestawu to warto zainwestować w AM3, to bardziej przyszłościowa platforma niż Socket T.

 

AMD Phenom II X4 810 - 635,00 zł

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P - 494,00 zł

Gainward GeForce GTS 250 512MB - 469,00 zł

Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 2x2GB - 339,00 zł

Samsung SpinPoint F1 HD642JJ 640GB - 255,00 zł

OCZ Stealthxstream 500W - 241,00 zł

Cooler Master Elite 334 - 143,00 zł

 

Razem: 2576,00 zł

 

Ceny ze sklepu Agito.pl

 

Pozdrawiam.

w zasadzie to trzy uwagi:

1) procka zmieniłbym na X4 955 BE, łatwiejsze OC, ale można i bez tego przeżyć :o

2) pamięci jakieś OCZ, chociaż będzie sporo drożej

3) zasilacz o 100-150W mocniejszy

poza tym zestaw właściwie jak dla mnie jest genialny

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tylko, że cena komputera przekraczać będzie kwotę jaką wyznaczył autor tematu.

No niestety wliczając w to cenę napędu będzie za drogi o jakieś 300 zł. Absolutne maximum jakie mogę przeznaczyć to ok 3100zł z wysyłką.

Najchętniej kupiłbym w sklepie w którym komputer zostanie złożony i przetestowany (chociaż nie jest to konieczne).

Link to post
Share on other sites

Tylko, że cena komputera przekraczać będzie kwotę jaką wyznaczył autor tematu.

No niestety wliczając w to cenę napędu będzie za drogi o jakieś 300 zł. Absolutne maximum jakie mogę przeznaczyć to ok 3100zł z wysyłką.

Najchętniej kupiłbym w sklepie w którym komputer zostanie złożony i przetestowany (chociaż nie jest to konieczne).

 

Jak widze nie umiecie znalezc zadnego komputera za 3000 zl. Trudno. W takim razie bede musial poszukac lepszego forum z ludzmi majacymi wieksze pojecie o komputerach. Dzieki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe na ilu juz forach byl :D trafil na jedne z lepszych (wg. mnie) ale widac, ze my jestesmy za malo intelygentni :menda: oczywiscie joke! :rudolph:

 

Nie mialem zamiaru nikogo obrazic. Ale jesli to jest jedno z lepszych forum to pokaz mi w tym temacie chociaz JEDEN zestaw o jaki Was poprosilem. Takie zestawy to i ja sobie ulozylem. A za 3000 jest naprawde trudno cos znalezc, nie wiem z czego zrezygnowac i prosze Was o pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Zestaw zostaje, poza:

 

- płytę wolałbym zmienić na odpowiednik Asusa, ale niekoniecznie

- pamięci OCZ CL4 zamiast Kingstona, tutaj by wypadało

- zasilacz może być też OCZ 500W jeżeli chcesz zaoszczędzić, wystarczy

 

Nie ma sensu oszczędzać na całej reszcie, żeby wziąć lepszą grafikę. Twój zestaw jest w porządku, po kilku poprawkach. Za jakiś czas sprzedasz za GTSa, dołożysz trochę i będzie nowa grafika. Nie ma co się obrażać :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Zestaw calkiem niezly dobrales, napisz czy chcesz go podkrecac, wtedy mozna sie zastanowic nad malymi cieciami zeby zaoszczedzic na jakies chlodzenie.

 

W twoim zestawie mozna by ewentualnie zmienic:

Pamiec - w sumie nie daje tak wiele w grach a wydaje mi sie ze grac bedziesz. Good Ram w zupelnosci wystarcza.

Jak do tej konfiguracji to zasilacz za mocny wystarczylaby pozadna 450 - 500, ale jesli chcesz kupic pozniej lepsza grafe to te 600 bedzie i tak potrzebne.

 

@firespace

Phenom II X4 810 nie wypada jakos nadmiernie dobrze w grach, wykrecone 8400 powinno byc lepsze (dopoki gry uzywaja glownie 2 rdzeni).

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o krecenie procka to myslalem o tym, ale czy to jakos za bardzo nie obnizy jego zywotnosci? Aha i co wazne w konfiguracji zmienilem:

plyte glowna na asus P5QL Pro

pamieci na OCZ reaper 2x2gb 1066 CL5

 

I jeszcze jedno pytanie czy te pamieci da sie na takiej plytce wykrecic do predkosci procesora??

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...