Skocz do zawartości

Wymiana procesora, całej platformy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lewiis,

Recommended Posts

Witam, mam do was pytanie. Czy opłaca się zmieniać mój obecny zestaw( jest w opisie) na taki :

 

1169,00 zł
  
 

 

Dodam, że chce zakupić kartę radeon vega. No i nie wiem jakie chłodzenie do tego procesora. Bo w x-kom nie ma dołączonego żadnego. A mój obecny się nie nadaje chyba.


Thermalright HR-02 chłodzenie mam takie nada się ? Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Napisz do thermal czy potrzeba jakiś przejściówki, wielu producentów ma na sprzedaż a inni nawet za free wysyłają. W komplecie masz boxowy wentyl na prawno lepsze będzie twoje chłodzenie. Zły link dałeś do 1600 bez X. Z X już nie ma w X-komie, i X jest bez chłodzenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisz do thermal czy potrzeba jakiś przejściówki, wielu producentów ma na sprzedaż a inni nawet za free wysyłają. W komplecie masz boxowy wentyl na prawno lepsze będzie twoje chłodzenie. Zły link dałeś do 1600 bez X. Z X już nie ma w X-komie, i X jest bez chłodzenia.

Tak wiem, że nie ma boxowego. Co do mocowania chłodzenia znalazłem takie coś:

 

http://www.thermalright.de/media/pdf/manual_am4_en.pdf

Link to post
Share on other sites

ten zestaw nie jest do gier, człowieku to jakby kupować skarpetki stopki i nosić je zimą i oczekiwać że zatrzymają ciepło jak ciepłe barchany :D . Tak to mniej więcej wygląda, do gierek na dzień dzisiejszy (tylko i wyłącznie) to szkoda tego procesora brać, jakby służył do pracy jeszcze i na siebie zarobił, ale ty i tak nie wykorzystasz tego procka...

 

Brednie // jg

Edytowane przez jacekgothic
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ten zestaw nie jest do gier, człowieku to jakby kupować skarpetki stopki i nosić je zimą i oczekiwać że zatrzymają ciepło jak ciepłe barchany :D . Tak to mniej więcej wygląda, do gierek na dzień dzisiejszy (tylko i wyłącznie) to szkoda tego procesora brać, jakby służył do pracy jeszcze i na siebie zarobił, ale ty i tak nie wykorzystasz tego procka...

Po zobaczeniu testów z tym bym zaczął polonizować po zobaczeniu tego. Coraz więcej gier wymaga dodatkowych wątków.

https://www.youtube.com/watch?v=vBtEn-_d0HM

W cenie tego 1600X można mieć i7-7770 bez K za 1500 zł ma się i7-7770 K lecz jak OC po ostatnich hecach to must have water cooling AIO.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo  nie ma dla tej platformy optymalizacji.

Raczej jest problem z pisaniem takiego kodu jak ty przypuszczam chciałbyś żeby było czyli operacja wykonuje sie w stosunku 1:1 do na kilku rdzeniach a tak nie jest, i każdą można rozbić na mniejsze fragmenty i architektura na to pozwala. W każdym razie ja podobno oszukuje i kłamie rzeczywistość także mnie nie słuchaj. 

Edytowane przez wezuwiuszPoGrochówce
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
oszukuje i kłamie, także jacekgothic na pewno ci wszystko wytłumaczy

Właściwie to ja zgłosiłem Twój post. Ryzeny jak najbardziej nadają się do gier (no, czasem faktyczni potrafią wypaść słabiej niż pentium), a już na pewno znacznie lepiej wypadają niż FX'y których polecanie do gier faktycznie nie miało racji bytu przy konkurencji intela. Teraz jest znacznie lepiej.  

 

Ale wracając do tego o czym jest ten temat. 

 

 

 

Czyli nie opłaca się zmieniać całej platformy ?

W mojej opinii nie

 

 

A jakbym chciał coś od intela to co ?

To już i7. W i5 kolejnych generacji nie masz sensu inwestować. 

 

 

tylko widziałem już w grach, że amd radził sobie lepiej:

Powoli

1. ryzen 1700 to rywal dla core i7

2. to tylko jedna gra

3. nie mamy żadnej pewności, że w nowych grach będzie tak jak w dirt

4. Między i7 a ryzenem po oc masz 5fps róznicy. To właściwie niezauważalne.

 

 

Absolutnie nie jestem tu przeciwnikiem ryzena. Po prostu nie polecę Ci wyrzucania kasy w błoto, po to, żebyś miał procesor tak samo wydajny w grach albo minimalnie słabszy/lepszy.

 

 

 

Bo  nie ma dla tej platformy optymalizacji.

 

Dokładnie, a taka optymalizacja nie pojawi się dopóki procesory mające więcej niż 4 rdzenie nie będą u na tyle znacznej części graczy, by stało się opłacalne optymalizować gry pod takie procki. Wystarczy spojrzeć na przykład amd fx. We właściwie każdej grze wypadały słabo a niekiedy fatalnie (np. fx 8350 wolniejszy od pentium g4400), podczas gdy spojrzenie na wyniki w crysis 3 prezentowały zupełnie co innego- bo crysis zoptymalizowano pod wielordzeniowe cpu. 

 

Moja rada- poczekaj 3 miesiące/pół roku/rok na rozwój sytuacji. Jeśli grasz i mówisz pod nosem "mam za wolny procesor" to zmieniaj, ale szczerze wątpię żebyś faktycznie czuł niedobór mocy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

7700 to swietny cpu do gier bez watpienia . 8 watków i 4 GHZ starczy jeszcze na długo a AIO do 7700K nic nie da choc nie widze problemu aby podkrecic na 4.7 GHz dla wszystkich watków na colerze za 150zł .

 

Nie wiem czy wiesz ale ostatnio i7- 7770K podkręcone w pulpicie potrafi się rozgrzać do 90C bo tak sobie samo z siebie wkręca się na obroty.

Link to post
Share on other sites

Tia jasne .jakby tak było to intel juz by manatki pakował .Wezcie te wiesciu zostawcie dla laików .Gdzies ktos miał awarie a 7700K sie ''wkreca" NIE NIE WIEM BO TO BZDURY

Intel to nawet jakby pluł na kupców to Oni i tak by powiedzieli że Ciepły deszczyk pada. Portale tak podawały tak jak teraz z HT.

I cytat Intela nie podkręcajcie 7770K bo my nigdy nic nie gwarantowaliśmy że to procesor do OC. Coś takiego było. To tak samo jak powiedzieć Pan masz 1.8 Turbo ale Pan 100 km.h nie przekraczaj bo to że ma turbinę to nie znaczy że można nim trochę pocisnąć lub zapitalać, i nie gwarantujemy że poleci powyżej 100 km/h.

Edytowane przez kamil_18_19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...